asfasdf ×

NázorObčana.sk

SaS: Chceme byť pripravení, aby sme neboli prekvapení

 Aktuality

Na sobotu 12. novembra 2016 pripadol deň, kedy sa v Modre konala programová konferencia SaS. Liberáli nedávno predstavili svoju zásadnú reformu odvodov v podobe tretieho vydania Odvodového bonusu a Víziu SaS do roku 2024.

16 November
2016 09:18:01

 

Foto: YouTube

Programová konferencia SaS tak predstavuje ďalší krok v snažení liberálov o potvrdenie, že SaS je hodnotovo ukotvená strana plná odborníkov. Strana SaS je pripravená po najbližších parlamentných voľbách vládnuť a svojimi riešeniami zlepšovať život ľuďom na Slovensku. Programová konferencia SaS je toho jasným dôkazom.

Richard Sulík: Pred približne mesiacom sme predstavili tretie vydanie Odvodového bonusu, čo je naša zásadná reforma odvodov a sociálnych dávok. Približne pred dvomi týždňami sme predstavili Víziu SaS do roku 2024, kde vychádzame z nejakých trendov a stanovili sme si našich osem jasných priorít. Dnes sme mali programovú konferenciu SaS.

Je to ďalší krok v našom snažení o to, aby sme potvrdili, že SaS je hodnotovo ukotvená strana, že máme úplne jasno v tom, čo chceme robiť, ako to chceme robiť a že práve my sme strana, ktorá si potrpí na to, že sme stranou odborníkov. Koniec koncov, to, že pravidelne máme najlepší volebný program, to len potvrdzuje. Vôbec nesúhlasíme s názormi, že programy aj tak nikto nečíta. Naopak, myslíme si, že volič musí presne vedieť, čo môže od koho očakávať.

Samozrejme, okrem programu hrajú aj iné veci veľkú rolu. Napríklad, či sú za stranou nejakí oligarchovia, či hlavní predstavitelia strany držia slovo, držia predvolebné sľuby. Myslím si, že po ôsmich rokoch, čo SaS existuje, nemusíme už vôbec nič dokazovať. Preto sme sa aj túto jeseň zamerali na program.

Oficiálne voľby budú až o tri roky, ale to tak nemusí byť, možno už budú aj skôr a my určite chceme byť pripravení, aby sme neboli prekvapení. Je to preto, lebo vôbec nestačí plánovať celé svoje úsilie len na obdobie do dňa volieb, práve naopak, potom začína ten ťažký zápas. Potom sa až ukáže, ktorá strana bola ako kvalitne pripravená.

Práve toto obdobie je pre nás veľmi dôležité a práve preto už teraz, aj keď sa niekomu môže zdať, že v predstihu, sme predstavili našu víziu. Budeme čoskoro predstavovať aj ďalšie dôležité zásadné reformy a aj preto sme dnes mali v podstate našu každoročnú programovú konferenciu SaS. Na záver mi dovoľte povedať dve veci. Po prvé, SaS, ktorá má 170 členov, jasne dokazuje, že vôbec nie je potrebné mať tisíce, stovky alebo čo i len 500 členov, oveľa dôležitejšia je kvalita.

A práve toto si myslím, strana SaS a jej členovia potvrdzujú. Tú druhú vec, dovoľte mi oznámiť, že najneskôr začiatkom roka chcem predstaviť tím, ktorý začne pripravovať komplexnú reformu zdravotníctva a približne takto o rok by sme tú reformu zdravotníctva chceli prezentovať. Tento tím budem v úvodnej fáze viesť ja osobne, a potom časom sa dúfam vykryštalizuje vhodný tímlíder.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

,