asfasdf ×

NázorObčana.sk

Určite sa potešia! EÚ chce vyberať poplatok za vstup do schengenského priestoru od občanov štátov, s ktorými únia má bezvízový styk

 Aktuality

V Bruseli si vymysleli nový strategický ťah! Európska únia mieni vyberať poplatok za vstup do schengenského priestoru od občanov tých krajín, ktoré majú s EÚ dohodu o bezvízovom režime. Logika je jednoduchá: chceš k nám nakuknúť – zaplať...

17 November
2016 20:59:47

 

Foto: Facebook


Tento návrh bol prezentovaný Európskou komisiou. Spočíva v tom, že podobným spôsobom do chudobnej pokladnice únie pribudnú tie nejaké eurá. Členovia Európskej komisie sa  inšpirovali už existujúcim modelom: ako inak – americkým. Tento model požaduje od občanov iných krajín, voči ktorým nemá krajina vízovú povinnosť, zaregistrovať sa a zaplatiť poplatok vo výške 14 dolárov. Logika je jednoduchá: keď Američania môžu zbierať poplatky, prečo to nemôže robiť Európska únia?

Bruselskí stratégovia už prehodnotili aj výšku „vstupného“: samozrejme, nemôžu požadovať vstupné v cudzej mene – teda tých 14 dolárov, tak sa rozhodli, že postačí aj 5 eur. Pripomenieme, že EÚ má v súčasnosti viac ako 60 medzinárodných dohôd o preferenčnom prežime prekročenia hraníc. Nuž, to sa nabalíme!

Samozrejme, to sa nestane zo dňa na deň a spoplatnenie vstupu do EÚ autori projektu plánujú spustiť v roku 2020 – ak tento nápad schvália všetky členské krajiny EÚ a Európsky parlament. B súčasnosti prichádza do krajín EÚ z krajín s bezvízovým vstupom okolo 30 miliónov ľudí. Európska únia navyše zvažuje zrušenie vízovej povinnosti voči občanom Ukrajiny a Gruzínska.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Čaputovej sa plní túžba...

 

Kto by sa bál zomierať, keď tu máme Čaputovú? Túžba sa plní. Ľudia sa neboja zomierať na vakcínu, ...

📅13.01.2022 0 1281x 👤slavo
,