asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nitrianskym poslancom predstavili projekt kúpaliska s celoročným využitím

 Aktuality

Na zasadnutí mestského zastupiteľstva v Nitre boli poslancom predstavené výsledky verejnej súťaže, vyhlásenej na dostavbu areálu letného kúpaliska na Sihoti v Nitre s celoročným využitím.

27 November
2016 18:00:28

 

Foto: Ľudmila Synaková

Autormi víťaznej práce sú architekti z bratislavského štúdia NOIZ, ktorým sa podľa poroty podarilo vytvoriť najvhodnejšie riešenie dostavby. Víťazný návrh nielenže zohľadňuje polohu kúpaliska v atraktívnom prostredí mestského parku, ale je zároveň citlivo umiestnený do tohto prostredia. Hlavná budova bude osadená do severnej časti riešeného územia, premiestnený je i hlavný vstup do kúpaliska. Autorský tím pracoval s jednotným výškovým spojením ochodze a „rímsy samotnej haly“.

Ťažiskovým priestorom celého objektu je bazénová hala, rozdelená na dva funkčné celky. Prvým je 25 metrový plavecký bazén so 6 dráhami a druhá časť plní relaxačno-oddychovú funkciu. Nachádza sa v nej aj detský bazén s atrakciami. Ďalšou zónou sú pobytové schody, ktoré prepoja interiér s exteriérom a budú slúžiť na slnenie.

Na druhom nadzemnom podlaží bude prevádzka welness, relaxačná a oddychová zóna, z ktorej budú návštevníkom kúpaliska, relaxujúcim na ležadlách, umožnené zaujímavé pohľady na Nitriansky hrad a taktiež na celý mestský park. Realizácia dostavby kúpaliska by mohla začať po stavebnom konaní a navrhnutí spôsobu financovania v priebehu budúceho roka.

Ľudmila Synaková

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 969x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1928x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1243x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1467x 👤eugenius
,