asfasdf ×

NázorObčana.sk

Alexander Rogers o úteku „hlavných hrdinov“ Majdana z Ukrajiny: „Potkany utekajú, cestujúci prvej triedy už odplávali na záchranných člnoch“

 Aktuality

„Skúsený bocman vždy sleduje, ako sa chovajú potkany: ak začínajú utekať, to znamená, že loď sa s najväčšou pravdepodobnosťou potopí,“ píše známy reportér Alexander Rogers vo svojom komentári na margo aktuálneho diania na Ukrajine.

04 December
2016 19:26:56

 

Foto: Facebook

„Dobre informovaní cestujúci prvej triedy a dôstojnícky zbor lode Ukrajina nielen si už nasadol do záchranných člnov, ale polovica z nich už dávno odplávala preč. Ostatní ešte horúčkovito nakladajú do člnov všetko, čo nakradli - to, čo tí predošlí ešte nestihli odviezť  preč. Iba slepí nevidia, čo sa deje. Ako sa to dá prehliadnuť? Nechápem,“ prízvukuje.

Zdôrazňuje, že „prvý patriot Ukrajiny“ Kolomojský previedol všetky svoje peniaze do zahraničia a utiekol do Švajčiarska – dokonca odmietol vysokú funkciu na Ukrajine... „Najlepší premiér, podľa mienky „majdanutých“, Jaceňuk rozpredal celý svoj majetok, odviezol ukradnutú miliardu dolárov a už žije v Majami. Občas sa objaví v Kyjeve: rieši predaj majetkov, ktoré mu ešte zostali,“ pripomína. 

„Taktiež najlepší minister hospodárstva Ukrajiny, tiež podľa názoru „majdanutých“ Abromavicius už odišiel s nakradnutým majetkom do Parížu. A pije tam kávu spolu s bývalou zástupkyňou ministra vnútra Zguladzeovou, ktorá už tiež utiekla. Ďalší verný psík – Dekanoidzeová tiež rýchlo zvolala tlačovku, vyhlásila: „Už som všetko urobila, čo bolo treba“, opustila chvost a utekala smerom ku štátnej hranice. Nik nevie, čo vlastne stihla urobiť, ako tvrdila, ale zato sa všetci presvedčili, že vie rýchlo utekať. Dokonca aj ja som to ocenil,“ ironizuje skúsený novinár.

„Najlepšia ministerka financií, zasa podľa verzie „majdanutých“ Jaresko úspešne zdrhla spolu aj s nakradnutým majetkom. Iba tí istí „majdanutí“ doposiaľ veria, že sadí kvetinky niekde v okolí Kyjevu. Najlepší bankár Ukrajiny – a zasa podľa verzie „majdanutých“ – Gontarevová podala demisiu a tiež uteká. Tá, mimochodom, nepotrebuje vyvážať to, čo nakradla: všetko už dávno má v zahraničných bankách. Nasadne si do lietadla v Borispole /medzinárodné letisko pri Kyjeve, najväčšie na Ukrajine – poznámka E.R./ a o chvíľu je vo Francúzsku, v Provence. Utekajú všetci gruzínski „reformátori - kriminálnici“ a šéfovia protikorupčných úradov, zahraniční poradcovia a zástupcovia amerických tajných služieb,“ pripomína Rogers.

„A všetci, kto nemá kam utekať – drobní podvodníci, žoldnieri, aktivisti a novinárske prostitútky – sa snažia maximálne rýchlo a opatrne si prezliecť kabáty za pochodu a už vyhlasujú, že Majdan prehral, všetko bolo zbytočné a že „nás oklamali“... Nie, neoklamali ich, ale oklamali sami seba a klamali iných celé tri roky – samozrejme, často s výhodou pre seba. A veď ich varovali, že nič dobré z tohto zorganizovaného USA a podporovaného banderovskými nacistami štátneho prevratu určite nebude,“ prízvukuje Rogers.

„Nemôže utiecť ani Saakašvili. Nemá kam. Gruzínske občianstvo stratil, v Gruzínsku naňho čaká iba basa, americké vízum mu nedali, preto nemá kam utiecť. Ambiciózneho narkomana, požierača kravát, konzultanta pre „stratené územia“, nikde a nikto nepotrebuje. Ak ho Porošenko zbaví aj ukrajinského občianstva /a to ľahko môže urobiť/, tak sa z Miša Saakašviliho bude vyhnanec, bezdomovec a človek bez občianstva. A neľutujem ho. Čo sa týka ostatných, tak či budú alebo nebudú utekať – výsledok bude rovnaký...“ tvrdí Alexander Rogers.

„Akí sú čudní, títo bežci. Nemajú základne na Antarktíde alebo na Mesiaci. Ale na všetkých iných miestach ich ľahko zasiahnu MBČ – medzikontinentálne balistické čakany. Nech utekajú – tým zaujímavejšie bude ich chytať. Chyťte ich, chyťte!“ uzatvára svoj komentár známy reportér Alexander Rogers.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(33 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1055x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2048x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1321x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1545x 👤eugenius
,