asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ochranka ukrajinského prezidenta štyri hodiny držala novinárov v autobuse a pohrozila, že im strelí do nohy, ak budú protestovať

 Aktuality

Ukrajinské média dosť odlišne informujú o spustení do prevádzky zrekonštruovanej televíznej veže v tej časti Doneckej oblasti, ktorá sa nachádza pod kontrolou vládnych vojsk. Niektorých novinárov vyhodili a pohrozili im aj horšími „opatreniami“.

07 December
2016 19:07:50

 

Foto: Screenshot YouTube

Kým provládne média podrobne informujú o priebehu celého podujatia a veľký priestor nechávajú prejavu ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, opoziční novinári si všímajú aj iné detaily tejto akcie. Napríklad to, že časť novinárov jednoducho vyhodili a neumožnili im zúčastniť sa na podujatí a robiť svoju novinársku prácu.

Niekoľkých novinárov ako dobytok natlačili do autobusu a držali tam... neuveriteľné 4 hodiny. Keď niektorí novinári začali hlasnejšie vyjadrovať svoju nespokojnosť, členovia ochranky ukrajinského prezidenta Petra Porošenka pohrozili, že im strelia do nohy...

Ukrajinský portál Strana.ua informoval, že ešte pred začiatkom slávnostného podujatia všetkých novinárov preverili: či niekto z nich náhodou nemal „nebezpečné predmety“. Podobná opatrnosť blízko frontovej línie je celkom logická a pochopiteľná. Potom sa však začalo diať niečo, čo akosi nesúvisí so slobodou slova a prejavu.

Príslušníci Bezpečnostnej služby Ukrajiny oznámili mená niektorých novinárov, ktorým zakázali zúčastniť sa na spustení do prevádzky televíznej veže. Rozkázali im, aby sa vrátili do autobusu, ktorý všetkých novinárov dopravil na miesto činu. Žiadne vysvetlenia, žiadne kompromisy: novinárov poslali preč – do... autobusu. 

K tejto udalosti sa vo svojich komentárov vrátili niektoré ukrajinské média: práve ich redaktorov poslali preč – noviny Espresso, Donecké regionálne riaditeľstvo národnej televíznej spoločnosti Ukrajiny, Verejnoprávnej televízie Donbasu a pod. Všetci títo novinári boli riadne akreditovaní na tomto podujatí, avšak pár minút pred začiatkom ich bez pardonu vyhodili a ešte pohrozili fyzickým trestom pre nespokojných...  

Redakcia Verejnoprávnej televízie Donbasu vydala oficiálne vyhlásenie, v ktorom prízvukuje: „Našich novinárov 4 hodiny nepúšťali z autobusu. Držali ich takmer v zajatí dovtedy, kým sa podujatie neskončilo. Na ich vyjadrenia nespokojnosti odpovedali, že, ak budú protestovať, im strelia do nohy. Navyše našim redaktorom oznámili, že sa nachádzajú v akýchsi mýtických zoznamoch zločincov,“ uvádza sa vo vyhlásení.

   

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 1388x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2048x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 1926x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 2354x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,