asfasdf ×

NázorObčana.sk

Videoreportáž: Generálny prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko informoval, že súd nad Viktorom Janukovičom bude začiatkom budúceho roka

 Aktuality

Generálny prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko vo svojom videovyhlásení, ktoré zverejnil aj na YouTube, uviedol, že súd nad bývalým prezidentom Viktorom Janukovičom bude začiatkom budúceho roka alebo, ako podčiarkol, možno aj skôr.

12 December
2016 17:29:17

 

Foto: Screenshot YouTube

„Dorúčíme písomné obvinenie Janukovičovi a začneme súdny proces vo veci vlastizrady bývalého prezidenta. Tento súdny proces sme schopní uzatvoriť v najbližších mesiacoch,“ podčiarkol. Komentoval aj vyhlásenie advokáta bývalého ukrajinského prezidenta Vitalija Serďuka o tom, že Janukovičovi údajne nezákonným spôsobom dorúčili uvedomenie o začatí trestného konania.

„Predložili sme podozrenia z vlastizrady obhajcom Janukoviča a poslali sme dokumenty na všetky nám známe adresy bývalého prezidenta – tam, kde sa môže nachádzať alebo je ubytovaný. Taktiež sme odovzdali dokumenty, aby ich dorúčili osobe, ktorá sa nachádza na území Ruska,“ vysvetlil Lucenko.

Ukrajinské média v tejto súvislosti pripomenuli, že sa 28. novembra v Kyjeve vo forme videokonferencii sa uskutočnil výsluch bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukoviča, ktorý odpovedal zo súdnej sieni v ruskom meste Rostov. Janukovič odmietol všetky obvinenia ukrajinských právnikov, vyhlásil, že ozbrojený konflikt na Ukrajine bol zorganizovaný a zaplatený zo zahraničia.

Taktiež prisahal, že ani raz nevydal rozkaz, aby polícia alebo špeciálne jednotky strieľali na demonštrantov a protestujúcich. Tvrdil, že strieľali práve tí, ktorí zorganizovali Majdan. Taktiež sa ospravedlnil pred rodinami účastníkov udalostí na Majdane, ktorí zahynulí alebo boli zranení za to, že sa mu nepodarilo zabrániť krviprelievaniu, aj keď to nikdy nechcel a robil všetko, aby k tomu nedošlo. Zopakoval, že krviprelievanie zorganizpvali iní ľudia, ktorí bojovali proti nemu.

V závere svojho videovyhlásenia generálny prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko zasa obvinil Rusko, Janukoviča a jeho ľudí, že zorganizovali krviprelievanie na Majdane.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 951x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1913x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1242x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1464x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,