asfasdf ×

NázorObčana.sk

Videoreportáž: Generálny prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko informoval, že súd nad Viktorom Janukovičom bude začiatkom budúceho roka

 Aktuality

Generálny prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko vo svojom videovyhlásení, ktoré zverejnil aj na YouTube, uviedol, že súd nad bývalým prezidentom Viktorom Janukovičom bude začiatkom budúceho roka alebo, ako podčiarkol, možno aj skôr.

12 December
2016 17:29:17

 

Foto: Screenshot YouTube

„Dorúčíme písomné obvinenie Janukovičovi a začneme súdny proces vo veci vlastizrady bývalého prezidenta. Tento súdny proces sme schopní uzatvoriť v najbližších mesiacoch,“ podčiarkol. Komentoval aj vyhlásenie advokáta bývalého ukrajinského prezidenta Vitalija Serďuka o tom, že Janukovičovi údajne nezákonným spôsobom dorúčili uvedomenie o začatí trestného konania.

„Predložili sme podozrenia z vlastizrady obhajcom Janukoviča a poslali sme dokumenty na všetky nám známe adresy bývalého prezidenta – tam, kde sa môže nachádzať alebo je ubytovaný. Taktiež sme odovzdali dokumenty, aby ich dorúčili osobe, ktorá sa nachádza na území Ruska,“ vysvetlil Lucenko.

Ukrajinské média v tejto súvislosti pripomenuli, že sa 28. novembra v Kyjeve vo forme videokonferencii sa uskutočnil výsluch bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukoviča, ktorý odpovedal zo súdnej sieni v ruskom meste Rostov. Janukovič odmietol všetky obvinenia ukrajinských právnikov, vyhlásil, že ozbrojený konflikt na Ukrajine bol zorganizovaný a zaplatený zo zahraničia.

Taktiež prisahal, že ani raz nevydal rozkaz, aby polícia alebo špeciálne jednotky strieľali na demonštrantov a protestujúcich. Tvrdil, že strieľali práve tí, ktorí zorganizovali Majdan. Taktiež sa ospravedlnil pred rodinami účastníkov udalostí na Majdane, ktorí zahynulí alebo boli zranení za to, že sa mu nepodarilo zabrániť krviprelievaniu, aj keď to nikdy nechcel a robil všetko, aby k tomu nedošlo. Zopakoval, že krviprelievanie zorganizpvali iní ľudia, ktorí bojovali proti nemu.

V závere svojho videovyhlásenia generálny prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko zasa obvinil Rusko, Janukoviča a jeho ľudí, že zorganizovali krviprelievanie na Majdane.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 1290x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 1912x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 1814x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 2221x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,