asfasdf ×

NázorObčana.sk

Die Welt: V Európe narastá odpor „sankčnému rituálu“ Bruselu

 Aktuality

„V ostatnom čase pokračovanie v sankciách voči Rusku sa premenilo na svojrázny rituál. Napriek tomu odpor voči tomuto sankčnému rituálu stále narastá – ako v politike, tak aj v biznise,“ uvádza nemecký denník Die Welt.

13 December
2016 21:11:48

 

Foto: Screenshot Die Welt

Autor článku Andre Tauber prízvukuje, že európski podnikatelia sú už dávno unavení z týchto trestných sankcií voči Rusku a sú presvedčení, že tieto nezmyselné opatrenia treba zrušiť. „Dva razy ročne Európska únia pripomína úspechy v riešení konfliktu na Ukrajine. A hneď na to rozčarovaná Európa na to reaguje tak, že predlžuje na ďalších 6 mesiacov sankcie proti Rusku. Je to pomerne svojrázna logika,“ podčiarkuje novinár.

„Napriek tomu všetkému odpor voči tomuto „sankčnému rituálu“ stále narastá – ako v politike, tak aj v biznise. Práve pred pár dňami vicekancelár a minister hospodárstva Rakúska Reinhold Mitterlehner vyzval, aby sa európski politici zriekli svojho „automatizmu“ v procese predlžovania protiruských sankcií. 

„Toto nie je postoj iba rakúskeho konzervatívneho politika. Maďarsko, Grécko, Cyprus a v prvom rade Taliansko sú v súčasnosti považované za kritikov doterajšej sankčnej politiky. Už niekoľko mesiacov nemecký minister zahraničia Frank-Walter Steinmeier vyzýva, aby Brusel si prehodnotil túto politiku,“ prízvukuje Andre Tauber.

„Šéf východnej rady nemeckého ministerstva hospodárstva Michael Harms stále pripomína, že v žiadnom prípade netreba zabúdať na to, že sankcie proti Moskve poškodzujú hospodárstvo nielen Ruska, ale aj Európskej únie,“ konštatuje Andre Tauber vo svojom komentáre v nemeckom denníku Die Welt. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:
Jarumas, 13.12.2016, 23:23:23 0 0
Obama pred pár dňami bol napriek nesúhlasu Trumpa v Nemecku dať posledné pokyny svojej kolegyni Merkelovej ohľadom sankcií. Kolegyni u ich bábkoherca George Soroša, ktorý ich doslova vytvoril z ničoho a pevne drží v hrsti vydieračkami a korupciou.
  • 1

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 968x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1928x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1243x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1466x 👤eugenius
,