asfasdf ×

NázorObčana.sk

Die Welt: V Európe narastá odpor „sankčnému rituálu“ Bruselu

 Aktuality

„V ostatnom čase pokračovanie v sankciách voči Rusku sa premenilo na svojrázny rituál. Napriek tomu odpor voči tomuto sankčnému rituálu stále narastá – ako v politike, tak aj v biznise,“ uvádza nemecký denník Die Welt.

13 December
2016 21:11:48

 

Foto: Screenshot Die Welt

Autor článku Andre Tauber prízvukuje, že európski podnikatelia sú už dávno unavení z týchto trestných sankcií voči Rusku a sú presvedčení, že tieto nezmyselné opatrenia treba zrušiť. „Dva razy ročne Európska únia pripomína úspechy v riešení konfliktu na Ukrajine. A hneď na to rozčarovaná Európa na to reaguje tak, že predlžuje na ďalších 6 mesiacov sankcie proti Rusku. Je to pomerne svojrázna logika,“ podčiarkuje novinár.

„Napriek tomu všetkému odpor voči tomuto „sankčnému rituálu“ stále narastá – ako v politike, tak aj v biznise. Práve pred pár dňami vicekancelár a minister hospodárstva Rakúska Reinhold Mitterlehner vyzval, aby sa európski politici zriekli svojho „automatizmu“ v procese predlžovania protiruských sankcií. 

„Toto nie je postoj iba rakúskeho konzervatívneho politika. Maďarsko, Grécko, Cyprus a v prvom rade Taliansko sú v súčasnosti považované za kritikov doterajšej sankčnej politiky. Už niekoľko mesiacov nemecký minister zahraničia Frank-Walter Steinmeier vyzýva, aby Brusel si prehodnotil túto politiku,“ prízvukuje Andre Tauber.

„Šéf východnej rady nemeckého ministerstva hospodárstva Michael Harms stále pripomína, že v žiadnom prípade netreba zabúdať na to, že sankcie proti Moskve poškodzujú hospodárstvo nielen Ruska, ale aj Európskej únie,“ konštatuje Andre Tauber vo svojom komentáre v nemeckom denníku Die Welt. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:
Jarumas, 13.12.2016, 23:23:23 0 0
Obama pred pár dňami bol napriek nesúhlasu Trumpa v Nemecku dať posledné pokyny svojej kolegyni Merkelovej ohľadom sankcií. Kolegyni u ich bábkoherca George Soroša, ktorý ich doslova vytvoril z ničoho a pevne drží v hrsti vydieračkami a korupciou.
  • 1

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 520x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 258x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 632x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 896x 👤slavo
,