asfasdf ×

NázorObčana.sk

Americkí senátori sa vyhrážajú novými sankciami voči Rusku a dokonca aj osobne voči prezidentovi Putinovi

 Aktuality

Traja americkí senátori – republikáni Lindsey Graham a John McCain a demokratka Amy Klobucharová v spoločnom rozhovore pre Radio Sloboda porozprávali o pripravovaných nových sankciách voči Rusku a osobne proti Vladimírovi Putinovi.

01 Január
2017 18:59:30

 

Foto: Facebook

Podľa nich americký Kongres by tieto sankcie mohol schváliť už na začiatku tohto roka. Prezradili aj pozoruhodnú novinku: tieto sankcie sa nedotknú už iba vysoko postavených funkcionárov, politikov, niektorých podnikov a organizácií, ale aj osobne ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Lindsey Graham podčiarkol, že sankcie dotknú sa aj mnohých ľudí v najbližšom okolí Vladimíra Putina. „Myslíme si, že je to jediný spôsob, ako donútiť Rusko, aby sa zmenilo – ruská ekonomika pri Putinovi musí zaplatiť nadmierne vysokú daň,“ zdôraznil.

John McCain poukázal na to, že USA by mali uvaliť na Rusko tie čo najtvrdšie sankcie. Vyjadril presvedčenie, že Kongres schváli nové sankcie. Na otázku novinárov, či ich podpíše aj nový prezident Donald Trump, povedal, že to, pochopiteľne, nevie.

Niektoré americké média toto vyhlásenie stručne komentovali tak, že po predsilvestrovskom vyhodení ruských diplomatov z krajiny Barackom Obamom niektorí politici chcú zájsť ešte ďalej a chcú sankcionovať samotného ruského prezidenta.

Ako sa stalo, že spoločné vyhlásenie urobili „nepriatelia na život a na smrť“ – Republikáni a Demokratka? Táto trojica takpovediac „paktuje“ už dávnejšie, spájajú ich mnohé spoločné aktivity, aj keď zastupujú odlišné politické strany. Pred pár dňami všetci traja napríklad spoločne navštívili Kyjev. Akú súrnu prácu tam mali iba niekoľko hodín pred Silvestrom? O tom sa dočítate zajtra...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

38 %
(13 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1034x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2014x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1298x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1522x 👤eugenius
,