asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinské média zverejnili „pozyvací list“ exprezidenta Viktora Janukoviča s prosbou, aby Rusko poslalo armádu na „záchranu poriadku“ na Ukrajine

 Aktuality

Ukrajinské média /ako prvé to boli internetové noviny Cenzor.net/ zverejnili fotokópie „pozyvacieho listu“ ukrajinského exprezidenta Viktora Janukoviča, ktorý v marci 2014 požiadal Vladimíra Putina, aby Rusko poslalo armádu na Ukrajinu.

19 Január
2017 07:16:22

 

Foto: Cenzor.net

Ukrajinský portál tvrdí, že práve tento Janukovičov list ruský stály zástupca v OSN Vitalij Čurkin 4. marca 2014 predložil Rade bezpečnosti OSN a vtedy inicioval jej mimoriadne zasadnutie a rokovania o situácii na Ukrajine. Cenzor-net uviedol, že jeho zdroj prezradil, že tento list sa nachádza v materiáloch súdneho konania proti Viktorovi Janukovičovi o vlastizrade, ktoré bolo začaté v novembri minulého roka.

Túto informáciu potvrdil aj generálny prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko, ktorý 24 hodín predtým, 17. januára, informoval o tom, že Kyjev dostal vyše spomínaný Janukovičov list zo sekretariátu OSN. Podčiarkol, že je to ďalší dôkaz vlastizrady bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukoviča.

Cenzor.net pripomína, že v decembri 2016 kyjevský súd schválil zatknutie bývalého ukrajinského prezidenta za vlastizradu. Ukrajinský portál tvrdí /a publikuje aj fotokópie/, že kyjevský súd má k dispozícii aj list Čurkina a iné dokumenty, ktoré sa týkajú tejto epizódy. Taktiež publikuje aj text listu Viktora Janukoviča k Vladimírovi Putinovi.  

„Vyhlasujem to ako zákonný prezident Ukrajiny. Udalosti na Majdane, nezákonné uchopenie moci v Kyjeve zapríčinilo to, že Ukrajina sa ocitla na prahu Občianskej vojny. V krajine panuje chaos a anarchia. Život, bezpečnosť a práva ľudí, hlavne, na juhovýchode a na Kryme sú ohrozené. Pod vplyvom západných krajín sa koná otvorený teror a násilie, ľudí prenasledujú za politické a jazykové príznaky. V tejto súvislosti sa obraciam na prezidenta Ruska Vladimíra Putina s prosbou, aby využil Ozbrojené sily Ruskej federácie na obnovenie zákonnosti, mieru, právneho poriadku, stability a ochrany obyvateľstva Ukrajiny,“ uvádza sa vo fotokópii listu, ktorý údajne napísal Viktor Janukovič.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 683x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 372x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 816x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 1011x 👤slavo

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,