asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinské média zverejnili „pozyvací list“ exprezidenta Viktora Janukoviča s prosbou, aby Rusko poslalo armádu na „záchranu poriadku“ na Ukrajine

 Aktuality

Ukrajinské média /ako prvé to boli internetové noviny Cenzor.net/ zverejnili fotokópie „pozyvacieho listu“ ukrajinského exprezidenta Viktora Janukoviča, ktorý v marci 2014 požiadal Vladimíra Putina, aby Rusko poslalo armádu na Ukrajinu.

19 Január
2017 07:16:22

 

Foto: Cenzor.net

Ukrajinský portál tvrdí, že práve tento Janukovičov list ruský stály zástupca v OSN Vitalij Čurkin 4. marca 2014 predložil Rade bezpečnosti OSN a vtedy inicioval jej mimoriadne zasadnutie a rokovania o situácii na Ukrajine. Cenzor-net uviedol, že jeho zdroj prezradil, že tento list sa nachádza v materiáloch súdneho konania proti Viktorovi Janukovičovi o vlastizrade, ktoré bolo začaté v novembri minulého roka.

Túto informáciu potvrdil aj generálny prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko, ktorý 24 hodín predtým, 17. januára, informoval o tom, že Kyjev dostal vyše spomínaný Janukovičov list zo sekretariátu OSN. Podčiarkol, že je to ďalší dôkaz vlastizrady bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukoviča.

Cenzor.net pripomína, že v decembri 2016 kyjevský súd schválil zatknutie bývalého ukrajinského prezidenta za vlastizradu. Ukrajinský portál tvrdí /a publikuje aj fotokópie/, že kyjevský súd má k dispozícii aj list Čurkina a iné dokumenty, ktoré sa týkajú tejto epizódy. Taktiež publikuje aj text listu Viktora Janukoviča k Vladimírovi Putinovi.  

„Vyhlasujem to ako zákonný prezident Ukrajiny. Udalosti na Majdane, nezákonné uchopenie moci v Kyjeve zapríčinilo to, že Ukrajina sa ocitla na prahu Občianskej vojny. V krajine panuje chaos a anarchia. Život, bezpečnosť a práva ľudí, hlavne, na juhovýchode a na Kryme sú ohrozené. Pod vplyvom západných krajín sa koná otvorený teror a násilie, ľudí prenasledujú za politické a jazykové príznaky. V tejto súvislosti sa obraciam na prezidenta Ruska Vladimíra Putina s prosbou, aby využil Ozbrojené sily Ruskej federácie na obnovenie zákonnosti, mieru, právneho poriadku, stability a ochrany obyvateľstva Ukrajiny,“ uvádza sa vo fotokópii listu, ktorý údajne napísal Viktor Janukovič.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 987x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1953x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1256x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1476x 👤eugenius
,