asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nadeždu Savčenkovú vylúčili z Komisie Najvyššej rady Ukrajiny pre národnú bezpečnosť pre „vlastizradu“

 Aktuality

Komisia Najvyššej rady Ukrajiny pre národnú bezpečnosť vylúčila zo svojich radov poslankyňu Nadeždu Savčenkovú po tom, ako zverejnila zoznam ukrajinských vojakov, ktoré sa nachádzajú v zajatí v Donecku a Luhansku.

20 Január
2017 18:17:08

 

Foto: Facebook


Členovia tejto komisie vysvetlili svoje rozhodnutie tým, že podobným spôsobom chcú zabrániť tomu, aby Savčenková aj naďalej prezrádzala podobné citlivé informácie, ktoré sú štátnym tajomstvom. Navyše členovia komisie mienia obrátiť sa na Generálnu prokuratúru Ukrajiny, aby tá posúdila, či toto Savčenkovej konanie nie je vlastizradou.

Savčenková oponovala, že žiadne tajné informácie neprezrádzala a príbuzní ukrajinských vojakov by mali vedieť, kde sa nachádzajú ich synovia, bratia, muži a otcovia a čo je s nimi. Navyše tieto informácie by im mali poskytnúť oficiálni predstavitelia štátu. Podčiarkla, že vie, čo je to štátne tajomstvo a vie ho zachovať. Zdôraznila, že aj naďalej mieni sa zúčastňovať na zasadnutiach Komisie pre národnú bezpečnosť ukrajinského parlamentu a to aj napriek tomu, že bola z nej vylúčená.

Vysvetlila, prečo minulý týždeň zverejnila na svojej facebookovej stránke tento zoznam ukrajinských zajatcov. Povedala, že pracuje na tom, aby sa zajatci na obidvoch stranách čo najskôr vrátili domov. Podčiarkla, že podobným spôsobom chcela urýchliť proces hľadania zajatcov a ich výmeny.

Ukrajinské média pripomínajú aj ďalšiu epizódu z „vlastizrady“ Savčenkovej: vyhlásila, že Kyjev nedokáže urovnať krízu na juhovýchode krajiny, kým sa nevzdá svojich pretenzií na Krym. Povedala, že Krym sa už nedá vrátiť do zostavy Ukrajiny. Samozrejme, viacerí ukrajinskí politici a média ju obvinili z vlastizrady. Savčenková oponovala, že inakším spôsobom konflikt na Donbase nedá sa ukončiť.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 859x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1818x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1199x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1430x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,