asfasdf ×

NázorObčana.sk

Pokus o atentát na ukrajinského poslanca Antona Geraščenka: obyčajná kačica alebo práca ruských tajných služieb?

 Aktuality

Poradca ministra vnútra Ukrajiny Zoran Škirjak informoval média, že Bezpečnostná služba Ukrajiny prekazila atentát na poslanca Najvyššej rady Antona Geraščenka. Vyhlásil, že do atentátu sú zamiešaní ruské tajné služby.

29 Január
2017 17:30:17

 

Foto: Screenshot YouTube

Ukrajinské média zisťovali podrobnosti. Uvádzajú, že likvidáciu Geraščenka mali vykonať dvaja občana Ukrajiny, ktorí sa nachádzali vo väzení na Kryme. Svoje konanie koordinovali s nadriadeným – bývalým občanom Ukrajiny, ktorý bojoval na strane Luhanskej ľudovej republiky - Andrejom Tichonovom. Ten v súčasnosti žije v Rusku. Podľa Zorana Škirjaka, príslušníci Bezpečnostnej služby Ukrajiny objavili výbušniny u podozrivých osôb a hneď ich zadržali. Tým zmarili pokus o atentát na Antona Geraščenka.

Viacerí analytici a média však pochybujú o tom, že sa pripravoval atentát na tak bezvýznamnú osobu - ukrajinského poslanca, ktorý sa preslávil svojimi kritickými  vystúpeniami proti Rusku a osobne Vladimírovi Putinovi na sociálnych sieťach, avšak v praxi neurobil vlastne nič. Preto odborníci pochybujú, že v tejto kauze je „ruská stopa“.

„Takzvaný „atentát“ na poslanca Antona Geraščenka, ktorý údajne pripravovali ruské tajné služby, je ďalším klamstvom súčasného ukrajinského vedenia. Cieľ je iba jediná – zastrašiť obyvateľstvo vymyslenou „ruskou hrozbou“, vyhlásil pre média riaditeľ Centra sociologických výskumov „Osobitný status“, kandidát politických vied Alexander Procenko.

„Vytvorenie fejkových správ a iných klamstiev, napríklad, vytváranie obrazu teroristov z občanov, ktorí sa búria proti súčasnému vedeniu krajiny, ktoré sa nezákonne a nelegálne chopilo moci, je vizitkou kyjevského režimu a takmer hlavným mediálnym prostriedkom, ktorý slúži na riadenie más,“ podčiarkol.

Podčiarkol, že súčasné ukrajinské vedenie, ako aj média, vytvárajú množstvo amatérsky pripravených falošných správ, ktoré sú, ako zdôraznil, „fakticky vyrobené sekerou“. Dodal, že takzvaný „atentát“ na Antona Geraščenka je to „ďalšia časť starej divadelnej hry, ktorej autorom a dramaturgom možno je samotná „obeť“ – poslanec ukrajinského parlamentu a poradca ministra vnútra Anton Geraščenko.“  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1026x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 657x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 1071x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 1208x 👤slavo
,