asfasdf ×

NázorObčana.sk

Vladimír Mikunda: Presvedčivejší dôkaz o strate suverenity ani neexistuje

 Aktuality

V nedeľu na Nový rok 1. 1. 2017 jednotka NATO dislokovaná na Slovensku - NFIU (NATO Force Integration Unit) dosiahla počiatočnú spôsobilosť.

30 Január
2017 18:24:30

 

Na snímke: Vstup do základne NATO

Foto: srspol.sk

No a v utorok 24. 1. 2017 trochu „tajne“ (rozumej bez prítomnosti novinárov) bolo sídlo styčného integračného tímu NATO integrované. Oficiálne, podľa webu mosr.sk, má styčný integračný tím „koordinovať a pomáhať spojencom pracovať efektívnejšie s cieľom udržať obyvateľstvo členských krajín v bezpečí“. Neoficiálne, no vojensky logickejšie, sa tento tím stáva bezchybným silným magnetom, ktorý na seba a jeho okolie pritiahne prvý vyraďujúci a kompletne likvidačný úder.

Na otvorení tejto vojenskej základne NATO sa popri ministrovi obrany SR P. Gajdošovi zúčastnil aj námestník generálneho tajomníka NATO pre verejnú diplomaciu Tacan Ildem, ktorý poďakoval v mene generálneho tajomníka Aliancie Jensa Stoltenberga slovenskej vláde a občanom za silnú podporu pre NATO (odkiaľ vzal argument o silnej podpore pre NATO zo strany občanov Slovenska??? – otázka vmi) a za to, že sa NFIU podarilo na Slovensku zriadiť. „Je to práve myšlienka „jeden za všetkých a všetci za jedného“, ktorá udržuje silné NATO, našich občanov v bezpečí a naše krajiny v mieri už takmer 70 rokov,“ uviedol Tacan Ildem.

Plnú spôsobilosť by mala táto základňa dosiahnuť 1. 6. 2017, avšak pod oficiálnym velením Mnohonárodného zboru NATO Sever – východ Štetín je už od 1. septembra 2016, čo je dátum až geniálne symbolický. Tým občanom Slovenska, ktorí sú stále hluchí a slepí má rukolapne (rukolapnejšie sa už naozaj nedá) pripomínať, že svoju suverenitu stratili práve na Deň ústavy SR.

Poznámka:

Veliteľ Spojeneckých síl NATO generál Salvatore Farina v Bratislave zdôraznil strategickú polohu Slovenska a pripomenul, že „styčné tímy“ sú už v ôsmich krajinách – okrem Slovenska aj v Litve, Estónsku, Lotyšsku, Poľsku, Bulharsku, Rumunsku a v Maďarsku.
 

Vladimír Mikunda s využitím www.mosr.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

60 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 987x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1951x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1255x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1476x 👤eugenius
,