asfasdf ×

NázorObčana.sk

Richard Sulík: „Fico, najväčší pomocník Kotlebu“

 Aktuality

„Robert Fico má plné ústa rečí o extrémizme, nasadzuje elitných policajtov, aby surfovali po internete, vyzýva všetky politické sily, aby sa spojili proti Mariánovi Kotlebovi,“ uvádza vo svojom blogu predseda SaS Richard Sulík.

07 Február
2017 19:07:28

 

 Foto: Screenshot YouTube

„Pritom jeho koaličný partner, kapitán Andrej Danko, nasadí v každom kraji svojich vlastných kandidátov, čím ako prvý rozbíja akési spájanie. Ale najväčším podporovateľom Kotlebu je Robert Fico osobne. Na návrh jeho vlády zrušili minulý štvrtok koaliční poslanci dvojkolové voľby, čo pomôže najviac Kotlebovi.

Treba však na rovinu povedať aj to, že ak by sa za Kotlebu kradlo na župe toľko, čo za Maňku, ak by sa napríklad posypová soľ nakupovala naďalej za 100 eur na tonu a nie za 70, tak by ľudia Kotlebu jednoducho nevolili a žiadne koalície by neboli potrebné.

Dvojkolové voľby majú zmysel všade tam, kde sa volí jeden človek (takzvané väčšinové voľby), napríklad župan. Dôvod je dať voličom možnosť si v druhom kole, kde nastúpia len dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola, vybrať kandidáta, ktorý im vyhovuje viac (i keď ho v prvom kole nemuseli voliť). Týmto spôsobom je zabezpečené, že vyhrá kandidát s najširšou podporou. Iný príklad sú vlaky zadarmo, ktoré stoja asi 15 miliónov eur ročne.

Za tieto peniaze mohlo byť zamestnaných niekoľko stovák strážnikov, ktorí by sa starali o poriadok a bezpečnosť vo vlakoch. Lenže nie, lebo lacný populizmus išiel Robertovi Ficovi vždy lepšie, ako funkčné riešenia. A tak teraz sa o bezpečnosť starajú Kotlebovi chlapci v zelených tričkách a ľudia si to pochvaľujú. Lepšiu podporu si Kotleba nemohol želať. Jediné, na čo sa vládna koalícia zmohla, je zákonom zakázať chrániť cestujúcich pred živlami. Skvelé.

Aby toho nebolo dosť, odklepne minister vnútra Kaliňák 1,8 milióna eur pre Migračné informačné centrum, aby nám nejakí na štátny cecok prisatí mimovládkari vysvetľovali, ako je super mať migrantov na Slovensku.

Bude to osobná zodpovednosť Roberta Fica, ak Marian Kotleba bude opätovne zvolený za župana, presne tak, ako mu svojimi mimoriadne arogantnými rečami o vreci zemiakov dopomohol k županskej stoličke prvýkrát,“ uzatvára komentár vo svojom blogu predseda SaS Richard Sulík.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Ako sa skončí Lajčák-gate: bude minister zahraničia kandidovať na prezidenta, otočí si kabát, odíde s politiky?

 

V ostatných týždňoch minister zahraničia SR Miroslav Lajčák sa stál mediálnou hviezdou, stredobodom k...

📅26.11.2018 0 649x 👤eugenius

Vznikla petícia proti Lisabonskej zmluve

 

V novembri Slovensko oslavuje dve výročia. V skutočnosti je november akýmsi mesiacom slovenskej suverenity...

📅22.11.2018 0 595x 👤eugenius

Rozruch v ukrajinských médiách: Nadežda Savčenková mieni sa zúčastniť na prezidentských voľbách, získať imunitu a dostať sa na slobodu

 

Nadežda Savčenková, ktorá sa nachádza vo vyšetrovacej väzbe a je obvinená z pokusu o štátny prevrat ...

📅10.11.2018 0 431x 👤eugenius

Necháme si upáliť Johanku z Arku?

 

Novodobá slniečkárska inkvizícia... Kráľ je nahý, za to hranica....Necháme si upáliť Líviu?...

📅27.10.2018 0 1082x 👤slavo

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,