asfasdf ×

NázorObčana.sk

Júlia Timošenková mieni vymeniť vládu na Ukrajine

 Aktuality

Poslankyňa Najvyššej rady Ukrajiny, predsedníčka strany Baťkivščina Júlia Timošenková dnes na zasadnutí ukrajinského parlamentu prezentovala návrh o demisii ukrajinskej vlády na čele s premiérom Vladimírom Grojsmanom.

07 Február
2017 19:23:52

 

Foto: NewsOne

O príčinách, ktoré ju viedli k podaniu podobného návrhu, porozprávala v rozhovore pre ukrajinskú televíznu stanicu NewsONE. Prezradila, že v projekte nového zákona je klauzula, vďaka ktorej by sa dalo zrušiť predošlé rozhodnutie parlamentu o tom, že vláda Vladimíra Grojsmana má pravo pracovať v priebehu roka od momentu jej vytvorenia.

Podčiarkla, že budúcu vládu by nemali tvoriť, ako je to v súčasnosti, „ľudia – peňaženky z administrácie prezidenta“, ktorí nie sú odborníkmi a nikdy nepracovali v odvetví hospodárstva a nemajú ani šajnu, čo je to oblasť hospodárstva a čo s ňou. „Ukrajinou dnes vládnu korupčníci, ktorí ani nevedia, čo vlastne robia,“ podčiarkla.  

Vysvetlila, že v súčasnosti ukrajinský ľud má na výber iba dve východiská: buď aj naďalej bude znášať cynizmus a amaterizmus vlády a korupciu, ktorá sa už premenila na otvorené rabovanie, alebo ihneď odstaví súčasnú vládu. „Veď viete, že Grojsman nemá ani vysokú školu. Väčšina ministrov nemá profesionálnu špecializáciu a vôbec nevedia, čo majú robiť. Ukrajinci odovzdali svoju krajinu do rúk podvodníkov a korupčníkov, ktorí každý deň nás všetkých zabíjajú,“ zdôraznila Júlia Timošenková.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Čaputovej sa plní túžba...

 

Kto by sa bál zomierať, keď tu máme Čaputovú? Túžba sa plní. Ľudia sa neboja zomierať na vakcínu, ...

📅13.01.2022 0 1281x 👤slavo
,