asfasdf ×

NázorObčana.sk

Riaditeľka kyjevského maloobchodného reťazca vyzvala „dláviť Rusov tankami a spaľovať ich v plynových komorách“

 Aktuality

Riaditeľka kyjevského maloobchodného reťazca RINGOO Jana Potišňaková vo svojom blogu na web-stránke ukrajinských novín Korrespondent vyzvala „dláviť etnických Rusov tankami a spaľovať ich v plynových komorách“.

09 Február
2017 18:09:20

 

Foto: Blog Jana Potišnjaková


Svoj komentár na blogu začína „lyrickými“ meditáciami, ktoré vôbec nemajú zmysel. Robí pauzu a sama sa priznáva, že „... úprimne, tak ani sama nechápem, čo som vlastne napísala – a je to jedno...“ Prízvukuje, že píše do „blogu, ktorý nikoho nezaujíma a nik ho nepotrebuje“. Ale predsa tam píše. V tom momente „lyrická pauza“ sa končí a autorka popisuje situáciu na Ukrajine a nadáva Rusom. Čím ďalej, tým viac sa rozvášňuje.   

Tvrdí, že „Rusi okupujú Ukrajinu, zabíjajú ukrajinské deti a ženy.“ Vysvetľuje, ako nenávidí Rusov a Putina. Potom začína dávať „jednoduché“ recepty: „Prečo nedlávime tankami všetkých etnických Rusov, ktorí žijú na našom území? Prečo konečne nezačneme ich všetkých spaľovať v plynových komorách? Prečo na Ukrajine doposiaľ úplne nezakázali ruský okupačný jazyk? Veď vo svojom Rusku donútili všetky národy hovoriť po rusky a zlikvidovali všetky miestne jazyky,“ tvrdí Jana Potišňaková.

Medzitým toto všetko „ukrajinská patriotka“ píše po rusky, používa „okupačný jazyk“. Vôbec nie je jasné, prečo teda nepíše po ukrajinský? Prečo autorka textu, ako aj drvivá väčšina ukrajinských „nacionalistov“ hovorí po rusky a nie v „rodnej move“?.. Napriek tomu  pokračuje v tej istej téme a vyzýva úplne zakázať a zlikvidovať ruštinu na Ukrajine. Potom navrhuje „zakázať“ aj samotných Rusov.

„A vôbec, treba zaviesť trestnú zodpovednosť za súcit voči Rusom! Za to, ak im niekto poskytne hocijakú pomoc! Zdravotnícku, právnickú – hocijakú. Tak, ako je to v Lotyšsku, treba im vydávať osobitné preukazy „okupanta“. Nech sa hanbia za Putinovu agresiu! A  vôbec treba zakázať pochovávať Rusov v našej ukrajinskej zemi,“ navrhuje Potišňaková.

„Je už dávno na čase, aby naša Najvyššia rada schválila zákon, na základe ktorého etnických Rusov budú iba spaľovať a nepochovávať v našej svätej ukrajinskej zemi! A vôbec treba vykopať hroby všetkých etnických Rusov pochovaných v našej zemi a taktiež ich spáliť – presne tak, ako v Izraeli spálili pozostatky jedného popraveného nemeckého zločinca na začiatku 60.-ch rokov 20. storočia! Jaj, už konečne sa naučíme vážiť si sami seba? Sláva Ukrajine, smrť ruským okupantom!,“ hromží autorka textu.

A hneď zasa robí „obrovský skok“ a preskakuje na úplne inú tému – začína propagovať novú akciu vo svojom obchodnom reťazci!.. „P.S: Mimochodom, vážení návštevníci obchodov siete Ringoo, úplne som na to zabudla! To najdôležitejšie!!! Už čoskoro v našej sieti bude jedna vynikajúca akcia! Marcová! Muži, sledujte zľavy!“ na takej optimistickej vlne uzatvára svoj príspevok riaditeľka kyjevského maloobchodného reťazca RINGOO Jana Potišňaková vo svojom blogu na web-stránke ukrajinských novín Korrespondent.

Tento komentár vyvolal veľa negatívnych reakcií medzi čitateľmi Korrespondentu a autorka rýchlo stiahla svoj príspevok z blogu, ale tento materiál je stále k dispozícii v archíve uložených stránok vo vyhľadávači  Google.

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 1071x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 1683x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 1629x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 2001x 👤slavo
,