asfasdf ×

NázorObčana.sk

Vo Ľvove pokračuje „poľsko-ukrajinské vyrovnanie“: neznámi na plote poľského konzulátu napísali „Naša zem!“

 Aktuality

Ukrajinské média informovali, že neznámi páchatelia na plote generálneho konzulátu Poľska vo Ľvove napísali „Naša zem!“ a nastriekali červenú farbu aj na budove konzulátu. Uvádzajú, že tento prípad vyšetruje polícia.

10 Február
2017 18:01:54

 

Foto: Facebook

Novinári poukazujú na to, že ukrajinsko-poľské partnerstvo zjavne pokrivkáva a obviňujú v tom vládnucu poľskú stranu Právo a spravodlivosť. Pripomínajú, že v Poľsku silnejú hlasy, ktoré žiadajú, aby Ukrajina vrátila susedovi svoje západné územia, ktoré podľa tvrdenia mnohých poľských politikov a médií, sú „odnepamäti poľské“. Na Ukrajine odmietajú, že ukrajinskí ozbrojenci počas druhej svetovej vojny zabili desiatky tisíc poľských civilistov.

Opačný názor majú v Poľsku. Tam práve prízvukujú, že Ukrajinci sa podieľali na zabití viac ako 100 tisíc poľských občanov a protestujú proti tomu, že na Ukrajine vojenských zločincov, nacionalistov a nacistov označujú v súčasnosti za národných hrdinov.

Predseda poľskej strany Právo a spravodlivosť Jarosław Kaczyński vyhlásil, že „oslavovanie Stepana Banderu a jeho prívržencov na Ukrajine môže zabrániť rozbehnutým integračným procesom a vstupu Ukrajiny do Európskej únie.“

„Nemôžeme súhlasiť s tým, že v priebehu dlhých rokov na Ukrajine vytvárajú kult hrdinov, ktorí zapríčinili genocídu Poliakov a v tomto dokonca prekonali aj Nemcov. S nevoľou sledujeme tieto procesy na Ukrajine. Táto krajina si vyberá vlastnú cestu, ale cesta oslavovania zločincov a vrahov je zlá,“ podčiarkol.

Dodal, že budúcnosť poľsko-ukrajinských vzťahov je značne skomplikovaná a neistá kvôli tomu, že na Ukrajine veľmi svojrázne interpretujú históriu a po svojom ju „opravujú“. Prízvukoval, že hlavnou chybou je oslavovanie nacistov, OUN, UPA a Stepana Banderu.

Poľský prezident Andrzej Duda prednedávnom tiež zdôraznil, že „Ukrajina by sa mala vzdať oslavovania „národných hrdinov“ z Organizácie ukrajinských nacionalistov a Ukrajinskej povstaleckej armády, pretože mnohí príslušníci týchto „formácií“ boli zločincami a spolupracovali s nemeckými fašistami.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 986x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1951x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1253x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1476x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,