asfasdf ×

NázorObčana.sk

Richard Sulík: Premiér Fico čelí odvolávaniu za chaos s cenami elektrickej energie

 Aktuality

„Premiér Fico dnes čelí odvolávaniu v Národnej rade preto, lebo je zodpovedný za obrovský chaos s cenami elektrickej energie, s faktúrami, a tiež je zodpovedný za to, že máme jedny z najvyšších cien elektrickej energie v Európe,“ tvrdí Richard Sulík.

15 Február
2017 17:51:33

Richard Sulík: Premiér Fico čelí odvolávaniu za chaos s cenami elektrickej energie

„Premiér Fico dnes čelí odvolávaniu v Národnej rade preto, lebo je zodpovedný za obrovský chaos s cenami elektrickej energie, s faktúrami, a tiež je zodpovedný za to, že máme jedny z najvyšších cien elektrickej energie v Európe,“ tvrdí Richard Sulík.

Foto: Screenshot YouTube

„Pred pár dňami zverejnil Robert Fico graf, ktorý má ukázať, že počas vlády Ivety Radičovej boli ceny elektrickej energie strašne vysoké a počas jeho vlády, to sú tie červené stĺpiky, to klesalo. Až na menej ako polovicu, by mohol vzniknúť taký prvý dojem. Skutočnosť je taká, že tento graf nezačína od nuly, ale od 110. Lebo Fico. Alebo neviem prečo, ale nezačína od nuly. Keby začínal od nuly, tak bude samozrejme vyzerať oveľa korektnejšie, a to je vidieť tu. Už pokles tých cien nie je až taký veľký, stále je ešte pokles ceny elektrickej energie, ale nie taký obrovský ako v tom prvom grafe, lebo tu už začína od nuly. A otázka je, prečo je tu takýto pokles cien?

Koncová cena elektrickej energie pozostáva z dvoch časti

No, a na to treba vedieť, že koncová cena elektrickej energie pozostáva z tej časti, čo je samotná elektrina a z tej časti, čo je doručenie elektriny, čiže distribúcia. Na samotnú cenu elektriny nemá Robert Fico vôbec žiaden vplyv, na tú časť na distribúciu má 100-percentný vplyv, lebo jeho nominant Holjenčík šéfuje Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, ten má ešte aj regulačnú Radu, tam je tiež Holjenčík, ktorý kontroluje sám seba vďaka Ficovi, ktorý schválil taký zákon v roku 2012.

Ceny elektrickej energie na burze v Lipsku

No podstatné je, ako sa vyvíjala cena samotnej elektrickej energie, napríklad na burze v Lipsku alebo na iných burzách. A tam vidíme, že ona klesla. Tu napríklad v 2012 roku bola cena približne 50 euro za MWh a klesla na menej než 30.

Klesla viac, ako klesla tá koncová cena elektrickej energie, čo znamená, že cena za tých distribučných poplatkov ešte viacej stúpla. A tá stúpla preto, lebo v tej cene za distribúciu sa musia schovať aj tie peniaze balené do alobalu, ktoré idú cez Hornonitrianske bane priamo Ficovi alebo sa tam musia schovať dotácie, na ktorých parádne zarobil mecenáš SMERu, pán Brhel, atď. Róbert Fico osobne nesie za toto zodpovednosť, a preto je správne dať návrh na odvolanie. To sa dnes deje.

Jasné, koalícia ho podrží, lebo kšefty spájajú, ale je veľmi dôležité, aby sa slovenská verejnosť dozvedela, a opakovane možno dozvedela, ako sa to s tými cenami elektrickej energie vyvíjalo, a aký chaos Róbert Fico spôsobil,“ uzatvára svoj komentár Richard Sulík.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 952x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1916x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1242x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1464x 👤eugenius
,