asfasdf ×

NázorObčana.sk

Richard Sulík: Premiér Fico čelí odvolávaniu za chaos s cenami elektrickej energie

 Aktuality

„Premiér Fico dnes čelí odvolávaniu v Národnej rade preto, lebo je zodpovedný za obrovský chaos s cenami elektrickej energie, s faktúrami, a tiež je zodpovedný za to, že máme jedny z najvyšších cien elektrickej energie v Európe,“ tvrdí Richard Sulík.

15 Február
2017 17:51:33

Richard Sulík: Premiér Fico čelí odvolávaniu za chaos s cenami elektrickej energie

„Premiér Fico dnes čelí odvolávaniu v Národnej rade preto, lebo je zodpovedný za obrovský chaos s cenami elektrickej energie, s faktúrami, a tiež je zodpovedný za to, že máme jedny z najvyšších cien elektrickej energie v Európe,“ tvrdí Richard Sulík.

Foto: Screenshot YouTube

„Pred pár dňami zverejnil Robert Fico graf, ktorý má ukázať, že počas vlády Ivety Radičovej boli ceny elektrickej energie strašne vysoké a počas jeho vlády, to sú tie červené stĺpiky, to klesalo. Až na menej ako polovicu, by mohol vzniknúť taký prvý dojem. Skutočnosť je taká, že tento graf nezačína od nuly, ale od 110. Lebo Fico. Alebo neviem prečo, ale nezačína od nuly. Keby začínal od nuly, tak bude samozrejme vyzerať oveľa korektnejšie, a to je vidieť tu. Už pokles tých cien nie je až taký veľký, stále je ešte pokles ceny elektrickej energie, ale nie taký obrovský ako v tom prvom grafe, lebo tu už začína od nuly. A otázka je, prečo je tu takýto pokles cien?

Koncová cena elektrickej energie pozostáva z dvoch časti

No, a na to treba vedieť, že koncová cena elektrickej energie pozostáva z tej časti, čo je samotná elektrina a z tej časti, čo je doručenie elektriny, čiže distribúcia. Na samotnú cenu elektriny nemá Robert Fico vôbec žiaden vplyv, na tú časť na distribúciu má 100-percentný vplyv, lebo jeho nominant Holjenčík šéfuje Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, ten má ešte aj regulačnú Radu, tam je tiež Holjenčík, ktorý kontroluje sám seba vďaka Ficovi, ktorý schválil taký zákon v roku 2012.

Ceny elektrickej energie na burze v Lipsku

No podstatné je, ako sa vyvíjala cena samotnej elektrickej energie, napríklad na burze v Lipsku alebo na iných burzách. A tam vidíme, že ona klesla. Tu napríklad v 2012 roku bola cena približne 50 euro za MWh a klesla na menej než 30.

Klesla viac, ako klesla tá koncová cena elektrickej energie, čo znamená, že cena za tých distribučných poplatkov ešte viacej stúpla. A tá stúpla preto, lebo v tej cene za distribúciu sa musia schovať aj tie peniaze balené do alobalu, ktoré idú cez Hornonitrianske bane priamo Ficovi alebo sa tam musia schovať dotácie, na ktorých parádne zarobil mecenáš SMERu, pán Brhel, atď. Róbert Fico osobne nesie za toto zodpovednosť, a preto je správne dať návrh na odvolanie. To sa dnes deje.

Jasné, koalícia ho podrží, lebo kšefty spájajú, ale je veľmi dôležité, aby sa slovenská verejnosť dozvedela, a opakovane možno dozvedela, ako sa to s tými cenami elektrickej energie vyvíjalo, a aký chaos Róbert Fico spôsobil,“ uzatvára svoj komentár Richard Sulík.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 1254x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 1870x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 1783x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 2188x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,