asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinskí radikáli začínajú totálnu blokádu železničnej trate Kyjev - Moskva

 Aktuality

Ukrajinskí radikáli, ktorí sami seba označujú za veteránov vojny za nezávislosť a občianskych patriotov, začali totálnu blokádu všetkých železničných spojení medzi Ukrajinou a Ruskom. Mienia nepustiť cez hranicu ani jeden vlak.

05 Marec
2017 19:40:45

 

Foto: Facebook

Prvé „barikády“ vybudovali na poslednej prihraničnej ukrajinskej železničnej stanici v meste Konotop. Na týchto „záchranných prácach“ sa zúčastňujú radikálne naladení občania z rôznych ukrajinských miest – Kyjevu, Ľvovu, Ternopoľu, Zaporožia a pod. O začiatku blokády informovali na špeciálne vytvorenej stránke „štábu blokády“: https://www.facebook.com/shtab.blokady/posts/1809583269367486

Uviedli, že na stanici Konotop objavili niekoľko vlakov z Ruska s „rôznymi komoditami vrátane uhlia značky antracit“. Informujú, že „v súčasnosti sa začali inžinierske práce v teréne“. Prezradili, že svoju barikádu - zázrak inžinierko-rádikálneho myslenia – nazvali na počesť bývalého slávneho nemeckého kancelára Konrada Adenauera, ktorý, ako to prízvukujú vo svojom vyhlásení, „koncom 40-ch rokov dokázal nastoliť slobodu, čo umožnilo v budúcnosti prinavrátiť jednotu krajiny...“  

Velenie „povstalcov“ uviedlo, že plánuje v priebehu mesiaca zabezpečiť kontrolu nad všetkými hlavnými hraničnými prechodmi na ukrajinsko-ruskej hranici. Informovali, že v súčasnosti existuje 8 podobných pohraničných prechodov, kde aktívne pokračujú obchodné operácie s Ruskom.

Poslanec Najvyššej rady Ukrajiny, bývalý veliteľ dobrovoľníckeho bataliónu Donbas a jeden z organizátorov tejto blokády Semen Semenčenko včera pohrozil, že ukrajinskí „blokádnici“ úplne prerušia železničné spojenie medzi Ukrajinou a Ruskom. Reagoval tak na vyhlásenie vedenia ukrajinského metalurgického závodu v Mariupoli Azovstaľ, ktoré vyhlásilo, že bude nakupovať uhlie od Ruska a USA, pretože na Ukrajine uhlie nie je a hrozí, že podnik pozastaví svoju prácu.

Ukrajinské média pripomínajú, že 25. januára nacionalisti už zablokovali železničné trate a zastavili nákladné vlaky prevažne s uhlím, ktoré smerovali z Doneckej a Luhanskej republiky. Prerušili tak dodávky uhlia na Ukrajinu a vláda v Kyjeve musela vyhlásiť stav mimoriadneho ohrozenia v energetickom odvetví.

Vedenie Doneckej a Luhanskej republiky na oplátku prevzalo kontrolu nad ukrajinskými energetickými podnikmi, ktoré sa nachádzajú na území týchto republík.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

67 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 852x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1268x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 863x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 1505x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,