asfasdf ×

NázorObčana.sk

Veľké uholné klamstvo: kto naozaj zorganizoval blokádu Donbasu?

 Aktuality

„V súvislosti s blokádou Donbasu Kyjevom vzniká otázka k Petrovi Porošenkovi, či má situáciu v štáte pod kontrolou? Na čo sa to hráte keď tvrdíte, že nejaké skupiny, ktoré údajne neovládate, začali blokovať obchod s juhovýchodom Ukrajiny?

06 Marec
2017 18:58:47

 

Foto: Facebook

Veď vy ste vlastne povinní chrániť záujmy obyvateľov Ukrajiny, ktorí by asi nesúhlasili so zhoršovaním i tak u biedneho hospodárstva Ukrajiny, ktoré spôsobila vami podpísaná asociačná dohoda s EÚ.

Pozrite sa na oficiálne štatistické údaje a zistíte, že za minulý rok desaťnásobne narástol export tovarov z EÚ na Ukrajinu, ako naopak. Takže v záujme ktorých výrobcov funguje táto dohoda a komu otvorilo „absolútne nové perspektívy“, o ktorých ste hovorili 27. 6. 2014, v deň podpisu tejto asociačnej dohody?

Analogická otázka vzniká aj teraz – čo získalo hospodárstvo Ukrajiny blokádou obchodu s juhovýchodom štátu? Znamená to, že pri vašej zhovievavosti sa roztrhol jednotný hospodársky priestor Ukrajiny, štátu, ktorý riadite? Keďže od Petra Porošenka niet na tieto otázky rozumnej odpovede, je preto principiálne dôležité, v koho záujme on takto koná? Ak by Porošenko konal v záujme jednej časti podnikateľov a na škodu iných, to by bolo len pol biedy.

Lenže vychádzajúc z toho, ako Porošenkova hospodárska politika stavia do deprimujúceho stavu praktický všetkých týchto podnikateľov na Ukrajine, nie je ťažké pochopiť, že to môže byť výhodné len tým, ktorí spoza hraníc vychvaľujú kroky súčasného prezidenta Ukrajiny, čo sú rok, čo rok, stále tie isté osoby vo Washingtone i v Bruseli. To, že za týmito osobami, konkrétne za bývalým viceprezidentom USA Joe Bidenom, sú konkrétne záujmy radu podnikateľských zoskupení USA – to je očividné. Lenže, aké sú záujmy Porošenka, to sa prakticky nedá povedať, pretože jeho konanie zhoršuje pozície v politike i podnikaní dokonca aj tým, ktorí patria v Kyjeve k jeho najbližšiemu okoliu“. 

Podľa finobzor.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(10 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1034x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2014x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1298x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1522x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,