asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britská vláda nemieni zaplatiť Európskej únii 60 miliárd eur, ktoré, podľa Bruselu, by mala vyplatiť v prípade odchodu z EÚ

 Aktuality

Brexit má ďalšiu kauzu. Kým v Bruseli sa domnievajú, že po odchode z Európskej únie by Veľká Británia mala vyplatiť EÚ 60 miliárd eur ako „odstupné“, v Londýne si myslia pravý opak a platiť, pochopiteľne, nemienia.

06 Marec
2017 19:00:56

Foto: Facebook

Brusel chce vystaviť účet Spojenému kráľovstvu za škody, ktoré utrpí v súvislosti s odchodom Británie z EÚ. Vedúci kontinentálni politici viac razy spomínali tieto náklady a uvádzajú výšku týchto škôd - 60 miliárd eur. Tento finančný balík, podľa europolitikov, by mal pokryť náklady na projekty a programy, ktoré podpísala Veľká Británia ako jedna z 28 členských krajín EÚ, a tiež dôchodky britských európskych úradníkov, ale svojim odchodom nabúra rozpočet, pretože sa na týchto programoch už nebude zúčastňovať.

Na opačnej strane Lamanšskej kaluže, pochopiteľne, si myslia pravý opak: Briti nechcú platiť nič. Vládni politici si pozvali na pomoc právnikov, ktorí zbožné želanie politikov podopreli právnickou argumentáciou a tvrdia, že Veľká Británia nie je právne zaviazaná vyplatiť Európskej únii 60 miliárd euro po tom, ako opustí úniu, lebo žiadne dohody... neexistujú.


Vytvorila sa paradoxná situácia: Brusel si myslí, že dohody existujú a že Londýn má platiť, ale Londýn je presvedčený, že žiadne dohody nie sú na svete a preto platiť nemusí... Jeden z vysokopostavených úradníkov v britskej vláde pre média prezradil, že v každom prípade Veľká Británia Bruselu nevyplatí ani cent až do ukončenia procesu odchodu Spojeného kráľovstva z EÚ.

Britskí právnici poukazujú na to, že neexistuje žiaden zákon alebo dohoda, ktorá môže prinútiť Britániu zaplatiť Bruselu a preto EÚ neoprávnene požaduje nejaké financie od Londýnu. Nejaké odškodné možno zaplatí, ale 60 miliárd je to priveľa. Britskí právnici tvrdia, že EÚ by mohla požadovať od Veľkej Británie nejakú platbu, keby podobné „odškodné” bolo zahrnuté v dohode o odchode krajiny z bloku, ktorá bola schválená oboma stranami, ale podobná dohoda neexistuje.

Britskí vládni experti dokonca uviedli príklad, že v prípade odchodu jedného z členov z golfového klubu ten nič nemusí zaplatiť za svoj odchod a nemusí ani ďalej platiť povinné platby člena klubu, pretože nim už nie je...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2145x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 3080x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2796x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3419x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,