asfasdf ×

NázorObčana.sk

Voľby do VÚC 2017: Spolupráca medzi SaS a OĽaNO je spečatená

 Aktuality

„Dnešným dňom vstúpi do platnosti dohoda medzi OĽaNO a SaS, dnes ju s Igorom Matovičom podpíšeme, ktorá hovorí o tom, že budeme vo voľbách do VÚC 2017 postupovať spoločne, a to vo všetkých ôsmich krajoch,“ prezradil Richard Sulík.

08 Marec
2017 19:34:35

 

Foto: Screenshot YouTube

Na tlačovke predvčerom podčiarkol, že „to znamená, aj keď niekde v krajoch budú širšie koalície, budeme postupovať vždy spoločne. K tomu patrí aj to, že sme sa vo voľbách do VÚC 2017 dohodli aj na niektorých už spoločných kandidátoch. Ešte nemáme všetkých kandidátov vo všetkých krajoch, ale myslím si, že v dohľadnej dobe navrhneme všetkých ôsmich kandidátov vo voľbách do VÚC 2017. Zatiaľ sú známi traja za SaS. To je Juraj Droba pre Bratislavský kraj, Renáta Kaščáková pre Trenčiansky kraj a Martin Klus pre Banskobystrický kraj.

O ďalších kandidátoch, samozrejme, budeme informovať. Dôležité je, že túto dohodu o spolupráci vo voľbách do VÚC 2017 dnes podpíšeme. Máme približne osem mesiacov do VÚC volieb. Vnímame to, že voľby do VÚC 2017 sú jednokolové. Už viackrát sme sa vyjadrili, že to považujeme aj za nekorektné, ale aj za hlúpe robiť z väčšinovej voľby jednokolovú preto, lebo vo väčšinovej voľbe, kde výsledok má byť, že na konci máme zvoleného jedného kandidáta, napr. župana, je dvojkolová voľba dokonca nevyhnutnou, aby bol zvolený ten kandidát, ktorý má najväčšiu podporu ľudí. To sa pri jednokolovej voľbe nedá zabezpečiť. Preto vnímame tento krok ako nešťastný, napriek tomu s ním rátame. Do volieb do VÚC 2017 máme dostatok času, aby sme sa riadne pripravili, a teda aj za týchto nových podmienok, aspoň v niektorých krajoch vo voľbách do VÚC 2017 zvíťazili.

Svoj postoj prezradil aj Igor Matovič: „Aj keď sa to možno mnohým nezdá, najradšej by VÚC zrušili, realita je taká, že VÚC ročne rozhodujú o viac ako miliarde eur, ako sa použijú v našich regiónoch. Rozhodujú o tom, po akých cestách budeme chodiť, ako kvalitná bude starostlivosť v nemocniciach, ako kvalitne sa postarajú domovy dôchodcov o našich starých rodičov a ako kvalitne budú vzdelávané naše deti v školách, ktoré patria pod VÚC.

Sme presvedčení o tom, že Slovensko a čestní ľudia na Slovensku si zaslúžia nádej. A nádej v politike znamená, že chcú vidieť zodpovedné politické strany a hnutia, aby spolupracovali, a preto som veľmi rád, že aj dnes spečatíme podpisom našu vzájomnú spoluprácu medzi stranou SaS a naším hnutím OĽaNO vo voľbách do VÚC 2017. SaS a OĽaNO dostali v parlamentných voľbách skoro štvrtinovú podporu všetkých platných hlasov. Aj dnešné preferencie tomu približne zodpovedajú. Preto je zodpovedné, aby sme sa spoločne stali jadrom alternatívy, ktorá sa chce postaviť voči nezodpovednosti, ktorú praktizuje hlavne strana Smer vo VÚC a dlhodobo. Máme predsedov VÚC, ktorí popritom, ako sú predsedovia, ako napríklad pán Chudík, si podpíšu biznis na fotovoltaickú elektráreň, kde im za 15 rokov za elektrinu zo spoločného zaplatíme 11 miliónov eur. Iba tomu konkrétnemu človeku, ktorý je dnes predsedom VÚC. Máme predsedov iných, ktorí robia kšefty s CT-čkami a kupujú CT-ečka dvakrát drahšie, ako by mohli pre nemocnice, ktoré sú v ich kompetencii. Hovorím o pánovi Blanárovi v Žilinskom kraji.

Chceme byť pevným jadrom, ktoré dlhodobo spolupracuje navzájom pri vytvorení alternatívy voči súčasnému vládnemu zlepencu. Táto zmluva o vzájomnej spolupráci vo voľbách do VÚC 2017, samozrejme, znamená, že každá ďalšia politická strana a hnutie, ktoré to myslí so Slovenskom úprimne, je vítané sa pridať. Áno, hovorili sme už o tom, že naším cieľom je, aby sme pre spoluprácu získali politické strany, napríklad KDH alebo v niektorých krajoch aj SMK. Myslíme si, že je zodpovedné podať pomocnú ruku týmto stranám, ktoré dnes stoja síce mimo parlamentu, ale volilo ich viac ako 200 tisíc ľudí. Chceme ísť touto cestou, chceme zjednotiť demokratickú opozíciu a v tejto zmluve vylučujeme spoluprácu jedine so stranami Smer-SD a Kotleba-ĽSNS,“ zdôraznil Igor Matovič.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 987x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1951x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1254x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1476x 👤eugenius
,