asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinskí aktivisti, účastníci obchodnej a železničnej blokády Donbasu rozkradli nákladný vlak

 Aktuality

Účastníci obchodnej blokády Donbasu rozkradli nákladný vlak, ktorý zablokovali na stanici Krivoj Torec. Uviedol to na svojej facebookovej stránke veliteľ Úradu nacionálnej polícii Ukrajiny v Doneckej oblasti Vjačeslav Abroskin.

15 Marec
2017 18:59:11

 

Foto: Facebook

Ukrajinskí nacionalisti a radikáli začali obchodnú blokádu Donbasu koncom januára. Tieto aktivity podporila väčšina ukrajinských politikov vrátane poslancov parlamentu. „Blokádnikom“ sa podarilo zastaviť dodávky uhlia na Ukrajinu z Doneckej a Luhanskej republiky a obidve republiky na oplátku začali dodávať uhlie do Ruska. Aktivisti taktiež niekoľko razy prerušili železničné spojenie medzi Ukrajinou a Ruskom, zadržiavali viaceré vlaky.

Situácia sa tak zhoršila, že museli reagovať aj v Kyjeve a na železničné stanice obsadené „blokádnikmi“ poslali príslušníkov Bezpečnostnej služby Ukrajiny. Tí museli takmer ako počas vojny „oslobodzovať“ zajaté vlaky. Časť z týchto vlakov bola rozkradnutá. Ďalší podobný prípad popísal aj veliteľ Úradu nacionálnej polícii Ukrajiny v Doneckej oblasti Vjačeslav Abroskin.

„Dnes predstaviteľ „Ukrzelezníc“ prehliadal vlak na stanici Ščerbinovka a zistil, že bola ukradnutá časť tovarov zo „zajatého“ vlaku,“ uviedol Abroskin. Poznamenal, že v ostatných dňoch situácia sa zmenila, príslušníci Bezpečnostnej služby Ukrajiny kontrolujú dianie v celom regióne a postupne „oslobodzujú vlaky zo zajatia.“

„Tieto ťažké zločiny prestávajú. Ťažká situácia bola v priebehu dlhšieho obdobia, ale v súčasnosti sa zlepšila vďaka činnosti donbaskej polície, Bezpečnostnej služby Ukrajiny a iných štátnych orgánov,“ poznamenal Abroskin.

Ukrajinské média v tejto súvislosti uvádzajú niekoľko faktov o samotnej blokáde. Napríklad, prízvukujú, že „blokádnici“ takto konali nielen z patriotických alebo iných pohnútok: za účasť na blokáde denne dostávali cca 400 hrivien /v súčasnosti je kurz: 1 euro – 28,8 ukrajinskej hrivny – pozn. autora/.

Média uvádzajú aj „portréty“ niektorých účastníkov blokády a zisťuje sa, že medzi nimi je dosť veľa ľudí s kriminálnou minulosťou. Napríklad posledná razia Bezpečnostnej služby Ukrajiny ukázala, že po preverovaní 43 zadržaných „blokádnikov“ sa zistilo, že 5 z nich už boli vo väzení, 10 sa dopustili rôznych „priestupkov“ počas svojej účasti na vojne na Donbase, jeden dokonca strávil 9 rokov vo väzení za vraždu. Zaujímavé: po preverovaní 43 zadržaných Bezpečnostná služba Ukrajiny potom všetkých pustila na slobodu...  

  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1058x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 690x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 1097x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 1239x 👤slavo

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,