asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. Nadežda Savčenková, ktorá mieni vystriedať Porošenka vo funkcii prezidenta, sa obáva, že ju dajú odstrániť ako „agentku Kremľa“

 Aktuality

Stále dostávame listy od čitateľov, ktorí žiadajú, aby sme vysvetlili, ako je to v súčasnosti s Hrdinkou Ukrajiny Nadeždou Savčenkou – vraj ju chcú zavraždiť... Touto témou sa zaoberala aj naša povestná dvojica „expertov“...

18 Marec
2017 19:20:14

 

Foto: Facebook

Nazdar, Jožo. Čo si zasa našiel v tom svojom tablete? Čítaš reakcie na holandské voľby?

Prosím ťa, tam bolo všetko jasné. Kto by dovolil, aby zvíťazil „extrémista“ a „nacionalista“? Tam všetko bolo vopred jasné. Teraz čítam správy a komentáre o tom, čo sa deje okolo Savčenkovej. Stále sa šíria chýry, že ju chcú zavraždiť ako „agentku Kremľa“.

A myslíš si, že nie je agentkou? Je to akési čudné. Nenávidela Rusko a Putina, potom ju chytili, odsúdili, vymenili za dvoch Rusov, vrátili domov, dostala sa do parlamentu, dokonca jej udelili titul „Hrdinka Ukrajiny“  a... potom sa to akosi zlomilo. Teraz ju všetci podozrievajú, že je agentkou Kremľa a už ju chcú odbachnúť. Chápeš, čo sa deje? 

A čo sa deje? Je to normálne a povedal by som, že je to logicky. Táto nešťastná baba sa zamiešala do politiky, aj keď ani šajnu nemala, čo sa deje a kto ťahá nitky a riadi zbedačenú Ukrajinu. Stála sa poslankyňou, už má informácie a trochu sa jej pootvorili očká. Zhrozila sa a zjašila sa. Ako normálna žena a, povedal by som, obyčajná baba, súcití s nešťastnými ukrajinskými zajatcami, ktorí kvôli hrám, ktoré vedie Kyjev, sa dostali do zajatia a trápia sa. Snaží sa im pomáhať a vrátiť domov synov, mužov, vnukov... A hneď je zradkyňa!

Ale veď ju nekritizujú iba za to! Žiada, aby Kyjev začal rokovať s Doneckom a Luhanskom a dokonca sa jej vyšmyklo z úst, že Ukrajina by sa mala vykašľať na Krym – s tým, že sa potom všetko podarí urovnať na Donbase. A hneď z hrdinky sa stala zradkyňa a „agentka Kremľa“. Nečudujem sa, keď vyhlasuje také veci.

Vyhlasuje – nevyhlasuje. Všetci politici a média si vždy vyberú iba jednu stránku – tu, ktorá sa im hodí. Hneď je zo Savčenkovej zradkyňa a „agentka Kremľa“. Pretože začala navrhovať trochu reálnejšie a logickejšie riešenia? Pretože pri všetkej jej sprostej a excentrickej povahe je trochu múdrejšia, ako všetci ukrajinskí poslanci dokopy – a aj na čele s prezidentom? Pretože tieto postoje jej „našepkala“ jej vlastná obyčajná ženská, babská mentalita? Pretože to, čo mnohí ukrajinskí politici nechápu svojimi deravými hlavami, pochopila svojim babským cítením?.. A v ostatnom – čo sa zmenilo? Vôbec nič. Stále vyhlasuje, že Rusko je nepriateľ a Putin je jej osobný nepriateľ číslo jedna. Tak čo sa zmenilo v jej postojoch? Nič. Iba začala si trochu realistickejšie vnímať svet a konať trochu inak – a hneď je zradkyňa!   

Možno urobila chybu, že ako baran sa snaží hlavou preraziť múr a poraziť všetkých ukrajinských politikov, dokázať, že je najlepšia. Stála sa asi najpopulárnejšou političkou, predbehla Timošenkovú, ľudia ju nosili na rukách a začala si myslieť, že všetko dokáže a nič ju nezastaví. Je to prvý krok všetkých politikov na ceste do pekla...

Určite. Je absolútne neskúsenou političkou, nevie, ako to chodí, čo sa patrí a nie. Je jasné, že si začala myslieť, že porazí všetkých a má ambície stať sa ukrajinskou prezidentkou. A kto by chcel mať podobnú konkurentku, ktorá je neuveriteľne populárna? Ako ju odstrániť? Sú na to dva spôsoby – morálny a fyzický. Je jasné, že ten druhý je komplikovanejší a narobil by veľa hluku nielen na Ukrajine, ale aj v Európe a za veľkou kalužou. Takže sa ju v prvom rade pokúsia odstrániť morálne. A aký je najlepší spôsob? Vyhlásiť ju za zradkyňu. V štáte, ktorý sa zmieta v občianskej vojne, podobné obvinenie je najúčinnejšie. No a už je to tu...

A určite dievčatko má tu smolu, že zdvihla ruku až na samotného prezidenta. Veď to sledujem, vlastne hovorí pravdu. Celý kyjevský režim je skorumpovaný a prehnitý. Treba tam poriadne pozametať. Ale tí chlapci vo vláde a v parlamente sa budú zubami – nechtami brániť a bojovať o moc a prachy. Kde politickí avanturisti, podvodníci a zločinci sa dobrovoľne rozlúčili s mocou? Preto Sančenková im už priveľmi prekáža a nečudoval by som sa, keď po pokusoch o jej morálne odstránenie chlapci – demokrati si zvolia aj efektívnejšie metódy, aby raz a navždy umlčali konkurentku.

A preto sa musí výsporiadať so svojimi nepriateľmi, pochopiť, aké sú priority. Vlastne už jej začína svitať. V nedávnom rozhovore vyhlásila, že Putina síce považuje za nepriateľa číslo jedna a Porošenka za nepriateľa číslo dva, ale nenávidí ich rovnako... A zaujala ma jej poznámka v rozhovore pre kanadské The Globe and Mail, keď zdôraznila, že sa nedá bojovať proti nepriateľovi číslo jedna, keď jej na chrbát dýcha nepriateľ číslo dva. A podčiarkla, že už tak veľmi prekáža nepriateľovi číslo dva, že sa obáva, že sa ju pokúsi odstrániť – fyzicky...

Tak to by som sa nečudoval: nebude prvá a nebude ani posledná. A na Ukrajine, kde je v súčasnosti násilie a vraždy sú na dennom poriadku – kto by sa čudoval? Povedal by som dokonca – kto by si to všimol?.. Určite toto nebezpečenstvo je reálne.  

Nuž, Savčenková prekáža už mnohým na Ukrajine. Fakt, stále viac a viac obdivujem genialitu Putina, ktorý ju vymenil za dvoch Rusov a zachránil svojim občanom život a Ukrajine vrátil osôbku, ktorú nepotreboval a ktorá sa dokonca premenila na svojrázneho „trojského koňa“.

Slečna sa rozhodla, že môže pokračovať v samostatnej politike, ktorá sa značne odlišuje od tej, ktorú preferujú vrchnosti v Kyjeve. A hneď tu máš trojského koňa, nebezpečnú konkurentku, „agentku Kremľa“ a neuveriteľne komplikované problémy. Mnohí politici poznajú iba jediný „liek“, ktorý to všetko dokáže „vyliečiť“. Ale ako je známe, ten istý liek jedného človeka môže vyliečiť a druhého zabiť... A myslím si, že pre Savčenkovú už určite pripravujú „špecifický liek“... Lenže jej určite nebude chutiť...

Akurát som si prečítal komentár jedného experta, ktorý celkom výstižne charakterizuje súčasnú pozíciu Savčenkovej na ukrajinskej politickej scéne a jej vzťah s veľkomožnými v Kyjeve: „Je to veľmi nepríjemný, mimosystémový a deštrukčný hráč, ktorého, podľa súčasného vedenia Ukrajiny, je najľahšie a najvhodnejšie označiť za agentku Kremľa, aby sa ju podarilo odstrániť. A sú indície, že tieto hrozby sú dostatočne seriózne.“ Jasné a výstižne.

Takže si myslíš, že Savčenkovej hrozí reálne nebezpečenstvo? Že sa niekto odhodlá na to, aby odstránil nepríjemnú konkurentku? Síce... Keď si vezmeme do úvahy dnešnú  situáciu na Ukrajine - to by asi nebolo prekvapenie. Dievčatko je zjavne v ohrození.

Samozrejme, že je v ohrození. Aj keď jej nepriatelia už trochu zmeškali. Keby ju odbachli trochu skôr, keď ešte nebola v takej opozícii súčasným vrchnostiam, dalo by sa to zvaliť na Moskvu – akože Kremeľ odbachol hrdinku Ukrajiny. A teraz čo? Moskve zjavne neprekáža. Keď sa niečo stane, tak bude to iba „domáca výroba“ a nik o tom nebude ani pochybovať.

Nuž, Nadeňka by si mala dávať veľký pozor, aby prežila.  Nebude to mať ľahké.

Vopchala sa do mužských hier – do drsnej a hnusnej politiky. Veď vieš – s vlkmi žiť... Kto vie, ako dopadne. Možno ju odbachnú alebo náhodou sa stane ukrajinskou prezidentkou. Aj prvé, aj druhé je možné – ako aj tretí Majdan. Nechajme sa prekvapiť... 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 1708x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2521x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2359x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 2905x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,