asfasdf ×

NázorObčana.sk

Slovenský parlament nebude diskutovať o politických nátlakoch v Kovačici

 Aktuality

Národná rada Slovenskej republiky nebude diskutovať o politických nátlakoch v Kovačici, ako to v uplynulých dňoch priniesol portál Južnobanatske vesti a rozšírili aj iné srbské médiá.

26 Marec
2017 09:07:18

 

Foto: Vladimíra Dorčová-Waltnerová

“To nie je pravda, nikdy sa o tom neuvažovalo, veď nie je možné zasahovať do vnútorných záležitostí druhého zvrchovaného štátu, v tomto prípade Srbska,” – vyhlásil pre Hlas ľudu člen predsedníctva vládnucej politickej strany SMER na Slovensku a poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Dušan Čaplovič.

Srbské média totiž priniesli informácie o tom, že Čaplovič zahlásil, že parlament Slovenska bude diskutovať o politických nátlakoch Srbskej pokrokovej strany (SNS) na slovenské národnostné spoločenstvo v obci Kovačica.

Poslanec NR SR Dušan Čaplovič na svojom FB profile vyjadril obavy o Slovákov v Kovačici, vyzývajúc pritom Miroslava Lajčáka, ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí v tom, aby podnikol kroky, v spolupráci s ministrom zahraničných vecí Srbska, k upokojeniu situácie v prostredí vojvodinských Slovákov.

“Po tieto dni ma trápi súčasná situácia Slovákov vo Vojvodine, najmä v okrese Kovačica, v rodisku môjho otca a v pôsobisku môjho starého otca, farára a seniora, kde je aj pochovaný. Trpím, ak súčasná vládna moc v Srbsku tlačí na Slovákov, aby zmenili svoju politickú príslušnosť, či sympatie, neviem pochopiť odmietanie podpory slovenskej národnostnej menšine v školstve a kultúre, ako aj v iných oblastiach, nielen na národnostnom, ale aj občianskom princípe,”- píše Čaplovič na spoločenskej sieti Facebook.

“Ako Čestný občan Kovačice, protestujem proti týmto politickým praktikám, a verím, že sa vzťahy dostanú do normálu, a súčasná vládna moc v Srbsku i vo Vojvodine, bude opäť podporovať slovenskú národnostnú menšinu a práva na pluralitu, slobodu a demokraciu. V tomto duchu budem, ako poslanec NR SR, interpelovať M. Lajčáka, ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí v tom, aby podnikol kroky, v spolupráci s ministrom zahraničných vecí Srbska, k upokojeniu situácie v prostredí vojvodinských Slovákov”, – uzaviera poslanec Čaplovič.

Vladimíra Dorčová-Waltnerová

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1058x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 690x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 1097x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 1239x 👤slavo

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,