asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. Po dobe ľadovej je tu doba konšpiračná. Politici, „experti“ a mainstream stupňujú hon na bosorky

 Aktuality

Dámy a páni, blahoželám! Z doby ľadovej /studenej vojny/ sme sa vyspevujúc prehupli do doby konšpiračnej. Politici a mainstream každého, kto si myslí aspoň trochu inak, ako oni, vyhlasujú za konšpirátorov. Ale kto sú v skutočnosti konšpirátori?..

26 Marec
2017 09:11:04

 

Foto: Facebook

Nazdar, Jožo, počul si? Šíri sa u nás ruská propaganda. Hovoria o tom politici, experti a média. Dokonca to priznali na ministerstve vnútra a mnohí naši experti a média.

Jaj, keď to priznali naši „experti“ a média, tak ozaj sa blíži katastrofa. Máme tu viac takých „odborníkov“ – politikov, analytikov a novinárov. Žiadne pochybnosti: keď títo pani tvrdia, že nebezpečenstvo je veľké, tak ozaj onedlho nás napadnú Rusi. A keďže si o ruskej hrozbe každý deň – presne ako pripomínania holokaustu – čítame v novinách, počúvame v rozhlase a v televíznych správach, je to jasné – Rusi nás napadnú už zajtra... či pozajtra?..   

Ironizuješ? Ale situácia je vážna! Neviem, čo máš proti našim odborníkom, ale tí hovoria, že  Ruskom platené média, rôzne portály a webstránky, politické zoskupenia či občianske združenia šíria nepravdu, alebo dezinformácie. Všade sú samé konšpirácie.

Jasné-é-é-é... Všetci kričia o ruských špiónoch a akýchsi peniazoch, ktorými Rusi platia svojich agentov a média. Lamentujú už dlhé roky, ale ešte ani raz nepredložili ani jeden dôkaz, že Rusi niekomu zaplatili aspoň cent. Opakujem – ani raz! Rusi majú svoju stanicu  Russia Today a Sputnik a im to stačí. A čo sa týka konšpirátorov, tak si myslím, že pes je zakopaný úplne inde... Všetci vieme a sto razy bolo dokumentárne dokázané, že mnohé západné a zaoceánske tajné služby „sponzorujú“ média a mimovládky po celom svete, vynakladajú na to ťažké milióny. Sú desiatky „sponzorov“ a mecenášov, ktorí štedro platia mnohé mainstreamové média. Jasné, že neplatia len tak, ale za určitú prácu. Postačí samotný Soros s jeho nadáciami a spolkami. Ten si už kúpil takmer všetkých. Takže všetko je na hlavu postavené: Ako obyčajné – zlodej kričí: „Chyťte zlodeja!“ Ale koho platia „sponzori“?

Nepreháňaj. Čo máš proti mainstreamu? Iba poukazuje na to, že niektoré konšpirátori tu obhajujú Rusko, vytvárajú jeho pozitívny obraz a naopak, negatívne ovplyvňujú náš názor na Európsku úniu, NATO, spojencov Slovenska aj ten hodnotový systém, na  ktorom je postavená Európska únia a západná civilizácia vôbec. Útočia na naše hodnoty.

Prosím ťa, naše hodnoty! Alebo hodnoty, podľa mainstreamu? Máme naše, slovanské hodnoty, ale to, čo nám nanucujú, to je „cudzorodý element“. Celý mainstream kašle na našu históriu, tradície, kultúru a nanucuje „nový poriadok“. Kedy si videl, aby mainstream sa aspoň trochu zmienil o slovanstve? Každý deň čítame o počúvame o LGBT, holokauste a ruskej hrozbe. Ale čo naše korene, naše zvyky, naša spoločná slovanská história a viera? Veľa si o tom čítal alebo počul v mainstreamových médiách? Tak kto je potom konšpirátor? 

Nie, práve to, čo hovoríš, je to všetko konšpirácia a práve preto aj ministerstvo vnútra sa rozhodlo bojovať proti konšpirátorom. Už bolo na čase. Máš niečo proti tomu?  

Vôbec nie. Máš pravdu: už bolo na čase a treba bojovať proti konšpirátorom, ale na ministerstve, ako obyčajne, si zasa pomýlili smer. Ako vždy, v tmavej izbe hľadajú čiernu mačku, ktorá tam nie je. Nech si prevetrajú mainstreamových konšpirátorov – to by bola tá správna práca. Nemusia nás brániť pred ruskými konšpirátormi, ale pred západnými a zaoceánskymi – potom by práca celého kolektívu ministerstva vnútra mala zmysel.

Nesúhlasím. Všade sa šíri ruská propaganda a preto ministerstvo sa rozhodlo zakročiť. Je to nehoráznosť, že sa tu šíria klamstva a treba to zastaviť, umlčať klamárov.

Aha, takže sa vraciame do stredoveku alebo do čias „svetlej budúcnosti“, keď iba „vedenie podniku“ malo pravdu a všetci ostatní nemohli otvoriť ústa? Treba ich umlčať? Všetci „liberáli“ tu kričia o slobode, demokracií a pod. A chcete porušovať ústavu, kde sú sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené, kde je zákonom stanovené, že každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, každý má právo slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie. Chcete nastoliť stredovekú cenzúru? Ale tá je Ústavou zakázaná. Začína sa hon na bosorky, aby umlčali tých, čo sa snažia povedať ľuďom pravdu. Ale kto tu mieni umlčať mainstream, ktorý stále klame, straší, šíri dezinformácie a stále nás tlačí do slepej uličky? Zakročí ministerstvo aj proti nemu?    

Ale čo stále máš proti mainstreamu? Informuje o ruskej hrozbe? A nie je to pravda, že Rusi posilňujú svoje vojenské jednotky na západných hraniciach? Načo to robia?

Tak podľa mainstreamu je to jasné: sústreďujú na západných hraniciach vojsko, aby nás napadli! Ale ti lotri Rusi furt trčia na svojom území a nevláčia svoje vojská po cudzích krajinách a nepribližujú sa ku „konkurentom“. Rozpustili Varšavskú zmluvu, nie sú konkurentom NATO, ale NATO naopak prijalo viac štátov a teraz vojská a techniku sťahuje k ruským hraniciam. Tak kto koho ohrozuje? Čo robia americkí a kanadskí vojaci v Poľsku a pobaltských štátoch vzdialené tisíce kilometrov od svojej vlasti? Ale Rusi sú furt doma.

Doma? A čo Sýria? Nemajú tam vojakov, nebojujú tam? Tak nie sú iba doma.

Tak to je ozaj ohromujúce! Tí lotri Rusi sa odvážili zakročiť v Sýrii! Hádam tam už roky nebojuje takmer celá garnitúra NATO, hlavne Američania? A kde sa ešte bojuje? Irak, Líbya, Afganistan a pod. Bojujú tam Rusi? Nie. A to podstatné: pripravili, rozpútali vojny a  zničili tieto krajiny Rusi alebo niekto iný? Rusi majú zopár základní mimo svojho územia. Koľko ich má NATO? Tisíce. Iba Američania majú pomaly 200 základní po celom svete – nepreháňajú to trochu? Kto šarapatí so zbraňami po svete – Rusi? A možno niekto iný? Keď si tieto fakty spomenie nejaké nezávislé médium – hneď je to konšpirátor a ruský špión. Mainstream podporuje americkú a natovskú agresiu – je to v poriadku. Tak kto je konšpirátor?

Aha, a Rusko je taká ovečka. A čo Krym, a čo Ukrajina? Nebojuje sa na Donbase?

A samozrejme, na Donbase bojuje regulárna ruská armáda! Celý mainstream je pokakaný z toho, že domáce ozbrojené sily a dobrovoľníci z celého sveta držia v šachu celú ukrajinskú armádu a nacistické batalióny – a kvôli tomu vylievajú denne tony jedu a falošných správ. Ale pravdu nepovedia: keby nebol Majdan, nebol by ani Donbas a ani ten Krym. To je fakt! Veď 23 rokov Rusi ani „ňu“ nepovedali na margo Krymu, aj keď sa do zostavy Ukrajiny dostal nezákonne. Tým treba začínať, ale nie referendom v r. 2014 a „anexiou“. Krym nikdy nebol v zostave Ukrajiny, okrem toho, že Chruščev ho zasa nezákonne „daroval“ Ukrajinskej ZSSR, ktorá s rozpadom ZSSR prestala existovať. Na Kryme sa ešte v r. 1991 konalo referendum o nezávislosti, ktoré Kyjev neuznal – porušil zákon a všetky medzinárodné normy.

Ako porušil? Všetko má byť podľa medzinárodných noriem. Napríklad, ako vo Veľkej Británii: ak Londýn povolí Škótsku referendum – tak sa bude konať. Kým centrála nepovolí referendum „vidieku“, referendum sa nemôže uskutočniť. Takže referendum na Kryme v r. 2014 bolo nezákonné. Preto bola to agresia a anexia – nezákonná.

Ak povieš „a“, tak povedz aj „b“. Fajn, chceš zákonnosť a poriadok. Mali na Ukrajine uskutočniť referendá, ako vo Veľkej Británii? Lenže situácia bola úplne iná. Vláda v Londýne je legitímna a „vidiek“ musí požiadať o právo usporiadania referenda. Vláda v Kyjeve je tiež  legitímna? Ani náhodou! Chopila sa moci v následku protizákonného krvavého štátneho prevratu. Koho mal Krym žiadať o referendum – zločincov v Kyjeve, ktorí porušili všetky zákony a postavili sa na čelo štátu? Preto je kyjevská vláda nezákonná a krymské referendum bolo legitímne. A presne tak to bolo aj v r. 1991 počas prvého krymského referenda. Rozpustenie ZSSR bolo nezákonné: traja opilci podpísali v lese Belovežskú dohodu a zrušili ZSSR. Podľa zákona malo sa konať celoštátne referendum. Nebolo. Takže vtedajšie vlády v Moskve, Kyjeve a Minsku boli nezákonné. Koho v r. 1991 mal žiadať Krym o povolenie?  

To sú všetko konšpiračné rečičky! Vládu v Kyjeve uznáva celý civilizovaný svet, takže je legitímna a zákonná. A tie tvoje právnicko-konšpiračné teórie strč si... vieš kde.

Nepáči sa? Keď úplne zákonite, mierovou cestou, na základe referenda sa uskutočnia zmeny – je to zle, kriminál, konšpirácia. Ale keď do stredu Európy priletia cudzie lietadlá zo vzdialenosti desiatok tisíc kilometrov, zbombardujú suverénnu krajinu, nezákonne odtrhnú od nej kúsok a tiež nezákonne vytvoria nový „štát“ – je to úplne v pohode, všetci tomu tlieskajú a nie je to žiadna konšpirácia. Takže krvavé Kosovo je to v pohode, ale mierový Krym je to kriminál. Nemala by byť aspoň nejaká rovnováha? Chcel by som vidieť, ako by škriekal mainstream, keby niečo podobne urobili Rusi. Ale keď to robia USA, NATO je to v pohode.

Vieš čo, ty si celý presiaknutý týmito konšpiráciami! Ešte začneš obhajovať Kotlebu!  

Prečo by som mal niekoho obhajovať? Aby som robil to, čo robí mainstream a politici, keď bránia, podporujú a obhajujú nezákonnú vládu v Kyjeve? Hovoríš o konšpiráciách? Nikoho nemusím obhajovať, stačí iba niečo porovnať. Mainstream a politici dennodenne strašia Kotlebovcami: obhajujú slovenský štát, Tisa, používajú pozdrav „na stráž“ a pod. Po prvé, mali by sme sa už konečne vysporiadať s vlastnou históriou a odborníci by mali presne definovať, aký bol ten slovenský štát, čo zle a čo dobre urobil Tiso a rozložiť všetko na svoje miesta. Zatiaľ je v tom úplný chaos a každý si hovorí čo chce. Takže kotlebovci majú svoju mienku, iní majú opačnú mienku – ale, kde je úplná pravda, nie je vyriešené. Po druhé, kotlebovci sa legitímne zúčastnili na voľbách a tiež legitímne pracujú v parlamente. Nepálili pneumatiky pred Prezidentským palácom, nestrieľali na policajtov, nezorganizovali nezákonný štátny prevrat, neprelievali krv, nezabíjali, neurobili kopu iných vecí, ktoré urobil krvavý „majdanutý“ režim v Kyjeve. Lenže kotlebovcov mainstream a politici kritizujú, ale zločineckú protizákonnú krvavú vládu v Kyjeve obhajujú a podporujú a tvária sa, že prišla k moci „čisto“ a na základe zákonných volieb. Ale uskutočnila krvavý nezákonný štátny prevrat! Keď hovoríš o kotlebovcoch, tak tí neurobili ani jedno percento toho zla, čo súčasná kyjevská moc. A tie ich pozdravy „na stráž“... A na Ukrajine ako sa zdravia? Nepoužívajú  pozdrav nacistických fašistických banderovcov? U nás „na stráž“ používajú iba Kotlebovci, ale na Ukrajine banderovským fašistickým pozdravom všetkých zdraví prezident, predseda vlády, parlamentu, poslanci, politici a iní. Nacisti a banderovci sú tam národnými hrdinami, po nich pomenúvajú ulice. A celá EÚ, USA, „experti“, mainstream a spol. na to zatvárajú oči. Podľa nich je to v poriadku – ale Rusko je agresor. Tak, kurník, kto je tu konšpirátor?

Vidím, že sa s tebou nedohodnem. Ty máš svoju pravdu, ja mám svoju. Bohužiaľ.

Brate, pravda je len jedna. Hovoríš, bohužiaľ. Tak, bohužiaľ, nie všetci tú pravdu chcú priznať. Ale horšie je to, že mnohí tú pravdu chcú ututlať, umlčať, nasadiť klamstva a lož. A dnes je to úplne na hlavu postavené: konšpirátori a klamári obviňujú iných z konšpirácie. Ako hovorím: zlodej kričí „Chyťte zlodeja“. Taká je realita. Našťastie ľuďom sa otvárajú oči, mnohí vedia rozoznať pravdu a lož, vedia vyhľadávať pravdivé a objektívne informácie. A to znervózňuje „dobrých“ politikov a mainstream, preto vyvolávajú hystériu a začínajú hon na bosoriek. Škoda, že aj u nás sa nájde „zopár jedincov“, ktorí na to naletia. Pravda však vyjde najavo a ukáže sa, že súčasný hon na bosorky je to presne taký istý zločin, ako aj stredoveký hon na bosorky: má tú istú podstatu a tie isté ciele – oklamať, zastrašiť a zlikvidovať pravdu. Všetci však vieme, že pravda vždy po rokoch vyjde najavo. A naši potomkovia odsúdia dnešnú „inkvizíciu“. Takže, brate, dnes nepanuje v EÚ konšpirácia, ale inkvizícia. Amen...   

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

88 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 1692x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2488x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2340x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 2876x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,