asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinský poslanec Oleg Ľaško požiadal zverejniť zmluvu Ukrajiny s Medzinárodným menovým fondom a vyhlásil, že táto zmluva definitívne ožobráči Ukrajincov

 Aktuality

Predseda Radikálnej strany Ukrajiny Oleg Ľaško na zasadnutí parlamentu sa obul do prezidenta, premiéra, ministra financov a šéfa Bezpečnostnej služby Ukrajiny, ktorí, podľa jeho mienky, vedú krajinu ku katastrofe kvôli zmluve s MMF.

26 Marec
2017 19:52:57

 

Foto: Skreenshot YouTube

Požiadal zverejniť zmluvu Ukrajiny s Medzinárodným menovým fondom a vyhlásil, že táto zmluva poškodzuje celú krajinu a jej obyvateľov, ktorých definitívne ožobráči. „Obchod s pôdou urobí z roľníkov otrokov. Prídu sem latifundisti, za pár kopejok vezmú dedinčanom pôdu a potom uvidíme kravy už iba v múzeu, ako dinosaurov, a na farmárov si môžeme úplne zabudnúť,“ prízvukoval poslanec.


Prisľúbil, že Radikálna strana urobí všetko, aby zachránila pôdu pre dedinčanov. „Budeme iniciovať zmeny v Ústave, podľa ktorých hlavnou formou hospodárenia v obciach bude farmárske hospodárstvo. Vďaka týmto zmenám nedovolíme, aby transnacionálne korporácie odobrali dedinčanom pôdu,“ zdôraznil.

Najvyššie vedenie krajiny kritizoval aj za to, že si absolútne nestarajú o ľudí, ktorí majú najnižší príjem a o dôchodcov. Požiadal, aby zvýšili úroveň minimálnych dôchodkov. Pohrozil, že bude iniciovať demisiu vlády, ak do mája nepodá do parlamentu projekt zvýšenia minimálnych dôchodkov a ich celkovej aktualizácie.

„Žobrotu a sociálnu nespravodlivosť odoláme iba vtedy, ak zvýšime úroveň miezd a dôchodkov ukrajinských občanov. Preto žiadame, aby premiér prisľúbil, že splni svoj predošlý sľub a predloží do parlamentu projekt zákonu o zvýšení dôchodkov a ich aktualizácii. Využijeme všetky parlamentné nástroje, aby sme donutili vládu zdvihnúť úroveň dôchodkov,“ prízvukoval poslanec.

  
„Ak tento projekt zákonu nepredložíte parlamentu, frakcia Radikálnej strany v súlade s Ústavou bude iniciovať demisiu vlády, pretože jej nedovolíme premeniť ľudí na žobrákov. Ak sú v rozpočtu peniaze na zvýšenie miezd, musíme zvýšiť aj dôchodky. V prvom rade treba zvýšiť dôchodky pre ľudí, ktorí dostávajú menej ako tisíc grivien.  Sú to takzvané sociálne dôchodky. Taktiež treba zaktualizovať dôchodky ľudí, ktorí odpracovali po 30 – 40 rokov,“ zdôraznil v závere svojho vystúpenia predseda Radikálnej strany Ukrajiny Oleg Ľaško.


Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1051x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2039x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1314x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1539x 👤eugenius
,