asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nadežda Savčenková: „Nemám nič proti Židom. Nemám rada Židákov“

 Aktuality

V rozhovore pre ukrajinskú televíznu stanicu 112 Ukrajina poslankyňa Nadežda Savčenková pomerne svojráznym spôsobom komentovala „súčasnú židovskú otázku“ na Ukrajine. Vysvetlila, kto tvorí vládu, ako aj svoj vzťah voči Židom.

03 Apríl
2017 19:55:32

Foto: Screenshot YouTube

Moderátor Dmitrij Gordon ju zjavne „navádzal“, aby porozprávala, nakoľko sú pravdivé chýry, že súčasnú ukrajinskú vládu tvoria takmer sami Židia, a zaujímal sa, aký vzťah voči Židom má samotná kontroverzná poslankyňa.

Nadežda Savčenková, ako vždy, servítku pred ústa nedávala: „Nemám nič proti Židom. Nemám rada Židákov. Viac razy som hovorila, neexistujú zlé národnosti, ale existujú zlí ľudia. Sú v každom národe. Je to presne to isté, ako Ukrajinci a „Chochli“, ako Rusi a „Kocapovia“, ako Poliaci a „Ľachovia“...  Ukrajinu iba ťažko označíte za antisemitskú krajinu. Na Ukrajine Židia tvoria iba 2 percenta obyvateľstva, ale vo vláde je ich až 80 percent,“ podčiarkla.

Moderátor sa zahral na „naivného chlapčeka“ a požiadal, aby Savčenková vymenovala Židov vo vláde – vraj nepozná ani jedného. Po krátkom váhaní Savčenková vymenovala niekoľko ľudí: „Prezident Porošenko – Valzman, predseda parlamentu Grojsman, Júlia Timošenková, poslanec Logvinskij a Beraza a veľa iných,“ povedala.

Na otázku moderátora, ako je to so „židovskou otázkou“ na Ukrajine, Savčenková odpovedala, že na Ukrajine nie je „židovský útlak“, ako si to myslí väčšina obyvateľstva, ale celá chýba je v tom, že do vlády sa dostali ľudia židovskej národnosti, ktorí vôbec nie sú tými najlepšími predstaviteľmi tejto národnosti. Hneď dodala, že ani občania ukrajinskej národnosti vo vláde nie sú tí najlepší.

Podčiarkla, že mnohí členovia vlády sa nezaujímajú o tento národ, pretože nemajú s nim nič  spoločné: prví majú absolútne inú krv /myslela tým národnosť/, druhí síce majú ukrajinský pôvod, ale konajú tak, ako by ho vôbec nemali. „Títo ľudia nemajú rovnakú krv, ako my, ukrajinskú krv, práve preto sa nám tak zle žije,“ zdôraznila Nadežda Savčenková.

V závere na priamu otázku Dmitria Gordona odpovedala, že nie je antisemitka a ani rasistka a rešpektuje každého človeka, ako takého.   

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 1856x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2728x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2485x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3101x 👤slavo
,