asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinský minister obrany počas návštevy Kanady varoval, že Rusko sa môže zmocniť Ukrajiny a pobaltských štátov

 Aktuality

Ukrajinský minister obrany Stepan Poltorak navštívil Kanadu. V rozhovore pre kanadské média 7. apríla vyzval, aby svet pomohol Ukrajine zachrániť svoju nezávislosť, pretože, podľa jeho slov, existuje reálne nebezpečenstvo útoku zo strany Ruska.

09 Apríl
2017 18:32:13

 

Foto: Facebook

„Svet by mal pomôcť Ukrajine v jej konfrontácii s Ruskom, aby nedovolil Kremľu zmocniť sa ďalších území,“ vyhlásil Stepan Poltorak. „Nemyslím si, že v súčasnosti Rusko dokáže viesť vojnu proti celému svetu, ale seriózne hrozby existujú a presne viem, že ak sa Putinovi podarí zmocniť Ukrajiny, naša krajina nebude posledná,“ prízvukoval.

Taktiež vyzval Kanaďanov, aby si triezvo zhodnotili nebezpečenstvo, ktoré predstavuje Rusko. „ Nemyslíte si, že Rusko je niekde veľmi ďaleko. Zajtra Rusko vyprovokuje konflikt s Estónskom, Lotyšskom a Litvou a vaši vojaci, ako členovia NATO, budú musieť bojovať proti Rusku. A potom to už bude vaša vojna,“ podčiarkol Stepan Poltorak. Prízvukoval, že konanie Putina je veľmi ťažké predvídať, ak vôbec možné. „Mám taký dojem, že Putin nevie, čo bude ďalej. Nie je jasné, čo sa od neho dá očakávať,“ zdôraznil. 

Náčelník Generálneho štátu a Veliteľ Ozbrojených síl Ukrajiny Viktor Muženko pre média podčiarkol, že nevylučuje vojenský konflikt s Ruskom, pretože Rusko, podľa neho, aktivizuje svoje aktivity na Donbase. „Žiadne žarty. Udalosti posledných dvoch týždňov svedčia o prípravách Ruska, ktoré mieni začať aktivizáciu bojových operácií na Donbase,“ zdôraznil.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

33 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 967x 👤eugenius

Strana SMER končí. Kto ju chce nahradiť?

 

Mečiarova facka Ficovi. Národná koalícia za EU a NATO. Slota sa nedal, tak zreformujem EU a NATO. Pellegr...

📅18.01.2019 0 1901x 👤slavo

Povinná vojenská služba? Čo ste sa zbláznili?

 

SNS v útrobách USA. Nestačia americké stíhačky - slovenská krv povinne za záujmy USA. Po výcviku hur...

📅16.01.2019 2 2708x 👤slavo

Slovensko – Rusko 1:1. Z Bratislavy vyhostili ruského diplomata – „špióna“ a z Moskvy na oplátku poslali domov slovenského diplomata - „špióna“

 

Jeden zo slovenských diplomatov na ambasáde v Moskve predčasne balí kufre. Rusko totiž vyhlásilo slovens...

📅13.12.2018 1 868x 👤eugenius
,