asfasdf ×

NázorObčana.sk

„Noční vlci“, to je už medzinárodná sila

 Aktuality

Tento rok nevítali motorkárov „Noční vlci“ v Bratislave na Slavíne stovky ľudí, bolo ich len pár desiatok. Vidím za tým nezvládnutý prísun informácií od organizátorov.

06 Máj
2017 19:22:33

 

Foto: Vladimír Mikunda

Pôvodne sme mali za to, že „vlci“ sa v Bratislave objavia až 8. 5., avšak v stredu poobede 3. 5. zrazu prišla informácia, že to bude už na druhý deň, vo štvrtok. Pričom práve táto návšteva Nočných vlkov si zaslúžila bohatšie zastúpenie vítajúcich Bratislavčanov. Takmer stovka motorkárov mala totiž toho roku najbohatšie medzinárodné zastúpenie. Okrem Rusov, Slovákov, Poliakov, Čechov, Nemcov, Maďarov... sme tu videli aj bulharskú zástavu. 

Keď sa povie, že „Noční vlci“ oficiálne štartovali v Moskve, je to len približná časť pravdy. Presnejšie to povedal predstaviteľ ruskej komandy Vitalij Kuznecov, že štart bol v podmoskovskom mestečku Snegiri, pretože práve tam boli nemeckí nacisti zastavení a odtiaľ sa začal valiť sovietsky protiútok až do Berlína.

„Okrem zástav Cesty víťazstva“, zdôraznil slovenský „Nočný vlk“ Jozef Hambálek, „nesieme z Moskvy aj zástavu 8. motoklubu, ktorý bojoval pri Stalingrade“. Pre slovenských motorkárov je to vraj veľká česť.  

V ďalšom vyslovil veľkú „poľským klubom, ktoré nám veľmi pomohli... snažili sa nám riešiť ubytovanie, stravu...“. Poďakoval  sa aj slovenským klubom za to, ako úprimne prejavili myšlienku bratstva , pomoci a spolupatričnosti. 

Ruský veľvyslanec Alexej L. Fedotov sa pred všetkými vyjadril, že to, čo robí táto medzinárodná partia motorkárov je veľmi dôležité. „Jednak na zachovávanie pamiatky, ale aj na neustále prebúdzanie spoločenskej mienky, na pripomínanie si, že s nacizmom, s neonacizmom... s pokusmi falšovať a prepisovať dejiny, treba bojovať každý deň a nielen cez sviatky,“ povedal.

Pochopiteľne, že medzi vítajúcimi „Nočných vlkov“ nechýbali ani členovia Slovensko-ruskej spoločnosti.

Vladimír Mikunda

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 969x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1928x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1243x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1467x 👤eugenius
,