asfasdf ×

NázorObčana.sk

Oprava košickej univerzity úspešne napreduje

 Aktuality

Minister financií Peter Kažimír navštívil Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, ktorú vlani 9. decembra zasiahol požiar. Rektor univerzity Pavol Sovák ministra informoval o stave rekonštrukcie Ústavu chemických vied Prírodovedeckej fakulty.

10 Máj
2017 20:03:45

Foto: TO MF

Minister financií ocenil priebeh rekonštrukčných prác. „Vidíte, že sa to zásadne pohlo, sanácia pokračuje a tie najväčšie škody sa odstraňujú postupne. Univerzita robí všetko pre to, aby sa najneskôr v septembri budúceho roku už mohli v týchto priestoroch pohybovať študenti a učitelia," uviedol minister.

Počas stretnutia sa zaujímal aj o rokovanie univerzity s poisťovňou a o to do akej miery bude poistné plnenie schopné kryť výšku nákladov. „Ako minister financií by som si samozrejme prial, čo najväčšie plnenie, aby bolo možné dostať budovu do pôvodného stavu“, uviedol minister.

Vláda na opravu vyčlenila už 16. decembra minulého roka bezúročnú pôžičku vo výške 3 mil. eur s lehotou splatnosti tri roky. „Išlo o najrýchlejšiu záchrannú akciu zo strany štátu, do siedmych dní mala univerzita peniaze na účte,“ dodal minister. 

Decembrový požiar v roku 2016 zničil strechu a časť budovy Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Požiarom a vodou boli poškodené štyri posluchárne, sedem výučbových a jedenásť výskumných laboratórií, všetky kancelárske priestory, ako aj výpočtová technika, prístroje a technológie využívané na výuku a vedecko-výskumné účely.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1051x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2039x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1313x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1539x 👤eugenius
,