asfasdf ×

NázorObčana.sk

Richard Sulík: Andrej Danko ďaleko prekročil svoje právomoci. Výzva predsedovi NR SR

 Aktuality

„Po Pavlovi Paškovi sa mohlo zdať, že horšie to už byť nemôže. Som sklamaný z toho, ako Andrej Danko vedie NR SR. Po jeho úvode a po zvolení som mal mierny optimizmus,“ spomína si Richard Sulík.

11 Máj
2017 19:38:00

 

Foto: Screenshot YouTube

„Myslel som, že to bude lepšie, ako viedol NR SR Pavol Paška v štýle „vyhraj voľby a môžeš všetko. Nikdy predtým, ani za Pavla Pašku, ale ani nikdy predtým, si predseda NR SR nedovolil v priamom rozpore s ústavou vydať pokyn zamestnancom NR SR, aby otvárali a posudzovali vhodnosť pošty pre poslancov. Nehovoriac o tom, že tomuto predchádzala nezmyselná a doslova smiešna novela rokovacieho poriadku.

Andrejovi Dankovi neustále niečo vadí na druhých ľuďoch, stále by chcel niekoho usmerňovať, vychovávať a mal by začať rozhodne u seba. Možno s jeho malosťou, na začiatok. Takto nemôže fungovať parlamentná demokracia. Ja a moji poslanci za stranu Sloboda a Solidarita sme hrdí, že môžeme zastávať záujmy občanov, i keď momentálne z opozície. Oznamujem týmto predsedovi NR SR, že pravidlá existujú a platia aj pre neho. On ich porušil, konkrétne jeho ľudia porušili Ústavu SR. V slušnom svete sa za takéto niečo vyvodzujú dôsledky.

Vážený pán Danko, možno vo vašom svete to funguje inak, nie však v kultivovanej, civilizovanej demokracii. Vyzývam vás preto, aby ste usmernili svojho kancelára a zachovali úctu, akú si poslanec NR SR zvolený občanmi Slovenskej republiky zaslúži. Potom, ako vyšiel pokyn čítať a posudzovať listy poslancov, je list, ktorý poslal kancelár Daniel Guspan poslancom, opovrhujúci. Opovrhuje poslancami NR SR. Zriaďovať pre chybu vedenia parlamentu akési bezpečnostné schránky z peňazí občanov je výsmech.

Vážený pán Andrej Danko, ako predseda strany Sloboda a Solidarita si vyprosujem, aby sa váš zamestnanec takto dehonestujúco správal k mojim poslancom. Vy, rovnako ako kancelár Guspan, ste ďaleko prekročili svoje právomoci a porušili Ústavu SR. Popreli ste poslancom ich základné práva. Namiesto ospravedlnenia sa, celú situáciu zhoršujete a pán Guspan vypisuje čudné listy. Jediným logickým vyvodením zodpovednosti obvyklým v každej slušnej krajine, je odvolanie kancelára, ktorý podpísal rozhodnutie, v ktorom je jasne napísané, že zamestnanci NR SR majú porušovať listové tajomstvo. Následne vám, vážený pán Andrej Danko, odporúčam sa nad sebou zamyslieť, najmä nad otázkou, či ste na funkciu predsedu NR SR naozaj dorástli,“ uzatvára svoje vystúpenie Richard Sulík.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

75 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2070x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2971x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2709x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3314x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,