asfasdf ×

NázorObčana.sk

Richard Sulík: Andrej Danko ďaleko prekročil svoje právomoci. Výzva predsedovi NR SR

 Aktuality

„Po Pavlovi Paškovi sa mohlo zdať, že horšie to už byť nemôže. Som sklamaný z toho, ako Andrej Danko vedie NR SR. Po jeho úvode a po zvolení som mal mierny optimizmus,“ spomína si Richard Sulík.

11 Máj
2017 19:38:00

 

Foto: Screenshot YouTube

„Myslel som, že to bude lepšie, ako viedol NR SR Pavol Paška v štýle „vyhraj voľby a môžeš všetko. Nikdy predtým, ani za Pavla Pašku, ale ani nikdy predtým, si predseda NR SR nedovolil v priamom rozpore s ústavou vydať pokyn zamestnancom NR SR, aby otvárali a posudzovali vhodnosť pošty pre poslancov. Nehovoriac o tom, že tomuto predchádzala nezmyselná a doslova smiešna novela rokovacieho poriadku.

Andrejovi Dankovi neustále niečo vadí na druhých ľuďoch, stále by chcel niekoho usmerňovať, vychovávať a mal by začať rozhodne u seba. Možno s jeho malosťou, na začiatok. Takto nemôže fungovať parlamentná demokracia. Ja a moji poslanci za stranu Sloboda a Solidarita sme hrdí, že môžeme zastávať záujmy občanov, i keď momentálne z opozície. Oznamujem týmto predsedovi NR SR, že pravidlá existujú a platia aj pre neho. On ich porušil, konkrétne jeho ľudia porušili Ústavu SR. V slušnom svete sa za takéto niečo vyvodzujú dôsledky.

Vážený pán Danko, možno vo vašom svete to funguje inak, nie však v kultivovanej, civilizovanej demokracii. Vyzývam vás preto, aby ste usmernili svojho kancelára a zachovali úctu, akú si poslanec NR SR zvolený občanmi Slovenskej republiky zaslúži. Potom, ako vyšiel pokyn čítať a posudzovať listy poslancov, je list, ktorý poslal kancelár Daniel Guspan poslancom, opovrhujúci. Opovrhuje poslancami NR SR. Zriaďovať pre chybu vedenia parlamentu akési bezpečnostné schránky z peňazí občanov je výsmech.

Vážený pán Andrej Danko, ako predseda strany Sloboda a Solidarita si vyprosujem, aby sa váš zamestnanec takto dehonestujúco správal k mojim poslancom. Vy, rovnako ako kancelár Guspan, ste ďaleko prekročili svoje právomoci a porušili Ústavu SR. Popreli ste poslancom ich základné práva. Namiesto ospravedlnenia sa, celú situáciu zhoršujete a pán Guspan vypisuje čudné listy. Jediným logickým vyvodením zodpovednosti obvyklým v každej slušnej krajine, je odvolanie kancelára, ktorý podpísal rozhodnutie, v ktorom je jasne napísané, že zamestnanci NR SR majú porušovať listové tajomstvo. Následne vám, vážený pán Andrej Danko, odporúčam sa nad sebou zamyslieť, najmä nad otázkou, či ste na funkciu predsedu NR SR naozaj dorástli,“ uzatvára svoje vystúpenie Richard Sulík.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

75 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 877x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1825x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1202x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1433x 👤eugenius
,