asfasdf ×

NázorObčana.sk

Petro Porošenko o tom, ako „príťažlivý“ ukrajinský pas napomôže Ukrajine vrátiť si Krym a Donbas

 Aktuality

Ukrajinský prezident Petro Porošenko v rámci pripravovaného bezvízového styku Ukrajiny s Európskou úniou urobil niekoľko pozoruhodných vyhlásení. Podľa neho ukrajinský pas... napomôže Ukrajine vrátiť si Krym a Donbas.

13 Máj
2017 10:33:15

 

Foto: Facebook

Petro Porošenko v rozhovore pre ukrajinskú televíznu stanicu 1 + 1 vyhlásil, že vďaka bezvízovému styku Ukrajiny s EÚ ukrajinský pas sa stane „jedným z najpríťažlivejších“ na svete a určite sa dostane do prvej 40-ky najžiadanejších pasov na planéte.

Ako je známe, Brusel už odklepol riešenie o udelení Ukrajine bezvízového styku s EÚ a Petro Porošenko uviedol, že oficiálna dohoda medzi Kyjevom a Bruselom bude podpísaná 17. mája. Hneď na to Brusel oficiálne zverejní túto dohodu a cca o 20 dní Ukrajinci budú môcť cestovať do EÚ bez víz. Podľa predpokladov sa toho dočkajú 11. júna.

Brusel však varoval Kyjev, že v prípade, ak vzniknú migračné alebo bezpečnostné problémy, EÚ pozastaví platnosť tejto dohody na neurčito. Petro Porošenko je presvedčený, že bezvízový styk s EÚ značne zvýši medzinárodný kredit Kyjevu. Vyhlásil, že odteraz Ukrajinci budú hrdí na svoje pasy: „Odteraz nás už nik nepomýli ani s jednou inou krajinou sveta a k tomu blahoželám všetkým našim občanom,“ zdôraznil.

V ďalšom rozhovore pre tú istú televíznu stanicu 1 + 1 Petro Porošenko „rozšíril“ svoju myšlienku o dôležitosti ukrajinského pasu – vyhlásil, že... napomôže Ukrajine prinavrátiť Krym a Donbas: „Udelenie bezvízového režimu je mimoriadne dôležité pre politiku v sfére deokupácie Krymu a Donbasu. Keď hovoríme o návrate okupovaných teritórií politicko-diplomatickou cestou, to znamená, že treba vytvoriť podmienky, keď obyvatelia budú mať záujem o to, aby sa vrátili na Ukrajinu a získali ukrajinské pasy,“ podčiarkol.

Niektoré ukrajinské analytici a média však dosť skepticky reagovali na vyhlásenia prezidenta – ako na margo „príťažlivosti a dôležitosti“ ukrajinských pasov, tak aj na margo návratu Krymu a Donbasu. Pripomenuli, že ukrajinský prezident už porozprával veľa „rozprávok“, ktoré sa však nenaplnili. Jeden z komentátorov poznamenal, že aj najnovšia „rozprávka“, ktorú si vymyslel „Hans Christian Andersen – Porošenko“, sa dobre počúva, ale sotva sa stane realitou...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

44 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2250x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 3179x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2886x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3536x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,