asfasdf ×

NázorObčana.sk

Merkel a Porošenko sa dohodli: v sankciách voči Rusku treba pokračovať

 Aktuality

Ukrajinský prezident cez víkend navštívil Nemecko. Angela Merkelová ho v sobotu privítala v kaštieli Meseberg pri Berlíne. Ako uvádzajú nemecké a ukrajinské média, politici sa zhodli vo viacerých otázkach – vrátane pokračovania sankcií voči Rusku.

21 Máj
2017 22:45:33

 

Foto: Screenshot Deutsche Welle

Ako uvádza Deutsche Welle, obaja politici si bezproblémovo našli spoločnú reč vo viacerých otázkach a Angelová Merkelová ukrajinskému kolegovi prisľúbila pomoc v riešení konfliktu na Donbase a pritvrdení politiky voči Rusku. Prízvukovala, že po krátkom „prímerí“ počas veľkonočných sviatkov na Donbase zasa došlo k zintenzívneniu bojových operácií. Vo všetkom, samozrejme, obaja politici obvinili „proruských separatistov a Rusko“. 

Na tlačovej konferencii v rezidencii federálnej vlády v barokovom kaštieli Mesenberg /Brandenbursko/ znova obvinili Rusko, že nedodržuje Minské dohody a práve v tejto súvislosti obaja sa zhodli, že v sankciách voči Rusku treba pokračovať. Angela Merkelová pre novinárov prezradila, že mieni iniciovať ďalšie kolo rokovaní Nemeckom, Francúzskom, Ukrajinou a Ruskom o riešení konfliktu na Donbase a dodržiavaní Minských dohôd. Ukrajinský prezident prízvukoval, že „treba motivovať Moskvu, aby plnila Minské dohody“.

Deutsche Welle poukazuje na to, že počas summitu G7 /26. – 27. mája/ na Sicílii vysokopostavení politici budú sa zaoberať otázkou Ukrajiny a tejto téme sa budú venovať aj počas stretnutia hláv štátov a vlád vo formáte G20, ktoré sa uskutoční v Hamburgu 7. – 8. júla. Samozrejme, budú diskutovať aj o pokračovaní sankcií voči Rusku.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

14 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 760x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1651x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1112x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1348x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,