asfasdf ×

NázorObčana.sk

Petro Porošenko napísal pre The Politico: „G7 musí zachovať v platnosti sankcie proti Rusku“

 Aktuality

Ukrajinský prezident Petro Porošenko čiastočne napodobnil amerického kolegu Donalda Trumpa. Ten, ako je známe, často píše na Twitteri a sociálnych sieťach. Petro Porošenko pre zmenu napísal do amerických novín The Politico.

28 Máj
2017 20:38:15

 

Foto: Screenshot Politico

Vo svojom dosť rozsiahlom článku sa venoval niekoľkým témam, ktoré však mali niečo spoločné – Rusko, Moskvu, Kremeľ, Putina. Tie „témy“ boli vlastne rady, ako v tej alebo inej oblasti bojovať proti Rusku. Varoval, že, podľa neho, Rusko sa rozmáha už po celom svete, ako chobotnica a, pochopiteľne, chápadlá tejto chobotnice treba odťať. Stále omieľal strašidelné historky o hrozbe kybernetických útokov zo strany Ruska, o tom, že Moskva môže napadnúť Ukrajinu alebo iné európske štáty, prízvukoval, že treba pokračovať v sankčnej vojne proti Rusku a pod.

Určite sa mu zapáčilo porovnanie Ruska s chobotnicou a kvetnato popisuje, ako treba bojovať proti tejto chobotnice. „Chápadlá Kremľa siahajú na hrdlá hlavných miest Európy a ich  transatlantických spojencov. A tí, ktorí nemajú odvahu odťať tieto chápadlá, zasa budú čeliť útoku na svoje územie,“ veští ukrajinský prezident.

Petro Porošenko vysvetľuje, že Kyjev musel zrušiť prístup k ruským sociálnym sieťam, vysielanie ruských televíznych a rozhlasových staníc na Ukrajine, ako aj distribúciu ruských novín – skrátka všetky ruské informačné kanály, aby sa, pochopiteľne, nešírila ruská propaganda... Posťažoval sa, že po tom, čo Kyjev úplne zrušil prístup Ukrajincov k ruským informačným zdrojom, Moskva odpovedala, ako podčiarkuje, „koordinovanými a masívnymi   kybernetickými útokmi...“


Žiada skoncovať s ruskou propagandou: „Rusko aktivovalo svoje informačné sily, ktoré veľmi dobre poznajú v Paríži a Berlíne, ako aj na opačnej strane Atlantiku, snaží sa chrániť  svojich sociálnych mediálnych agentov ako napríklad „Vkontakte“ a „Spolužiaci“, upozorňuje ukrajinský prezident.

Vo svojom článku venuje veľkú pozornosť rokovaniam G7 a vyzýva ju, aby pokračovala v sankciách proti Rusku a ešte viac pritvrdila. Na druhej strane žiada, aby EÚ a USA pomáhali Ukrajine, poskytovali jej finančné prostriedky a žiada, aby západní partneri predovšetkým pomáhali v oblasti obrany a zabezpečovali Ukrajinu modernými zbraňami. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 943x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 1590x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 1519x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1892x 👤slavo
,