asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinský politológ Michail Pogrebinskij: „Rozprávka o bezvízovom styku s EÚ sa skončí fiaskom – ľudia pochopia, že ich zasa oklamali“

 Aktuality

Známy ukrajinský politológ, riaditeľ Kyjevského centra politických výskumov a konfliktológie Michail Pogrebinskij predpovedá pochmúrnu budúcnosť v súvislosti s bezvízovým stykom Ukrajina – EÚ a tvrdí, že je to ďalší podvod.

06 Jún
2017 22:47:10

 

Foto: Facebook

Tvrdí, že na jeseň problém „vypukne v celej kráse“... Porovnáva zavedenie bezvízového styku medzi Ukrajinou a EÚ so známou rozprávkou o Popoluške. Domnieva sa, že na jeseň sa určite ukáže, či táto novinka sa stane pre obyvateľov Ukrajiny nádherným rozprávkovým kočom, alebo, ako v známej rozprávke, ten koč sa premení na tekvicu... Je presvedčený, že druhý variant je oveľa viac pravdepodobnejší. Prízvukoval, že bežní Ukrajinci nemajú ani potuchy, čo v politickom a hospodárskom zmysle znamená odstránenie niektorých obmedzení v súvislosti s bezvízovým stykom a ich návštevami Európskej únie.

Predpokladá, že o niekoľko mesiacov, pravdepodobne, na jeseň vypukne množstvo konfliktov a škandálov v súvislosti s návštevami občanov Ukrajiny, ktorí vycestujú do EÚ. Poukazuje na to, že v súčasnosti ľudia si ešte neuvedomujú, čo všetko odnáša odstránenie niektorých obmedzení a celú vec berú príliš emocionálne, nerozmýšľajú triezvo. Poukazuje na propagandistické vyhlásenia prezidenta Ukrajiny a mnohých politikov, ktorí prízvukujú, že bezvízový režim pomôže Ukrajine odtrhnúť sa od Ruska a priblížiť sa k EÚ. Tvrdí, že tieto vyhlásenia a nádeje ľudí nemajú nič spoločne s realitou.

Vysvetľuje, že si ľudia onedlho zistia, že ich jednoducho oklamali. Uvádza bežný príklad. Obyčajná ukrajinská trojčlenná rodina priletí, povedzme, do Mníchova. Tam zistí, že podmienky pobytu sú dosť drsné: návštevníci musia mať dosť veľké finančné zásoby – minimálne po 45 eur na jeden deň na každého člena rodiny na obdobie 10 dní – čo je celkovo 1350 eur.

Poukazuje na to, že máloktorá ukrajinská rodina disponuje podobnými finančnými prostriedkami. Takže cestovať do EÚ bude môcť iba veľmi obmedzený počet Ukrajincov – prevažne zbohatlíci, politici a oligarchovia. Ostatných nemecké úrady budú ihneď posielať domov. Bežní obyvatelia Ukrajiny si rýchlo uvedomia, že ich zasa podviedli a začnú sa búriť...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2070x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2971x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2709x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3314x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,