asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ministerstvo zahraničia Ukrajiny vyhlásilo, že Kyjev je pripravený zaviesť vízovú povinnosť voči občanom Ruska

 Aktuality

Ukrajinské ministerstvo zahraničia je pripravené pracovať na zavedení vízovej povinnosti voči občanom Ruska. V rozhovore pre televíznu stanicu 112 Ukrajina to vyhlásil minister zahraničia Ukrajiny Pavel Klimkin.

10 Jún
2017 19:42:49

 

Foto: Screenshot 112 Ukrajina

„Máme príslušné skúsenosti, preto netreba sa znepokojovať – ministerstvo zahraničia Ukrajiny všetky úlohy zvládne. Myslím si, že samotné zavedenie vízovej povinnosti bude nedostatočným opatrením a máme podniknúť aj iné. Musíme zaviesť biometrické pásy, aby sme mohli kontrolovať všetkých, kto prichádza do našej krajiny alebo odchádza z Ukrajiny,“ prízvukoval minister.

Pavel Klimkin podčiarkol, že súhlasí so zavedením vízovej povinnosti voči občanom Ruska, avšak poznamenal, že, podľa neho, Rusko zavedie podobné odvetné opatrenia a s tým Kyjev musí počítať.

Nepomýlil sa: momentálne na vyhlásenie ukrajinského ministerstva zahraničia reagoval ruský rezortný kolega Sergej Lavrov, ktorý tvrdo skritizoval najnovšie iniciatívy ukrajinských „partnerov“ a prízvukoval, že Rusko podnikne presne rovnaké odvetné opatrenia. „Keď nás polievajú špinou, keď našich hercov, činiteľov kultúry, umelcov vyhlasujú za persóny non grata, keď kradnú a ničia biznis a investície, ktoré naši podnikatelia investovali do Ukrajiny, keď nakoniec hovoria o zavedení vízovej povinnosti – čo si myslíte, musíme to všetko iba tak prehltnúť alebo odpovedať rovnakým spôsobom?“ opýtal sa ruský minister na tlačovke.

Podpredsedníčka frakcie Bloku Petra Porošenka v ukrajinskom parlamente Irina Lucenková varovala, že zavedenie vízového režimu voči Rusku bude stať ukrajinských daňových poplatníkov 1,5 – 2 miliardy grivien. Prízvukovala, že v súčasnosti Ukrajina nemá tieto finančné prostriedky a preto zavedenie vízovej povinnosti je veľmi zlý ťah.

Ukrajinské média pripomínajú, že vlani Rusko navštívilo viac ako 2,4 milióna Ukrajincov, drvivá väčšina ktorých cestuje do Ruska za prácou. Niektorí analytici a novinári sa pýtajú: komu skôr uškodí Kyjev, ak zavedie vízovú povinnosť voči Rusku? Veď Moskva určite podnikne odvetné – rovnaké opatrenia...

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1041x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2026x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1306x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1532x 👤eugenius
,