asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA: Veľký študentský protikorupčný pochod: opačná stránka mince – organizátori, poradcovia, sponzori

 Aktuality

Pred týždňom slovenskí študenti sa zúčastnili už na druhom Veľkom protikorupčnom pochode v Bratislave, Košiciach a dokonca aj v Prahe. Kto by nesúhlasil, že proti korupcii treba bojovať? Rozdiel je iba v metódach a cieľoch tohto boja...

10 Jún
2017 19:45:20

 

Foto: TASR

Nazdar, Jožo, čo hovoríš na ten študentský protikorupčný pochod? Bolo to dobre?

Čo by som povedal? Každá minca má dve stránky. Pozri sa, kto by bol proti boju proti korupcii, kto by s tým nesúhlasil? Ono je to všetko však trochu zložitejšie. Všetci kričia o slobode, demokracii, zákonoch, pravde, ale každý to myslí inak. Každý si tú slobodu a demokraciu predstavuje po svojom, chce zaviesť svoje zákony a pravidla hry, každý má svoju pravdu... To je celé. Presne tak je to aj s tým protikorupčným pochodom: kto by namietal proti podobným akciám alebo proti samotnému boju proti korupcii? Lenže vždy si treba všímať nielen samotný skutok, akciu, ale aj to, čo je za tým, v čom je vlastne podstata.

A čo je za tým? No nič iné – mladí ľudia žiadajú skoncovať s korupciou – čo by si ešte chcel? Aká podstata? Čo mudruješ? Všetko je jasné, ako facka a nič za tým nie je.

Toto by mohli povedať akurát tí študenti a iní mladí ľudia v ich veku. My sme už niečo odskákali, máme trochu viac skúseností, vieme, že obal síce predáva tovar, ale pekný obal vôbec neznamená, že aj tovar je kvalitný – často to býva práve naopak. Taký je život.

Ty si večný pesimista a ignorant. Je tu korupcia? Je. Treba proti nej bojovať? Treba. Študenti to povedali a zdôraznili, že našim „kompetentným“ sa v tejto veci akosi nedarí. Tak čo ešte chceš? S čím nesúhlasíš? Máš niečo proti tomu, čo chcú študenti?

Ale áno, teoreticky so všetkým súhlasím: korupcia existuje a proti nej treba bojovať. Mnohé ich požiadavky sú spravodlivé a aktuálne. Nemám nič proti tomu. Lenže... Niečo tu smrdí. Je to ako keď vojdeš do ružovej záhrady, chceš sa nadýchnuť, vychutnať si nádherné vône a... Zacítiš smrad: niekto urobil „kopu“ priamo pred bránou. Bol to človek alebo pes – je to jedno, ale to smrdí a kazí celú atmosféru a hneď zhoršuje náladu. Aj v týchto študentských pochodoch je cítiť akýsi „smrad“... Základné heslo je zrozumiteľné – bojujme proti korupcii, ale veď sú tam aj mnohé iné požiadavky, ale niektoré z nich sú, povedzme, podozrivé.

Vôbec ti nerozumiem. Čo tu pletieš? Aký smrad, aké požiadavky? Čo sa tam skrýva?

Je to jednoduché, brate. Je to ako s ponukami a zmluvami mnohých poisťovní, bánk, požičovní peňazí a pod. Na prvej stránke obrovskými písmenami sú vypísané lákavé ponuky a podmienky, ale niekde na zadnej stránke maličkými, takmer neviditeľnými písmenkami je vyznačená celá podstata zmluvy: čo odnáša, čo musíš splniť, aké sú postihy. A práve tam, na zadnej stránke, je ukrytá celá podstata tej zmluvy. A veľa razy si dôverčiví občania tu zmluvu podpísali, ale si nevšimli „vysvetlivky“ na zadnej stránke a potom si všetko oľutovali... 

Čo to miešaš? Banky, zmluvy, veľké písmená, malé písmená... Mladí ľudia protestovali proti korupcii – to je všetko. Podporili ich mnohí politici, herci, média. Je to správne.

Boj proti korupcii? Je to správne. Myslíš si, že samotní študenti poznajú správne metódy a správnu cestu? Nehovoriac o tom, či vedia správne určiť, kto je a kto nie je korupčník alebo dajú si „poradiť“ od šedých kardinálov, ktorí im povedia, na koho treba útočiť a koho treba odstaviť? Myslíš si, že študenti budú bojovať proti korupcii sami alebo im niekto „poradí“?

Ale veď nie sú to decká, nie sú hlupáci: vedia rozpoznať, čo je dobré a čo je zlé.

Vo všeobecnosti áno. Ale čo sa týka detailov – veľmi pochybujem. Trochu skôr či neskôr nájde sa starší vodca, ktorý povedie za sebou študentov. A vieš presne, kam ich povedie – či správnou alebo nesprávnou cestou? Začnú bojom proti korupcii a skončí sa to vytvorením novej politickej strany, ktorá si na hladinu vypláva na vlnách týchto protestov a pochodov.

Ale načo to teraz riešiš – čo bude a čo nebude? Treba bojovať proti korupcii? Treba.

Zasa hovorím, vo všeobecnosti s tebou a so študentmi každý súhlasí. Ale práve ide o tie „maličkosti“. Kto je korupčník, koho treba odstaviť, ako? Každý si to vidí inak. Presne tak, ako všetko ostatné. Po lopate – na slovenskom príklade. Každá politická skupinka u nás všetko vidí a poníma po svojom: korupciu, slobodu, demokraciu, zákonnosť, ľudské práva – ficovci, dankovci, bugárovci, matovičovci, kollárovci, kotlebovci a pod. Študenti bojujú proti korupcii – fajn. Bude veľmi dôležité, kto ich povedie, kto im bude radiť a, bohužiaľ, aj  financovať. Určite súhlasíš, že bude to odlišné, či ich povedie, povedzme, Fico, Danko, Sulík, Matovič alebo Kotleba. A potom aj ich vnímanie korupčníkov a konanie bude odlišné.

Ale dobre, bude v tom rozdiel, ale predsa vo všeobecnosti každý vie, čo je to korupcia, ako vyzerá, aké má metódy – a študenti to tiež vedia. Čo je na tom, kto ich povedie?    

Je tu taká malá perlička. Už teraz sa na tých študentov nalepujú rôzne „osoby a organizácie“. To sa vždy stáva – po celom svete. Objavujú sa „poradcovia a sponzori“, ktorí sa neskôr premenia na šéfov. Už dnes títo „prílepenci“ po svojom „rozširujú“ protikorupčný program študentov: už počujeme požiadavky o zmene migračnej politiky – čítaj medzi riadkami: mali by sem prúdiť stovky a tisícky prisťahovalcov a meniť tu „klímu“, o „demokratizácii spoločnosti“ – čítaj medzi riadkami: nech žije LGBT, o všeobecnej globalizácii – čítaj medzi riadkami: zbohom národnostné povedomie, tradície, kultúra, zvyky a pod. Nevidíš to? 

Len to nepreháňaj! Ľudia chcú bojovať proti korupcii, ale ty do toho miešaš bohviečo.

Ja miešam? Miešajú iní... A miešajú sa iní. Dobre, ku študentom sa pridalo zopár hercov, muzikantov, skrachovaných politikov a pod. Ale medzi nimi už snoria desiatky zástupcov rôznych mimovládok, ktoré tu už dlhé roky mútia vodu a kazia vzduch, pobehávajú rôzni „odborníci a inštruktori“ vyškolení a vycvičení v rôznych „školách a nadáciách“, zo všetkých strán sa prikrádajú členovia rôznych Sorosových „nadácií a fondov“... Onedlho „najlepších študentov“ začnú sponzorovať – a to znamená, že ich „zastrešia“: začnú školiť, ovplyvňovať a nakoniec riadiť. A trochu neskôr budeš tu mať tradičný Majdan a príslušný bordel a chaos.

Prosím ťa, v Európskej únii nik nepripustí žiaden Majdan! Brusel to nie je Kyjev.

Dokonca s tebou súhlasím. Podobný Majdan, ako v Kyjeve, tu nepripustia – Brusel, Berlín a ostatné Paríži to nedopustia. Lenže nedovolia rozdúchať otvorený Majdan, ale na druhej strane tajný, „demokratický Majdan“ tu zariadia rýchlo, profesionálne a „slobodne“. Potichu tu spackajú také zmeny na čele štátu, že tí istí študenti a spol. si zvolia takých „odborníkov a demokratov“, ktorí budú na slovo poslúchať Brusel, Paríž a ostatné Berlíny... A o pár rokov tu budeš mať LGBT–moslimsko-globalistický raj, ktorý bude mať posmešnú prezývku Slovensko... A na tom už dávno pracujú politici, „experti“, mainstream – u nás a v zahraničí.

Určite študenti nie sú takí hlúpi, aby dovolili sebou manipulovať. Sú to vzdelaní mladí ľudia, ktorí majú informácie, majú vlastné hlavy, vedia si odlíšiť, čo je dobré a čo zlé.

Jasné, sú vzdelaní, majú vlastné hlavy, vedia odlíšiť... Rôzni experti a poradcovia, politici a mainstream, sponzori a „dobroprajníci“ dokázali zmanipulovať celé generácie, celé štáty, celé národy – a ty tu vyhlasuješ, že nedokážu zmanipulovať našich vysoko vzdelaných študentov... Servus, budíček! Už sa na tom pracuje. Myslíš si, že strýčko Soros bude len tak napchávať peniaze do rôznych fondov, nadácií a „demokratov“? Budem fandiť študentom, nech hľadajú pravdu, bojujú proti korupcii. Je to naša budúcnosť, naša zmena a doprajem jej iba to najlepšie. Lenže musí sa veľmi dobre obzerať a pozorovať, kto a čo jej radí, kto a ako ju omotáva okolo prstu, kto a prečo ju podpláca, radí a naviguje. Už aj oveľa starších, lepších, múdrejších a skúsenejších ľudí oklamali a podviedli títo „dobroprajníci“. A veď nie sú to jednotlivé prípady: oklamali, podviedli a zničili životy miliónom ľudí. Študenti, pozor na to...

 Na rozdiel od teba, verím, že naši študenti sú dostatočne múdri, aby dokázali sa zorientovať a konať správne. A čo sa týka skúseností, tak tie určite prídu.

Samozrejme, len aby nerobili tragické chyby. Ako sa hovorí, radšej sa poučiť na cudzích chybách. Postačí, aby naši chlapci a dievčatá rozoznali, kto, čo, ako a prečo robí na tomto svete. Aby si dokázali odlíšiť, kto hovorí pravdu a kto klame. Aby sa nedali zmanipulovať a zatiahnuť do špinavej hry. Doprajem im to najlepšie, veď mládež je to naša budúcnosť...   

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(11 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2072x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2977x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2713x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3319x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,