asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinci stále razantnejšie bojujú proti fašizácii Ukrajiny: obyvatelia Kyjevu odmietli premenovanie triedy generála Vatutina na triedu Šucheviča

 Aktuality

Ukrajinské média si dovolili odvážne tvrdenia v súčasných časoch: vyhlásili, že obyvatelia krajiny stále viac bojujú proti fašizácii Ukrajiny a uvádzajú to, že obyvatelia Kyjevu odmietli premenovanie triedy generála Vatutina na triedu Šucheviča.

15 Jún
2017 19:37:42

 

Foto: Facebook

Niektorí novinári dokonca zdôraznili, že obyvatelia Kyjevu znova ukázali, že odmietajú propagáciu nacizmu a banderizmu, ako aj celkové smerovanie politiky súčasnej ukrajinskej vlády. Najnovší príklad: obyvatelia Kyjevu odmietli premenovanie triedy Nikolaja Vatutina, sovietskeho generála, ktorý v období druhej svetovej vojny bol veliteľom 1. Ukrajinského frontu, na triedu Romana Šucheviča, nacistu a banderovca, ktorý od januára r. 1944 bol veliteľom „ukrajinskej armády“ OUN-UPA a bol jedným z hlavných organizátorov masových popráv civilného obyvateľstva na Ukrajine, hlavne Židov a Poliakov.

Obyvatelia ukrajinskej metropoly negatívne reagovali na zámer radnice premenovať triedu Vatutina na triedu Šucheviča a podali sťažnosť na súd. Ukrajinské média prízvukujú, že sa stala malá senzácia: Okružný administratívny súd mesta Kyjev zakázal kyjevskej radnici schvaľovať a zverejňovať svoje rozhodnutie o premenovaní tejto jednej z hlavných ulíc ukrajinského hlavného mesta. Fakticky zakázal toto premenovanie...

O tomto malom víťazstve /radnica sa odvolala s súdne procesy budú ešte pokračovať, víťazstvo ešte nie je definitívne/ obyvateľov metropoly a svetovú verejnosť informovala riaditeľka kyjevského Inštitútu legislatívnej politiky a sociálnej ochrany Jelena Berežnaja, ktorá bola iniciátorkou občianskej petície proti premenovaniu triedy Nikolaja Vatutina a práve ona podala sťažnosť na súd.

Kyjevské média pripomínajú, že radnice sa čiastočne podarilo „spropagovať“ nacistov a banderovcov a prednedávnom Moskovskú triedu v Kyjeve premenovali na triedu Stepana Banderu, avšak aj toto rozhodnutie nahnevalo obyvateľov mesta, ktorí tiež zorganizovali protestnú petičnú akciu a podali sťažnosť na súd.

Mimochodom už aj Varšava pohrozila Kyjevu minimálne diplomatickými opatreniami: v Poľsku mimoriadne negatívne vnímajú, ako na Ukrajine ospevujú a zvečňujú pamiatku banderovcov a nacistov, ktorí v období druhej svetovej vojny zavraždili stovky tisíc Poliakov – civilistov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1045x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 681x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 1088x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 1229x 👤slavo

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,