asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. Postavené na hlavu: „experti“ útočia na Slovenský zväz protifašistických bojovníkov a obviňujú ho z... propagácie fašizmu

 Aktuality

Čuduj sa, svete! Naši „odborníci“ stále častejšie objavujú nové Ameriky. Najprv objavili v činnosti Matice slovenskej stopy po propagácii nacionalizmu, antisemitizmu a fašizmu a teraz v tom upodozrievajú Slovenský zväz protifašistických bojovníkov.

17 Jún
2017 19:21:32

 

Foto: Facebook

Nazdar, Jožo, a vieš o tom, že Slovenský zväz protifašistických bojovníkov šíri nenávisť, nacionalizmus, antisemitizmus a fašizmus a navyše rozširuje bludy a besnotu?

Je ti dobre, nebol si pridlho na slnku? Odkiaľ máš podobné informácie? Si v poriadku?

No... myslím si, že práve som v poriadku. Za ostatných si nedám ruku do ohňa. Naši demokratickí analytici a politici sa pustili do Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov a obviňujú ho z rôznych hriechov a šírenia hnusnej propagandy. Napríklad, jeden z nich prednedávnom zverejnil svoje „memorandum“. Je to občan Havran.

Aha, poznám tohto vtáka. Havrana... Náhodou čítal som jeho „memorandum“. Vadí mu Moskva, Noční vlci, Čarnogurský, niektorí naši politici a činnosť Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov. Mal som taký dojem, že svoje memorandum písal vo sne. Vieš, sú takí ľudia, ktorí spia a popritom niečo robia. Niektorí si vylezú na strechu, iní niečo píšu...  

Prečo si myslíš, že to písal vo sne? Ja by som to určite nedokázal. Je taký talentovaný?

To určite. Je to talent: zamieňa fakty, realitu a pravdu svojimi sentenciami, dojmami a pojmami. Neuvádza ani jeden konkrétny dôkaz alebo fakt a všade píše, že „zrejme“, „údajne“, „mám taký pocit“ a pod. Zjavne mal zlý sen, mal nejaké pocity, niečo sa mu zdalo – a ani nevie čo, ale z tých pojmov a dojmov skladá svoju filozofiu a hrá sa na prokurátora.  

Nuž, keď je taký presvedčený, že sa mu to neprisnilo a všetko videl na vlastné oči, tak nech zažaluje Slovenský zväz protifašistických bojovníkov za šírenie antisemitizmu a fašizmu. Ak tomu verí, že je to pravda, tak prečo to už dávno neurobil? Prečo váha?  

Je to jednoduché. Je to taký súčasný moderný trend: všetci sa navzájom obviňujú zo šírenia fašizmu, ibaže každý na to má iné dôvody a za fašizmus považuje niečo odlišné... Vie ten Havran vôbec, čo je to fašizmus? Nepomýlil si niečo, nekričí „Chyťte zlodeja“?..

Ale veď nie je sám. Aj naša europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová nešetrí kritikou. Napísala, že ju znepokojujú niektoré informácie, postoje a príspevky na oficiálnej stránke SZPB, vyzýva na dôsledný boj proti extrémizmu a narastajúcemu fašizmu, žiada, aby SZPB napravil svoj profesionálny prístup, je veľmi nespokojná s činnosťou Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov. Tiež to nevysvetlila konkrétnejšie, ale tiež sa jej zdá, že „údajne, zrejme a má taký pocit“, že nie je všetko v poriadku. 

Tak to ti, brate, vysvetlím veľmi jednoducho. Ako vieš, poslancov Európskeho parlamentu volia na obdobie 5 rokov. Aj tu, na Slovensku, mnohí politici sú poriadne vzdialení, slabo poznajú reálny život občanov. A v europarlamente naši krajania sa dostávajú úplne do iného prostredia, je tam totálne iný život, dostávajú absolútne iné informácie. Mnohí europoslanci vedia, čo sa deje na Slovensku? Majú úplne iný život. Vieš, aké finančné podmienky majú?

Náhodou viem. Základný plat je 6200 eur mesačne pred zdanením, majú nárok na náhrady do výšky 4299 eur mesačne, denné diéty na pobyt v Štrasburgu alebo Bruseli vo výške 304 eur na deň, rozpočet na asistentov europoslanca je 21 209 eur mesačne a pod.

A keď si to všetko spočítaš, opýtaj sa sám seba: podobá sa to na život bežného „žobráka“ na Slovensku? Odlišné finančné a životné podmienky vytvárajú aj iné názory a postoje – a teda aj iného človeka. Jednoducho sa ten poslanec mení – z Prešporáka na Bruselčana... A nápravno-výchovné zariadenie Brusel-Štasburg poriadne mení povahu a mozgové závity v hlavách našich zástupcov. Potom sa čudujeme, že sa naši „revoluční“ poslanci radikálne  menia. Pamätám si na vyhlásenia Beňovej pred odchodom do Štrasburgu. Často hovorila k veci. Bola to čistá „smeráčka“, prisahala, že bude bojovať o rodné Slovensko. A teraz často kritizuje rodnú stranu a pomery v domovine. A tak sa jej nepáčia aj protifašistickí bojovníci.

Žeby sa takto zmenila? Aj keď... Spomínam si, ako sa zo Štrasburgu vrátil Ján Figeľ. Už aj zabudol ako to doma vyzerá. Opakoval iba samé všeobecné nič neznamenajúce frázy, ktoré sa naučil v Štrasburgu: treba všetko zlepšiť, zmodernizovať, zdemokratizovať a pod. Bla-bla-bla... V Štrasburgu tie všeobecné rečičky všetkým vyhovujú, ale doma potrebujeme konkrétne činy. A fígeľ  je v tom, že preto ten Figeľ takto aj dopadol... 

Nuž, brate, veľa vecí u nás sú akosi na hlavu postavené... Maticu slovenskú a Slovenský zväz protifašistických bojovníkov obviňujú z extrémizmu, antisemitizmu, fašizmu a ešte bohvie z akých hriechov. A žiadne dôkazy, fakty, dokumenty. A načo? Známa pesnička. Rusi sa miešali do amerických prezidentských volieb! Žiadne dôkazy... Kremeľ mieni napadnúť Pobaltské štáty, Poľsko a trochu neskôr aj EÚ a USA! A zasa žiadne dôkazy... Irak mal chemické zbrane: kto potreboval tie nešťastné dôkazy? Napadli krajinu, popravili prezidenta, občianska vojna a chaos pokračuje dlhé roky – kto potrebuje nejaké dôkazy? Nech žijú migranti a LGBT komunita! A potom nám všetkým bude hej! Potrebujú nejaké dôkazy?..

Neviem, kamarát, nepozdáva sa mi to. Je to, fakt, na hlavu postavené. Čudujem sa niektorým občanom: sú slepí, nie sú dostatočne múdri a inteligentní? Majú zlé sny?     

Je to preto, že niektorí politici, analytici, média a občania odmietajú fakty, argumenty, dôkazy. Lebo  hlavným ich argumentom je, že „tento je debil, pretože je debil“ – a žiadne argumenty. Načo? Pretože niektorí naši „experti“ stále spia a niečo sa im vo sne zdá a preto všetko je pre nich „údajne, zrejme a majú taký pocit...“ Každý človek môže mať pocit, ale keď ho ten jeho pocit klame, zavádza a robí zle, tak mohol by si konečne zapnúť aj mozog. Ja viem, že je to ťažké a bolí, ale treba si zapnúť mozog. Lenže... ak niekto niečo nemá, tak to nemôže ani zapnúť. A potom mu zostáva iba to jeho „údajne, zrejme a mám taký pocit...“

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1034x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2014x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1298x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1522x 👤eugenius
,