asfasdf ×

NázorObčana.sk

Protestovali sme pred Ministerstvom obrany SR

 Aktuality

Včera popoludní sa pred areálom Ministerstva obrany Slovenskej republiky konalo protestné zhromaždenie proti presunom amerických zbraní po území Slovenska. Slovensko, politika

01 Júl
2017 18:04:47

 

Foto: srspol.sk

V úvodnom príhovore Ján Čarnogurský oboznámil prítomných s odpoveďou ministerstva na svoju žiadosť o sprístupnenie informácií podľa zákona „v ktorých dňoch, v ktorom dennom čase a po ktorých cestách sa budú presúvať transporty americkej armády v júni a júli t.r. po území Slovenska". Dostal odpoveď, z ktorej je každému jasné, že na polovicu svojej otázky ju vlastne nedostal. Resp. dostal to, na čo sa vôbec nepýtal. (Aj my sme boli v armáde, aj my sme organizovali a uskutočňovali presuny a teda vieme o akom minimálnom časovom úseku hovoríme, keď sa pri kolónach použije pojem operatíva.)

Ján Čarnogurský si bol vedomý, že odpovedajúci mu neodpovedal len preto, že mu odpovedať nechcel a tak vyjadril, prečo je to tak? Konštatoval, že nech nás je, koľko nás je, ministerstvo sa nás za každých okolností bojí.

A boja sa nás aj USA, ktorým by sme za iných okolností gratulovali k nadchádzajúcemu Dňu nezávislosti. Takto však musíme konštatovať, že veľký americký národ je aj najväčším agresorom na svete a že súčasné USA najviac rozrušujú svetový poriadok. No a ak to Slovensko dáva najavo málom, je to vždy lepšie, akoby to nedávalo najavo ničím.

Ján Čarnogurský to priklincoval aj ďalšou pravdou, že „ľudí, ktorí rozhodujú o prejazde amerických vojenských kolón po Slovensku, je početne omnoho menej, ako tých, ktorí sa proti nim pred ministerstvom zhromaždili. „Nechceme americkú politiku a budeme to dávať najavo“, dodal.

Ďalším rečníkom bol Jalal Sulejman, ktorý obrátil pozornosť na to, že ministerstvo obrany zakrývaním informácií prezrádza svoj strach, no zároveň sa verejne hlási, že nás chce chrániť. Skonštatoval tiež, že NATO sa nedožije roku 2019 a teda osláv 70-tky svojej organizácie.

Artur Bekmatov sa opäť vrátil k pojmu strach. Povedal, že ministerstvo obrany ho má taký, že kvôli nemu už klame. Pretože za minulý mesiac vraj Slovenskom prešlo vyše 60 vojenských kolón.

Druhým klamstvo ministerstva je štatút základne vo Vajnoroch. Lebo tu už nejde o slovenskú základňu, ale o základňu NATO, ktorá je dokonca pod poľským velením. 

Tretím klamstvom ministerstva obrany podľa Artura Bekmatova je zmena štatútu misie našich vojakov v Pobaltsku. Dnes sa už nehovorí o cvičení, ale o našej stálej prítomnosti tam. Vojenské cvičenie sa tak zmenilo na stálu vojenskú provokáciu.

A že Rusko má záujem obsadiť Poľsko? „Na čo by mu to bolo, keď bohatstvo sa nachádza na východe“,  skonštatoval na záver A. Bekmatov.

Zaujímavosťou tohto protestného zhromaždenia bola účasť predstaviteľa čs.-kórejského priateľstva, ktorý pohovoril o situácii na Kórejskom polostrove od konca 2. sv. vojny. Za povšimnutie vraj stojí fakt, že takmer všade, kam americké vojská vstúpili cez 2. sv. vojnu, zostávajú aj po vyše 70 rokoch, zatiaľ čo Červená armáda sa z oslobodených území čoskoro stiahla“.

Vladimír Mikunda

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Predseda 72. Valného zhromaždenia OSN a slovenský minister zahraničia Miroslav Lajčák v New Yorku rokoval s ruským kolegom Sergejom Lavrovom

 

20. septembra v New Yorku minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenska Miroslav Lajč...

📅21.09.2017 0 105x 👤eugenius

Nový ukrajinský zákon „O vzdelaní“ ostro kritizujú viaceré štáty. Nepáči sa im základný princíp tohto zákona: „Ukrajinský jazyk alebo smrť“

 

Ukrajinský parlament schválil nový zákon „O vzdelaní“, ktorý pobúril asi polovicu obyvateľstva kra...

📅20.09.2017 0 264x 👤eugenius

Michail Saakašvili v Kyjeve: pojazdný cirkus, sklad peňazí v Prezidentskom paláci, dezinfekcia miesta činu a kastrácia hercov

 

Exprezident, exgubernátor a exobčan Ukrajiny Michail Saakašvili včera predsa dorazil do Kyjevu a teda dodr...

📅20.09.2017 0 323x 👤eugenius

Ukrajinský premiér Vladimír Grojsman priznal, že nevie, čo má urobiť s Michailom Saakašvilim a generálny prokurátor ho nemieni zatknúť

 

Ukrajinské média stále opakujú, že súčasný Kyjev nevie, čo má robiť s „ničiteľom hraníc“ Mic...

📅19.09.2017 0 207x 👤eugenius

Vtip na dnes

Sedí východniar v krčme a všimne si na polici za výčapom fľašu od uhoriek plnú desaťeuroviek. - Ta ci Boha! Ta to co tam mace? - To je taká súťaž. Dáte desinu a keď splníte tri úlohy je fľaša euroviek vaša. - vysvetľuje krčmár. - Ta ľahšie nemace? - podá barmanovi desinu a ide na vec - ta co treba zrobic? - Tak po prvé musíte vyslopať liter borovičky na ex. Za druhé máme na dvore besného pitbulla s boľavým zubom. Ten mu musíte vytrhnúť a za tretie, nad nami býva osemdesiat ročná baba, ktorá ešte nikdy nemala chlapa a tú musíte riadne vysexovať. Upozorňujem vás, že sa ešte nikto nedostal ďalej ako za prvú úlohu, takže veľa šťastia. Východniar bez mrknutia oka vypije fľašu borovičky a opitý sa vypotáca na dvor. Odtiaľ sa chvíľu ozývajú zvuky zápasu a potom strašné vytie. Po nejakej dobe do baru vpadne východniar ušpinený, utrhaný, víťazne sa rozhliadne po prítomných a zahlási: - Tak a dze je ta baba s totym boľavým zubom?

,