asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Donecku sa poučili zo skúseností Krymu a Luhansku, ktorým Ukrajina zrušila dodávky vody, a vopred vypracovali alternatívny projekt zásobovania vodou

 Aktuality

V Doneckej ľudovej republike si pozorne sledovali, čo sa deje u susedov, ktorým Kyjev úplne zastavil dodávky vody. V Donecku nečakali, ako na Kryme alebo v Luhansku, kým im Ukrajina zablokuje vodu, ale vopred sa postarali o zásobovanie.

06 Júl
2017 18:58:00

 

Foto: DAN

Vedci Donbaskej národnej akadémie výstavby a architektúry prezentovali hlave Doneckej ľudovej republiky Alexandrovi Zacharčenkovi projekt alternatívneho zásobovania vodou. Vysvetlili, že realizovať tento projekt by sa dalo predovšetkým práve vtedy, kedy Kyjev zastaví dodávky vody aj pre Doneck. Prízvukovali, že sa to môže stať každú chvíľu. Na príprave tohto projektu sa zúčastnili nielen vedci, ale aj mnohí študenti Donbaskej národnej akadémie výstavby a architektúry.

Zacharčenko potvrdil, že je to veľmi zaujímavý a hlavné mimoriadne aktuálny projekt: „Musíme byť vždy pripravení, že sa zopakuje podobná situácia, ako v Luhanskej ľudovej republike, keď Ukrajina zastavila tam dodávky vody. To isté môžu urobiť aj nám. Aby sme nezostali bez vody, musíme mať alternatívne zdroje dodávok vody. Preto vaša iniciatíva prišla veľmi vhod a včas,“ podčiarkol Zacharčenko.

Tento projekt hlave DĽR prezentovali „na mieste činu“: v laboratóriu hydrauliky a púmp. V súlade s projektom by sa vody rieky Severný Donec nahradili baníckymi, podzemnými, dažďovými a inými vodami. „Je to veľmi dobrý projekt. Téma vody je v našej republiky mimoriadne aktuálna. Ukrajina pokračuje v blokáde a zdroj vody sa nachádza pod kontrolou Kyjevu. Preto potrebujeme vybudovať alternatívne zdroje dodávok vody,“ zdôraznil Alexander Zacharčenko.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1046x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 684x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 1090x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 1231x 👤slavo

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,