asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ex-ministerka spravodlivosti Ukrajiny Elena Lukašová: „Súčasné vedenie krajiny to sú nehanební bastardi“

 Aktuality

Konanie súčasného „postmajdanového“ vedenia Ukrajiny stále vyvolávajú protesty ukrajinskej verejnosti. Pobúrila ju aj najnovšia iniciatíva radnice Ľvova: mieni zbúrať Monument slávy – pomník víťazom nad fašizmom...

17 Júl
2017 18:22:15

 

Foto: Facebook

Táto iniciatíva nahnevala aj bývalú ministerku spravodlivosti Ukrajiny Elenu Lukašovú, ktorá na svojej stránke na Facebooku tvrdo kritizovala podobné aktivity. Prízvukovala, že potomkom ukrajinských fašistov, súčasným neonacistom najviac vadí nadpis na pomníku velebiaci víťazov nad fašizmom v druhej svetovej vojne. Poukazuje na to, že súčasní ukrajinskí fašisti patria ku kategórie porazených v tej vojne a preto chcú búrať pomníky víťazom – tým, ktoré porazili fašizmus...

„Sledujem tieto bliakania „halických aktivistov“, ktorí žiadajú zničiť Monument slávy vo Ľvove. Hovoria, že pre nich je to čierna značka. S tým súhlasím, veď na pomníku je napísané: „Víťazom nad nacizmom. Víťazom nad fašizmom.“ To znechucuje porazených. Vlečka porážky, ktorá sa vlečie od tých čias, je im nepríjemná,“ prízvukuje Elena Lukašová.

„Nikdy predtým sme si ani predstaviť nemohli, že príde čas, kedy budeme musieť brániť pomníky tým, ktorí obetovali svoje životy za vlasť. Že príde čas, keď agresívna menšina bude diktovať svoje podmienky a ničiť pamäť o našich obrancoch a pokúsi sa prepísať históriu vo svoj prospech,“ podčiarkla.

„Nechápem ich nenávisť voči Sovietskemu zväzu. História nepozná pojem „čo keby...“ Ale predsa dovolím si podmieňovací spôsob. Keby v r. 1939 Halicia zostala v zostave Poľska, Poliaci by určite nedovolili rozvinúť sa ukrajinským nacionalistom s ich ospevovaním Banderov a Šuchevičov, ktorých považujú za zločincov. V súčasnosti je 11. júl oficiálny Pamätný deň v Poľsku – Deň spomienky na Poliakov, ktorých zabili banderovci. Masové zabíjanie – Volynský masaker – poľský parlament označil za genocídu. A Poliaci očakávajú od Ukrajincov pokánie. Ale neonacisti neuznávajú zločiny UPA. Všetko je naopak. Lepia z nich hrdinov,“ píše Elena Lukašová.

„Poslanci – nacionálni patrioti vyňali z používania odborný názov „Veľká vlastenecká vojna“. Títo duchovne úbohí ľudia nechápu, že hrdinský čin národa, ktorý povstal proti nepriateľovi, ktorý napadol jeho vlasť, sa nepodarí „vyňať“. Nezávisle na tom, kto a ako sa pozerá na sovietsku ideológiu a vedenie bývalého ZSSR,“ zdôrazňuje.

„Samozrejme, 9. máj to nie je ich Deň víťazstva. Chcú zničiť všetko, čo im pripomína ich neslávnu porážku. Vymýšľajú nové verzie a snažia sa ospravedlniť všetky zločiny vrátane tých, ktoré spáchali v zostave hitlerovskej armády. Snažia sa očistiť fašistické hordy, ktoré, ako hada, rozpučil sovietsky Vojak. Je to Fakt Histórie. Je to Pamäť Sŕdc,“ dodáva.

„Ale vaša lož je mizerná. Škoda, že názov „Nehanební bastardi“ /Inglourious Basterds/  Quentin Tarantino už použil vo svojom filme. Veľmi by sa hodil pre seriál o súčasných činiteľoch postmajdanovej Ukrajiny,“ zdôrazňuje v závere svojho komentáru bývalá ministerka spravodlivosti Ukrajiny Elena Lukašová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(11 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 1396x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2065x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 1941x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 2379x 👤slavo
,