asfasdf ×

NázorObčana.sk

Bývalý ukrajinský premiér Nikolaj Azarov: „Načo je Ukrajincom zdravotníctvo?“

 Aktuality

Bývalý ukrajinský premiér Nikolaj Azarov žijúci v exile v Rusku, často kritizuje súčasné ukrajinské vedenie, poukazuje na chyby a zločiny kyjevského režimu a konkrétne vysvetľuje, kam sa dostala postmajdanová Ukrajina...

17 Júl
2017 18:23:39

 

Foto: Facebook

V najnovšom svojom komentári pod názvom „Načo je Ukrajincom zdravotníctvo“ sa venuje  problematike zdravotníctva. „Kým kyjevský režim vtĺkavá Ukrajincom prostredníctvom televízie rozprávky o zdravotníckej reforme, táto „reforma“ sa už naplno prejavuje po celej krajine. Kým v r. 2013 na Ukrajine bolo približne 2 200 nemocníc, v súčasnosti, po 3,5 rokoch, ich zostalo už iba 1 700. To je závratné tempo. Kým vtedy sme mali cca 210 tisíc lekárov, v súčasnosti je ich už iba 187 tisíc. Stredný zdravotnícky personál sa znížil zo 486 tisíc na 367 tisíc ľudí. Ale za všetkými týmito číslami, nad ktorými sa takmer nik nechce zamyslieť, sú osudy ľudí a život celého národa,“ prízvukuje Azarov.


„Môžete si do nemoty revať „Sláva Ukrajine“, ale reálne robíte všetko, aby sa táto krajina „skapala“. Na druhej strane bolo by treba budovať nemocnice, zabezpečovať ich moderným zariadením, zaoberať sa prevenciou, dispenzarizáciou. Som hrdý na to, že v priebehu 4 rokov sa nám podarilo vybudovať a uviesť do prevádzky desiatky zdravotníckych zariadení a iba samotných perinatálnych centrov otvorili sme vtedy až 12,“ pripomenul.  

„Je mi ľúto, že sme vtedy nestihli dokončiť rekonštrukciu detskej nemocnice „Ochmadet“ v Kyjeve, ale ku koncu r. 2013 bola hotová na 85 percent. Kyjevský režim za 3,5 roka nestihol dokončiť ani tých nešťastných 15 percent... Po celej krajine zostalo veľa rozostavaných a nedokončených objektov. A v súčasnosti kyjevská chunta robí iba jedno – likviduje domáce zdravotníctvo a čísla, ktoré som uviedol, najlepšie svedčia o tom,“ zdôrazňuje v závere svojho komentáru bývalý ukrajinský premiér Nikolaj Azarov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1045x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 682x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 1088x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 1229x 👤slavo
,