asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinský poslanec Vadim Rabinovič: „Keď vedenie štátu nevie riadiť krajinu, hneď si vyťahuje tému jazyka, vojny a vzťahov so susedmi“

 Aktuality

Predseda parlamentnej opozičnej strany Ukrajiny „Za život“ Varim Rabinovič v rozhovore pre domáce média vyhlásil, že súčasné vedenie štátu nevie riadiť krajinu a preto si vyťahuje tému jazyka, vojny a vzťahov so susedmi.

18 Júl
2017 20:50:01

 

Foto: Facebook

„Vláda stále tvrdí, že podľa všetkých štatistických ukazovateľov život na Ukrajine sa zlepšuje. Pritom pokračuje nátlak na poslancov, ktorým hrozia zbavením imunity, pravidelne vznikajú stále nové a nové korupčné škandály a pokračuje vojnový konflikt na východe krajiny. Vláda by sa však mala zaoberať obnovením hospodárstva. Potrebujeme iba rok, aby sme dokázali odstrániť krízu. Ukrajina má obrovský potenciál, ale situácia sa zhoršuje kvôli zlým metódam riadenia štátu, ktoré používa súčasné vedenie,“ zdôraznil.

„Máme podobné územie, ako Francúzsko alebo Nemecko. Máme dostatok surovín, máme dosť vzdelaných ľudí. Máli by sme budovať nezávislú neutrálnu Ukrajinu – Švajčiarsko Východnej Európy, ktoré sa bude opierať o rozvoj biznisu, bankovej sféry, agropriemyselného komplexu a moderných technológií. Môžeme obnoviť hospodárstvo v priebehu roka a potom urobiť taký krok vpred, že nás nik nedobehne. A potom nie my, ale k nám sa budú snažiť cestovať bez víz, investovať tu svoje finančné prostriedky a podnikať. Naša strana sa pripravuje na politické víťazstvo, nielen na politické, ale aj na hospodárske,“ podčiarkol Vadim Rabinovič.

Poukazál na to, že súčasné vedenie krajiny nemá ani šajnu, akú krajinu treba budovať. Tvrdí, že Ukrajina „dozrela“ na to, aby sa v krajine konali predčasné prezidentské a parlamentné voľby. „Dokonca podľa hodnotenia tých, ktorí nemajú radi našu stranu „Za život“, naša strana má rating 10 percent. S Božou pomocou nebol som ani vo vláde Juščenka, ani Janukoviča. Dokonca som s nimi nebol ani na spoločnom hektáre. Žarty bokom: poviem vám, že nevidím inú politickú stranu, ktorá môže predložiť nejaké konštruktívne riešenie, okrem nás. Povedzte mi, akú krajinu chcete budovať? Veď dokonca, keď stávajú šopu, aj v tomto prípade robia nejaké plány. Súčasné vedenie žiadne plány nemá. Nech nám povedia naši vrchní: akú krajinu budujeme? Nemajú ani šajnu,“ povedal.

Prezradil, že strana „Za život“ vypracovala konkrétne opatrenia a vie, ako treba reformovať krajinu. Zdôraznil: „Keďže náš prezident povedal, že žiadne predčasné voľby nebudú, je to zjavný signál, že sa treba pripravovať na voľby...“

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 1390x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2051x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 1929x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 2362x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,