asfasdf ×

NázorObčana.sk

„Baťko“ Lukašenko dorazí „Nezaležnú“: Najväčšie fabriky Ukrajiny sú pod úderom Bieloruska

 Aktuality

Zatiaľ je na ukrajinskom trhu úplný chaos, no Bielorusko sa rozhodlo nestrácať čas a vyťažiť z tejto situácie čo možno najviac.

20 Júl
2017 20:59:59

 

Foto: Facebook

Vo výsledku toho len za prvý štvrťrok 2017 Bielorusko zvýšilo dodávky cementu podľa množstva 192-krát a podľa ceny 170-krát v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Ak hovoriť číslami, tak podľa Národného štatistického výboru Bieloruska, len za prvé tri mesiace predal štát Ukrajine približne 50 tisíc ton cementu, za ktorý výrobcovia utŕžili okolo 1,9 milióna dolárov. Navyše to vyzerá tak, že v roku 2017 bieloruskí výrobcovia exportovali na Ukrajinu cementu viac, ako za predchádzajúcich päť rokov dohromady.

Samozrejme, že takéto tempo sa nie príliš kladne odráža na ukrajinských fabrikách, veď ich produkcia sa ukazuje byť nepotrebnou. Podľa predsedu Asociácie výrobcov cementu Ukrajiny „Ukrcement“ Pavla Kačuru, vzniknutá situácia veľmi vážne ohrozuje ukrajinských výrobcov.

Ak sa situácia nezmení (a ona sa nezmení, veď nedávno sme uvádzali, že Západ mení Ukrajinu na poľnohospodársku krajinu – pozn. srspol.), tak niekoľko ukrajinských podnikov, ktoré sa tiež špecializujú na výrobu cementu, budú môcť byť zatvorené. Iní nielenže budú musieť znížiť objemy výroby, ale aj znížiť počet pracovných miest. Zahraničné spoločnosti zrejme tiež odídu z Ukrajiny.

Ukrajinskí výrobcovia vinia zo zložitej situácie nerovnaké podmienky v dvoch štátoch. Všimli si, že bieloruské fabriky dostávajú silnú štátnu podporu, majú preferenčné podmienky a preto si môžu dovoliť predávať materiál za ceny nižšie, aké sú na Ukrajine.

Nehovoriac o tom, že Kyjev sa o svojich výrobcov nestará, odkopol všetky fabriky na svojvôľu osudu. Ukrajinci sa však nemajú prečo sťažovať, veď všetko čo majú, si vydobyli na majdane. Vrátane európskych podmienok.

Podľa finobzor.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(12 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 956x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1927x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1242x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1464x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,