asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinský poslanec Vadim Rabinovič: „Možno by sme mali vrátiť trest smrti za korupciu v súčasnom vojnovom období“

 Aktuality

Podľa ukrajinského poslanca Vadima Rabinoviča treba radikálne meniť celý systém riadenia hospodárstva v krajine. V tejto súvislosti navrhuje mnohé zľavy a výhody, ale zároveň aj tvrdé tresty – napríklad, za korupciu.

23 Júl
2017 20:27:04

 

Foto: Facebook

Tvrdí, že malý a stredný biznis treba „odľahčiť“ od mnohých zbytočných kontrol, previerok, papierovačiek  a byrokracie. „Treba sa zbaviť aj zlodejov – manažérov, treba ich vrátiť na zem a pripomenúť, že ľudia zdôverili im riadenie hospodárstva, ale nedali im toto právo navždy. Podľa našich výpočtov potrebujeme iba rok, aby sme napravili všetko to, čo spackali naši „odborníci“, hlavné tí, „legionári“. Musíme vrátiť krajinu z tej hospodárskej slepej uličky, do ktorej ju zatlačili títo „reformátori“. Sú to amatéri a parazity. Jednoducho treba ich vykopnúť a zdolať túto chorobu,“ prízvukuje ukrajinský poslanec.

Tvrdí, že treba radikálne sprísniť tresty za korupciu: „Som za radikálne sprísnenie trestov za rozkrádanie štátnej pokladnice a korupciu, hlavné, v súčasnej vojnovej situácii. V období vojny rozkrádanie a korupcia v armáde to už nie sú iba zločiny, ale je to drancovanie. A viete, ako sa zaobchádzajú s drancovačmi vo vojnovom období... Keď si spomenieme Čínu, tak tam trestajú smrťou za korupciu. Možno aj my by sme ju mali vrátiť vo vojnovom období?“ pýta sa opozičný politik.

Hnevá sa, že Najvyššia rada Ukrajiny neschvaľuje zákony, ktorý by napomohli odstrániť korupciu. „Moje návrhy zákonov, ktoré podával som do parlamentu, by značne pomohli bojovať proti korupcii,“ tvrdí. Navrhuje zrušiť zákon, keď korupčníkov púšťajú na slobodu, ak zaplatia „odstupné“. Taktiež navrhol, aby poslancov, ktorých podozrievajú z korupcie, na 2 mesiace zbavovali imunity a v tom čase polícia a prokuratúra stihne ukončiť ich vyšetrovanie.

„Korupcia a rozkrádanie štátnej pokladnice sa stali symbolmi našej spoločnosti a našich čias. V tejto disciplíne vytvárame svetové rekordy. Musíme podnikať radikálne opatrenia, meniť zákony, sprísniť tresty pre korupčníkov. Inak korupcia definitívne pochová všetky naše nádeje na zmenu,“ podčiarkol.

Vyhlásil, že „úradníkov treba prepustiť a ukončiť vojnu na Donbase.“ Tvrdí, že súčasné vedenie krajiny neznáša drvivá väčšina obyvateľstva: „Veľa cestujem po Ukrajine. Minulý týždeň bol som na Poltave, v Charkove. Nenavštívil som ešte také mesto, kde o vedení tejto krajiny niekto povedal aspoň zopár dobrých slov. Naopak, strašne nadávajú. Čo hovoria? Ak vynecháme nadávky, tak dá sa povedať, že mlčia... A naši vrchní stále vykrikujú, že sa nám žije dobre. Tí, ktorí majú oči otvorené, vidia, aká je pravda. Obdobie táradiel a tlčhubov sa končí. Odíďte, oddýchnite si a dajte šancu iným. Dokonca súhlasím s tým, že ich nepotrestáme. Ale nech odídu! Treba ich zbaviť funkcií a ukončiť vojnu,“ zdôraznil opozičný poslanec Vadim Rabinovič.   

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 953x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 1599x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 1526x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1902x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,