asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinský poslanec Vadim Rabinovič: „Všetkých poslancov treba zbaviť poslaneckej imunity, aj keď v súčasných podmienkach sa to nik neodváži urobiť“

 Aktuality

Ukrajinský opozičný poslanec Vadim Rabinovič už dávnejšie vyzýva zbaviť všetkých poslancov imunity, aby polícia mohla vyšetriť, čo každý z nich má za ušami. Podotýka, že v súčasnosti to však nik neurobí.

29 Júl
2017 21:08:39

 

Foto: Facebook

„Všetkých poslancov treba zbaviť poslaneckej imunity, ale nie iba zopár z nich. Spomeňte si, ako začínala svoju činnosť Najvyššia rada Ukrajiny. Keď som niečo chcel povedať z poslaneckej tribúny, oponenti kričali tak, že nič nebolo počuť. Pamätáte sa? Zástupcovia 5 frakcií sa vzali za ruky a spievali. Kde sú? Vtedy prízvukovali, že berú na seba zodpovednosť za obnovu hospodárstva a za celú situáciu v krajine. A zdevastovali, zničili túto krajinu – prečo nenesú zodpovednosť za svoje činy? Musia byť potrestaní,“ zdôraznil poslanec v rozhovore pre ukrajinské média. 

„Bolo 5 frakcií v koalícii: Národný front, Blok Petra Porošenka, Baťkivčšina Júlie Timošenkovej, Samopomoc a Radikálna strana Olega Ľaška. A kde sú? Tri strany už opustili potápajúcu sa loď: Baťkivčšina Júlie Timošenkovej, Samopomoc a Radikálna strana Olega Ľaška. Potichu odišli do opozície. A teraz tvrdo kritizujú všetko to, čo spolu s Porošenkom a Národným frontom robili. Odišli do opozície – ako sa hovorí, radšej neskôr, ako nikdy... Ale dve strany predsa zostali a tie brali na seba celú zodpovednosť, všetci si na to pamätáme. Keď som z tribúny žiadal, aby poslancov zbavili zodpovednosti, všetci boli proti. Je jasné, prečo. Je to jasné: nikdy nezbavíte poslancov imunity – a vieme, prečo...“ podčiarkol.

„Poviem vám, že v tejto situácii by to ani nebol dobrý ťah. Vysvetlím, prečo. Ako náhle by poslancov zbavili poslaneckej imunity, v sále by zostali iba tí poslanci, ktorí budú hlasovať tak, ako nariadi vláda. Všetci ostatní, ktorí budú hlasovať proti, o pár dní sa ocitnú v base – nájdu sa hociktoré dôvody a príčiny,“ tvrdí Vadim Rabinovič.

Navrhol kompromisné, podľa neho, riešenie: „Môžeme aspoň na 2 mesiace zbaviť poslancov imunity, aby polícia mohla prešetriť, čo všetko majú za ušami. Bola by to aspoň nejaká možnosť a aby sme tu urobili aspoň nejaký poriadok,“ povedal v závere svojho komentáru ukrajinský poslanec Vadim Rabinovič.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 428x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 194x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 263x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 864x 👤slavo
,