asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinský poslanec Vadim Rabinovič: „Všetkých poslancov treba zbaviť poslaneckej imunity, aj keď v súčasných podmienkach sa to nik neodváži urobiť“

 Aktuality

Ukrajinský opozičný poslanec Vadim Rabinovič už dávnejšie vyzýva zbaviť všetkých poslancov imunity, aby polícia mohla vyšetriť, čo každý z nich má za ušami. Podotýka, že v súčasnosti to však nik neurobí.

29 Júl
2017 21:08:39

 

Foto: Facebook

„Všetkých poslancov treba zbaviť poslaneckej imunity, ale nie iba zopár z nich. Spomeňte si, ako začínala svoju činnosť Najvyššia rada Ukrajiny. Keď som niečo chcel povedať z poslaneckej tribúny, oponenti kričali tak, že nič nebolo počuť. Pamätáte sa? Zástupcovia 5 frakcií sa vzali za ruky a spievali. Kde sú? Vtedy prízvukovali, že berú na seba zodpovednosť za obnovu hospodárstva a za celú situáciu v krajine. A zdevastovali, zničili túto krajinu – prečo nenesú zodpovednosť za svoje činy? Musia byť potrestaní,“ zdôraznil poslanec v rozhovore pre ukrajinské média. 

„Bolo 5 frakcií v koalícii: Národný front, Blok Petra Porošenka, Baťkivčšina Júlie Timošenkovej, Samopomoc a Radikálna strana Olega Ľaška. A kde sú? Tri strany už opustili potápajúcu sa loď: Baťkivčšina Júlie Timošenkovej, Samopomoc a Radikálna strana Olega Ľaška. Potichu odišli do opozície. A teraz tvrdo kritizujú všetko to, čo spolu s Porošenkom a Národným frontom robili. Odišli do opozície – ako sa hovorí, radšej neskôr, ako nikdy... Ale dve strany predsa zostali a tie brali na seba celú zodpovednosť, všetci si na to pamätáme. Keď som z tribúny žiadal, aby poslancov zbavili zodpovednosti, všetci boli proti. Je jasné, prečo. Je to jasné: nikdy nezbavíte poslancov imunity – a vieme, prečo...“ podčiarkol.

„Poviem vám, že v tejto situácii by to ani nebol dobrý ťah. Vysvetlím, prečo. Ako náhle by poslancov zbavili poslaneckej imunity, v sále by zostali iba tí poslanci, ktorí budú hlasovať tak, ako nariadi vláda. Všetci ostatní, ktorí budú hlasovať proti, o pár dní sa ocitnú v base – nájdu sa hociktoré dôvody a príčiny,“ tvrdí Vadim Rabinovič.

Navrhol kompromisné, podľa neho, riešenie: „Môžeme aspoň na 2 mesiace zbaviť poslancov imunity, aby polícia mohla prešetriť, čo všetko majú za ušami. Bola by to aspoň nejaká možnosť a aby sme tu urobili aspoň nejaký poriadok,“ povedal v závere svojho komentáru ukrajinský poslanec Vadim Rabinovič.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 951x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1914x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1242x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1464x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,