asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nový politický subjekt SPD – Sloboda a priama demokracia rozbehol podpisovú kampaň. Aký má program a plány do budúcna?

 Aktuality

Na Slovensku sa pomaly zvolebnieva. Parlamentné voľby sú síce ešte dosť vzdialené, ale tie župné už klopú na dvere. Keďže dôvera občanov voči starým politickým štruktúram klesá, napravovať situáciu mienia nové sily.

30 Júl
2017 20:58:07

 

Foto: SPD

Jednou s podobných nových politických síl je vlastenecké hnutie SPD – Sloboda a priama demokracia. Jeho zakladatelia takto označujú svoje ciele: „Vytvárame hnutie, ktoré bude presadzovať priamu demokraciu v súlade s demokratickými princípmi tak, aby z toho mali osoh občania Slovenska. Naším cieľom je riešiť problémy občanov a chrániť ich proti všetkým organizovaným formám politického a ekonomického násilia. Občania, musíme sa postaviť dnešným politickým manipuláciám, spoločne presadzovať naše národné záujmy a nie záujmy politických dinosaurov.“

O súčasnej situácii v hnutí, o tom, aké úlohy rieši v súčasnosti a aké ciele má do budúcna, nám porozprával splnomocnenec prípravného výboru hnutia SPD – Sloboda a priama demokracia Mário Šušek.

V súčasnosti vaše hnutie rozbehlo podpisovú kampaň. Ako pokračuje?

Zbieranie podpisov je veľmi komplikované. Podľa nových pravidiel, ľudia musia na hárok okrem svojho mena, trvalého bydliska a podpisu, tam doplniť ešte aj číslo občianskeho preukazu. Pri vypĺňaní tejto kolónky sa veľmi veľa ľudí sekne, lebo sa boja. Preto chcem ľudí vyzvať, aby sa nebáli. Ja sa riadim týmto heslom: KEĎ SA VLÁDA BOJÍ OBČANOV, TO JE SLOBODA. KEĎ SA OBČANIA BOJA VLÁDY,TO JE OTROCTVO! Ak nám chcú ľudia pomôcť, tak inštrukcie a hárky nájdu na www.hnutiespd.sk/Na-stiahnutie/

Vaše hnutie je novým subjektom na slovenskej politickej scéne. Aký má program a aké otázky mieni riešiť v budúcnosti?

Naše hnutie má stanovené tzv. desatoro. Naše desatoro je:

1. Chceme radikálnu zmenu politického systému, chceme priamu demokraciu a funkčné referendum

2. Trestnoprávna a hmotná zodpovednosť politikov, a aj odvolateľnosť politikov

3. Chceme funkčný zákon o preukazovaní pôvodu majetku

4. Koniec zvyšovania daní a zavedenie jednej dane vo výške 10%

5. Budeme vytvárať nové pracovné miesta, podporíme preto slovenských podnikateľov a živnostníkov

6. Nedovoľme ďalšie okrádanie občanov politickou a exekútorskou mafiou

7. Chceme funkčné právo a spravodlivosť. Chceme funkčný štát slúžiaci občanom

8. Nechceme drahý a nefunkčný sociálny systém, chceme systém podporujúci všetkých slušných ľudí  - seniorov, rodiny s deťmi, zdravotne postihnutí občania i deti ohrozené chudobou -  základný príjem

9. Chceme budúcnosť bez dlhov

10. Nechceme byť vazalom EÚ, chceme rozvíjať a brániť suverénnu Slovenskú republiku

Toto desatoro ľudia nájdu aj na www.hnutiespd.sk/Program/

Sami ste viac razy na stretnutiach s občanmi hovorili, že staré politické štruktúry sklamali a politici veľa razy oklamali občanov, svojich voličov. Teraz prichádza vaše hnutie. Bude konať inak? Prečo by Vám ľudia mali veriť?

Ľudia sú po vyše 25-tich rokoch veľmi znechutení z politikov a z politiky ako takej. Je nám jasné, že získať si ich dôveru nebude vôbec jednoduché. Jedine, čo ľuďom môžeme sľúbiť a garantovať je, že POLITIK nie je ich pánom, ale sluhom. Preto máme v programe ako jediní z pomedzi strán a hnutí kontrolu politikov a to následne: trestnoprávna a hmotná zodpovednosť politikov, funkčné referendum, odvolateľnosť politikov (právo občanov politika raz za rok odvolávať) a funkčný zákon o preukazovaní pôvodu majetku! Tento bič ušijeme nie len na seba, keby nám ľudia dali dôveru, ale aj na bývalých, súčasných a  budúcich politikov! SPD je to odvaha hovoriť pravdu. Politik, ktorý kradne, patrí do  basy.

Parlamentné voľby sú ešte takpovediac „za horami“, ale tie župné už čoskoro vypuknú a tam by svoje ciele a úlohy mohli riešiť aj nové politické subjekty, ako ten váš. Budú vaši členovia alebo aj vy kandidovať do VÚC?

Ak by sa nám nepodarilo zozbierať podpisy pre vznik hnutia SPD, tak naši členovia či sympatizanti budú kandidovať buď ako nezávislí, alebo za nejakú politickú stranu. Bude to na ich slobodnom rozhodnutí. Našich ľudí spoznáte tak, že pri svojej fotke budú mať logo SPD, pri ktorom bude napísane „s podporou“. Nakoľko logo SPD je na mňa registrované na Úrade priemyselného vlastníctva SR, tak ho budú môcť naši kandidáti použiť na svoju propagáciu.

Mainstream prakticky neposkytuje priestor stranám a hnutiam, ktoré mu názorovo a ideovo nesedia. Takže prakticky nemáte šancu dostať sa do novín, rozhlasu a televízie. Kde sa o Vás ľudia dozvedia, keď nemáte priestor v mainstreamových médiach?

V týchto médiách priestor mať nebudeme, lebo vieme, že pravda sa v týchto médiách nenosí. Ľudia sa o nás dozvedia, samozrejme, na našich stránkach www.hnutiespd.sk, www.susek.sk, www.vuc2017.sk, alebo, napríklad, v rádiu Slobodný vysielač www.slobodnyvysielac.sk alebo v slobodnom médiu, ako sú Vaše Hlavné správy www.hlavnespravy.sk. Všetky naše vystúpenia v Slobodnom vysielači ľudia nájdu na www.hnutiespd.sk/Youtube/. Moje posledné vystúpenie v rádiu ľudia nájdu tu : www.youtube.com/watch?v=OdsF7KtObNs&index=88&list=PLi6d1lxErOCzli7phKm_fXcdzIWDMYefm Článok o nás nájdu ľudia napr. tu : www.hlavnespravy.sk/po-vzore-ceskeho-spd-tomio-okamura-vznika-aj-na-slovensku-spd-kto-su-tito-ludia-a-preco-maju-rovnaky-nazov-ako-okamura-v-cr/851683 Moje ďalšie vystúpenie v rádiu Slobodný vysielač bude 6.8.2017 o 16:00 hod. Budem rád ak ľudia tam budú posielať svoje otázky emailom na studio@slobodnyvysielac.sk alebo telefonicky na 048 381 01 01. To je jediný priestor, ktorý dostaneme. Samozrejme snažíme sa komunikovať s občanmi rôznymi spôsobmi ako je napr. stretávanie sa s ľuďmi, facebook, youtube a pod.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 1848x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 2726x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2480x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3094x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,