asfasdf ×

NázorObčana.sk

Predseda ukrajinskej Radikálnej strany Oleg Ľaško požiadal domácu vládu, aby Kyjev zastavil nákup amerického uhlia

 Aktuality

Ukrajinský poslanec a predseda Radikálnej strany Oleg Ľaško ostro kritizoval činnosť súčasnej vlády a požiadal zrušiť zmluvu o nákupe uhlia z USA. Prízvukoval, že treba dať prácu Ukrajincom a podporiť domácu výrobu.

14 August
2017 07:34:30

 

Foto: Facebook

„Tak, ako som aj sľúbil, obrátil som sa na predsedu vlády Grojsmana s požiadavkou o zrušenie nákupu dovážaného uhlia typu G. Máme dosť vlastného uhlia! Preto je treba kupovať domáce  ukrajinské uhlie, zamestnávať a vyplácať dôstojné mzdy ukrajinským baníkom a nie cudzím!“ uviedol Oleg Ľaško na svojej facebookovej stránke.

Podobným spôsobom reagoval na informácie, ktoré prebehli ukrajinskými médiami, že v tomto roku Spojené štáty zvýšili cenu uhlia, ktoré predávajú Ukrajine, takmer trojnásobne v porovnaní s vlaňajším rokom. Prízvukoval, že je to nehoráznosť a vláda by mala reagovať na kroky Američanov príslušným spôsobom.

„Veľkú sviňu, ktorú naša vláda práve v predvečer Dňa baníkov podhodila našim baníkom,  treba okamžite odstrániť!“ dodal. V rozhovoroch pre média v tejto súvislosti pripomenul, že ho zarazilo, s akým presvedčením a pokojom ukrajinský prezident Petro Porošenko prednedávnom prisľúbil Donaldovi Trumpovi, že Ukrajina bude nakupovať iba americké uhlie, ale v žiadnom prípade nie od Ruska alebo z Donbasu. Ľaško už viac razy vyhlásil, že Ukrajina by radšej mala nakupovať kvalitnejšie a lacnejšie uhlie z Donbasu.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 860x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 1819x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1200x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1430x 👤eugenius
,