asfasdf ×

NázorObčana.sk

Vyhostená z Ukrajiny ruská „špiónka“ – novinárka Tatiana Nersesianová: „Príslušníci tajných služieb mi vykrúcali ruky v snahe zobrať mi mobil...“

 Aktuality

Nová peremoga /po ukrajinsky – nové víťazstvo/: na Ukrajine chytili a deportovali ruskú „špiónku“ – Tamaru Nersesianovú, redaktorku ruskej televíznej stanice Rusko 24. Ukrajinské úrady to vysvetlili tým, že... ohrozovala bezpečnosť Ukrajiny...

18 August
2017 20:45:27

Foto: Skreenshot YouTube

Samotná Tamara Nersesianová pre ruské a ukrajinské média vysvetlila, že dôvod svojho vyhostenia považuje za smiešny a falošný a je to čistá fraška a provokácia. Prízvukovala, že súčasné vedenie Ukrajiny za každú cenu chce utajiť, aký chaos panuje v krajine a ako tam prekvitá korupcia a rozkrádanie štátnych finančných prostriedkov, a preto zapcháva ústa všetkým expertom a novinárom, ktorí povedia aspoň slovo pravdy. 

Na túto „priateľskú akciu susednej krajiny v rámci dodržiavania slobody slova a tlače“ reagovalo aj ruské ministerstvo zahraničia, ktoré vyhlásilo, že oficiálny Kyjev naďalej realizuje politiku okliešťovania činnosti médií a systematicky rozširuje zoznam zahraničných žurnalistov, ktorí majú zakázaný vstup na územie Ukrajiny.

„14. augusta bola v Kyjeve príslušníkmi bezpečnostných služieb Ukrajiny zadržaná redaktorka Ruskej štátnej televíznej a rozhlasovej spoločnosti (VGTRK) Tamara Nersesianová, ktorú po  niekoľko hodín trvajúcom výsluchu doviezli na ukrajinské hranice a uprostred noci ju donútili peši opustiť územie Ukrajiny. Ukrajinská vrchnosť pristúpila k tomuto kroku z toho dôvodu, že bezpečnostná služba Ukrajiny vyhodnotila reportáž ruskej žurnalistky ako „hrozbu pre bezpečnosť a územnú celistvosť Ukrajiny.“

Je príznačné, že toto nie je prvý prípad vyhostenia pracovníkov médií pod takouto zámienkou. V júli tohto roku bezpečnostná služba Ukrajiny vyhostila z územia štátu spravodajkyňu televíznych staníc Rossija 1 a Rossija 24 Máriu Kňazevovú.  Sme pobúrení hrubým porušovaním práv ruských žurnalistov a požadujeme, aby oficiálny Kyjev dôsledne dodržiaval medzinárodné záväzky v oblasti slobody médií a zaručovania ich bezpečnosti.

Vyzývame Predstaviteľa OBSE pre slobodu médií H. Désira, aby venoval pozornosť politike ukrajinskej administratívy voči pracovníkom masovokomunikačných prostriedkov a aby vyjadril k jej krokom zásadné stanovisko,“ uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničia.

Tamara Nersesianová pre ruskú televíznu stanicu Rusko 24 /podobná spravodajská televízia, ako slovenská TA3, vysiela 24 hodín denne/ porozprávala celú epizódu svojho vyhostenia. Prezradila, že príslušníci ukrajinských tajných služieb jej vykrúcali ruky a vytrhli jej mobil, keď sa snažila zavolať do redakcie a oznámiť, do akej situácie sa dostala.

Porozprávala o svojej trojročnej práci na Ukrajine, o tom, ako sa zmenili nálady štátnych orgánov, tajných služieb a bežného obyvateľstva. Postupne ruským novinárom zakázali navštevovať tlačovky politikov, ministerstiev a úradov, robiť rozhovory s politikmi a v súčasnosti, ako prízvukovala, ruských novinárov jednoducho chytajú v uliciach miest, odvážajú na hranicu a vyháňajú z krajiny...

Podľa jej slov, hneď po Majdane obyvateľstvo bolo naladené agresívne, v Kyjeve bolo veľa prisťahovalcov zo Západnej Ukrajine. Postupne ľudia pochopili, že ich oklamali a okradli, a v súčasnosti vzťah k ruským novinárom a Rusom v všeobecnosti je na Ukrajine dobrý.  

Celý rozhovor s Tamarou Nersesianovou si môžete pozrieť tu: 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 1046x 👤slavo

Ako veľká je reálna ekonomika USA?

 

USA sa pasujú za svetového ekonomického lídra. ...

📅02.11.2019 0 682x 👤StanislavRegec

Čo prekáža Harabínovi na Kotlebovi?

 

Kedy sa stal Harabín vlastencom? Harabín nechce Kotlebu, chce len jeho voličov. Čo musí urobiť Kotleba, ...

📅30.10.2019 0 1090x 👤slavo

Definícia liberála

 

Mikuláš Sliacky definoval fašizmus. Schéma jeho definície je vhodná na definíciu liberála. Načo nám...

📅17.06.2019 0 1229x 👤slavo
,